reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

czesc Dziewczyny.:-)

ja mam to szczęście, że zakład pracy ufundował nam leczenie w prywatnym centrum medycznym, jak sie okazało ku mojej radości prowadzenie ciąży również mam w pakiecie. Świetna sprawa.
Zdjęcie oczywiście zamieszczę, moze uda mi sie to już jutro.

Powiedzcie czy znacie jakies domowe sposoby na mdłości??:sick:
Męczą mnie całymi dniami nie tylko rano. Będę wdzięczna za każdą radę.

Pozdrawiam
;-)
 
reklama
Czesc!
Sensi ojej, naprawde??Jestescie lekarzami??Jakim Ty lekarzem jestes??
Biedronko zazdroszcze, u nas z tymi ginami to normalnie szok, nie mam takiwego do ktorego bym chodzila od dawna:-( Zaufanego,ech...
Rito - pogadaj z niania, byc moze wlasnie przyda Ci sie pomoc przy dwojce dzieci, bo pewnie latwo nie bedzie, ja chce przywiezc do sibie swoja mame, bo tej z gory to nie zniose:wściekła/y:
 
Tak czytam i czytam same 30latki...kurcze czemu tak późno...zresztą to wasz osobisty wybór, ja mam 22 lata i jestem w drugiej ciąży jak będę miała 35 lat to moja dzieci będą po komunii duże odchowane a ja luzik...w szpitalu jak rodziłam to byłam najmłodsza, mam tu koleżankę w moim wieku która ma już dwójkę:eek: ciąża w niczym nie przeszkadza bo w czym ? w pracy? w uczeniu się? na pewno nie moja bratowa w pierwszej ciąży zaczynała studia, w drugiej broniła magistra a w trzeciej robiła podyplomowe-teraz jej zazdroszczę ma 34 lata i duże dzieci,
Powiem tak jeden czuje się gotowy, dojrzalszy w wieku 20 lat a drugi po 30tce... chociaż zdarzają się takie "mamuśki" które mają po 20 lat a w głowie imprezki i dwie lewe ręce....współczuję dzieciom tych mam
 
Lila jestem lekarzem weterynarii:happy::happy::happy:

Mariko w wieku 22 lat byłam na studiach z dala od rodzinnego domu, mieszkałam w akademiku i nie sądzę, że było to odpowiednie miejsce dla dziecka:no::no:. Po studiach rozpoczęłam pracę,która wymagała ode mnie dyspozycyjności 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu- i to moim zdaniem też nie wpłynęłoby dobrze na dziecko. Efekty mego wcześniejszego poświęcenia w pracy zbieram obecnie-mam bardzo dobrą pracę na samodzielnym stanowisku, kieruję zespołem ludzi (wszyscy dużo starsi ode mnie:-)) i myślę, że jestem lubiana. W międzyczasie zrobiłam specjalizację. Czuję się spełniona zawodowo. Oboje z mężem mamy ugruntowany pogląd na życie, pozycję społeczną i materialną. I sądzę, że będziemy odpowiedzialnymi, mądrymi rodzicami, bo decyzja o dziecku była podjęta świadomie i rozważnie.:tak::tak:
 
Witajcie
Ja mam 30 lat ,ale o dzidziusia staramy się już od 7 lat i tylko los zdecyduje o tym kiedy zostanę mamą.BOJĘ SIĘ STRASZNIE!!!,bo w sobotę 25 idę na USG i tak właściwie po nadzieję albo wyrok.Poroniłam już 5 razy i zawsze w tym samym czasie między 7 a 8 tyg.ciąży.Mam wadę genetyczną i dla mnie ciąża to totolotek,mam próbować do skutku.
Jeśli chodzi o objawy to mam nudności ,ale tylko czasami, boli mnie krzyż,piersi i mam zaparcia.Powiedzcie czy Was piersi bolą tak cały czas ,ciągle?(mnie czasami wcale nie bolą) ,bo boję się że objawy już zanikają i stracę to dziecko.
Iwona.
 
Iwonko-Derylko to co Ci powiem nie ma raczej znaczenia, bo jestem w połowie Twojej drogi, ale mnie nic nie boli. Może sutki,kiedy je dotykam. Piersi mam bardzo obrzmiałe, ale nie bolą IA innych objawów nie mam.
Wytrwała z Ciebie kobieta!:tak::tak: Możesz powiedzieć co to za wada:confused:
 
Jasne,że mogę to jest wada hromosomów dokładnie to się nazywa "translacja hromosomów"polega to na tym,że jedną stronę tej podwójnej nitki genów mam pomieszaną i jeśli komórka jajowa utworzyła się z tej pomieszanej strony to nie ma rady dziecko umrze a jeśli powstanie z dobrej strony to urodzę zdrowe dziecko.Tylko jak na razie cały czas trafiam na tą złą stronę:-( .
 
Derylko a jakim badaniem to stwierdzono:confused::confused:
Z tego co mi wiadomo z medycyny Translacja - to proces syntezy łańcucha polipeptydowego białek na matrycy mRNA a nie wada genetyczna:szok:
 
Sensi nie chcę szukać zaczepki ale tak się poczułam dziwnie jak napisałaś że macie z mężem ugruntowany pogląd na życie, pozycje społeczną i materialną, typowe myślenie 30latki( też będę miała 30 lat to mnie nie ominie) że jak się ma 30 lat to się jest rozważnym, mądrym itd, ja też mam bardzo dużo i w głowie i materialnie jak na swój wiek, dobrze się uczyłam, skończyłam co prawda technikum, ale w wieku 17 lat podjęłam pracę i to dość dobrą, oboje z mężem prowadzimy firmę córcia nie była nie wiadomo jak planowana ale jesteśmy dobrymi rodzicami i bardzo ją kochamy , myślimy o jej przyszłości.Ja wiem że jak się jest daleko od domu to ciężko z brzuchem z dzieckiem dlatego potem sprostowałam że jest to osobista decyzja każdej kobiety, jedne wcześniej wychodzą za mąż inne później-proste. Ja jestem indywidualnym przypadkiem...i nikogo nie potępiam za późne czy wczesne rodzicielstwo, tylko chodzi mi o to że kobiety które późno decydują się na dziecko uważają że te bardzo młode nic nie zapewnią swoim dzieciom i są głupiutkie, nie gotowe i mają dzieci z wpadki bo jak to możliwe aby w wieku 20 lat urodzić planowane dziecko....ech zakończę tą refleksję bo do niczego nie prowadzi.....cieszmy się każdym dniem w zdrowiu niezależnie od wieku:happy: pozdrawiam wszystkich
 
reklama
Tak nazwał to gin a nie genetyk.
Cytuję:
Stwierdzono na podstawie analizy chromosomów 50 metafazach uzyskanych z hodowli limfocytów z krwi obwodowej,barwionych rutynową metodą Giemsy ,metodą denaturacji termicznej (wzory prążkowe RHG),oraz metodą enzymatyczną (wzory prążkowe GTG) a także analizy chromosomów w kariogramach (mikrofotografia,technika prążków RHG,GTG).Ustalono: układ hromosomów 46XX,t(3,22)(p23;q13.2),inv
(7)(q11.2;q22)pat.
 
Do góry