reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamo, ja już TO potrafię!

czesc mamuski :-) ladnie maluchy polecialy z umiejetnosciami ;-)

u nas juz od jakiegos czasu stoimy, gaworzymy, mama, papa, aga, kaka... siedzimy sami, raczkujemy wszedzie, najlepiej ganiajac za kotem albo mama ;-)
rozumiemy co sie mowi (jak u Phel ;-))
uciekamy podczas przewijania, wymuszamy spanie z mama :-D
uwielbiamy wszelkiego rodzaju kabelki ;-) te grozne pochowane, wiec jedynie co to laptop zagrozony lotem koszacym :-D

pozdrawiam Was cieplutko i zycze duzo zdrowka dla maluszkow i calych rodzinek :-)
 
reklama
Moja Ala ładnie się rozwija ale niestety bardzo mało gaworzy, sporadycznie powie baba ale bardzo rzadko, przez całe dnie prawie nie gaworzy, tylko piszczy i śmieje się jak raczkując wydaje jej się ze ucieka martwi mnie to, że mało gaworzy a słuch miała badany jak się urodziła i ma dobry, reaguje też prawidłowo na wołanie hmmm
 
Oliwko Michał piszczał jak świnka morska ( nie wiem czy kojarzysz ten dźwięk), jak dzieci wołają na psa hau hau to Michał robił podobnie z zamkniętą buzią...a mówić zaczął w wieku 19 m-cy.

Olisław dalej raczkuje jak opętany, nieświadomy sam stoi już tak do pół minuty trzymając się np kocyka który leży na pufie albo własnej terowej pieluszki, po czym traci równowagę i zdziwiony ląduje na pampersie:-)

Nowe rzeczy to "bravo" i "przytulanie" Bojkie jak to słodko wygląda jak się tuli do szczeniaczka uczniaczka albo kocyka po prostu serce pęka :-)
 
U nas na porządku dziennym słownictwo: tata, dada, mam.
Emilka potrafi robić brawo i papa, przekręcamy się ślicznie z plecków na brzuszek i w drugą stronę- w końcu, zaczynałam się tym powoli martwić :-)
No i ślicznie już siadamy z płaskiego, aa i lekkie pełzanie, czasami na wstecznym a czasami do upragnionego celu :-D
 
Szymek tak sam z siebie też zaczął bić brawo. Przytula sięjak na razie tylko do mnie, do zabawek nie. Staje na czworaka, ale jeszcze nieraczkuje, co nam akurat jeszcze na rękę, bo jeszcze za tydzień wizyta u mojejrodziny. Siedzi chętnie i godzinami, ale nadal sam nie siada. Potrafi tylko zsiadu przejść do leżenia, ale nie w drugą stronę. Papa nadal nie załapał:-(
 
Tomek już tylko raczkuje, etap pełzania skończył się jakieś dwa tygodnie temu. Chodzi trzymając się mebli. Nauczył się robić "papa", bije brawo i robi "cześć" jak się wyciągnie do niego rękę. Podnosi też rączki do góry jak zobaczy, że ktoś też tak robi (podłapał to jak widział mnie podczas przeciągania się :p)

W mowie ciągłe baba, tata, gaga i wszystko inne oprócz mama :no:
 
no to chwalimy się..:-)

nie jest to świadome jeszcze, ale coraz więcej udje nam sie złapać do nocnika dziś była niespodziankowa kupa :-) wysadzony na siku zrobił gęstą niespodziankę.... wysadzamy zawsze po spaniu i dość często udaje nam sie siku złapać...
https://www.google.pl/search?q=kind...id_produktu%3D117%26id_kategorii%3D13;541;600 taki nocniczek mamy jeszcze z czasów starszaka, akurat pupa nie wpada więc nie ma paniki. Na początku tylko nie wiedział o co chodzi, ale pozabawiałam go i jakoś przywykł.
 
reklama
Fel gratki!

a ja mam pytanie natury technicznej.
Próbujemy od 2 dni (tzn. jak mi się przypomni), ale jak już posadzę, to zazwyczaj coś zrobi, jak kupa to super, jak siku - gorzej, bo nam wysikuje na zewnątrz:szok:
mamy nocnik z ikei
lockig-nocnik__0185029_PE336859_S4.JPG
fajnie się wylewa, wysokie plecy, wysokie to z przodu... ale ten siurek jakoś tak do góry ustawiony, że jak zaczyna siusianie, to leci do góry!
No to jak to technicznie zrobić z chłopcami? A może to kwestia anatomii? Ratunku! Fel?
 

Załączniki

  • lockig-nocnik__0185029_PE336859_S4.JPG
    lockig-nocnik__0185029_PE336859_S4.JPG
    18,1 KB · Wyświetleń: 174
Do góry