reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z hamburga

Witam dziewczyny pytanko gdzie najlepiej szukac mieszkania,chcialabym na Hornie.Czy orientujecie sie jakie sa tam ceny?Mam 2 dzieci.maz caly czas w delegacji ale na terenie niemiec.Podpowiedzcie mi cosik.
 
reklama
kochana. zarejestrowalam sie po przeczytaniu twojego postu. kiedys zylam tak jak ty teskniac i cierpiac. ale znalezlismy na to wspaniale rozwiazaie. jesli chcesz to moge ci pomog a napewno dasz rade. nie musicie zyc na odleglosc. ja mam 2dzieci i meza mieszkamy w hamburgu i poczatki byly trudne ale dalismy rade... mam nadzieje ze sie nie spoznilam bo mina juz rok od twojej wiadomosci. jesli chcesz to napisz meila. mariola.tonpong@poczta.onet.pl pozdrawiam i zycze powodzenia..;)
 
Hej dziewczyny, jestem samotną mamą dziewczynki w tej chwili 19-miesięcznej. Za kilka miesięcy chcę jechać do Hamburga "w ciemno" - nic nie mam nagrane, nie mam mieszkania ani pracy. Chcę tam założyć firmę i prawdopodobnie dodatkowo zatrudnić się w swojej branży chociaż na kilka miesięcy. Przyjmę wszelkie porady, m.in. dotyczące zapisania dziecka do żłobka, znalezienia jak najtańszego lokum do zamieszkania z tak małym dzieckiem (wystarczy jeden pokój, byle nie z menelami i siekierami nad głowami w bloku), dzielnica póki co nieistotna - nie znam miasta. Może być mieszkanie w "spółdzielni" lub czymś podobnym, podobno jest taka opcja, najlepiej w miejscu, do którego można łatwo dostać się rowerem z centrum i innych dzielnic. Chciałabym założyć firmę jednoosobową, czy to się opłaci, czy warto zakładać przedstawicielstwo polskiej firmy, która też jest z założenia jednoosobowa? Znam język, ale do mocnego odświeżenia. Dziecko póki co jest formalnie i faktycznie bez ojca, ale jej ojciec ma de facto obywatelstwo niemieckie, czy to może nam jakoś pomóc, gdyby w jakiejś tam przyszłości chciał uznać dziecko? Jestem z córką sama i tak pozostanie, co nam przysługuje na wstępie (czy coś w ogóle) i gdzie się o to ubiegać? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Witajcie,
biggrin.gif.pagespeed.ce.jYY3-3XSUx.gif
właśnie znalazłam tą stronę i postanowiłam do Was dołączyć.
Mieszkam w Hamburgu troche ponad rok, ucze sie jezyka.

Mam termin porodu na 28 kwietnia to moja pierwsza ciąża co bardziej mnie przeraża daleko od rodziny i przyjaciol . Jeśli możecie mi coś podpowiedzieć o porodzie w Niemczech, a może w samym Hamburgu - spitale położna itp będe bardzo wdzięczna. Pozdrawiam wszystkich ;-)
 
Witam,
Też postanowiłam dołączyć do grona mamusiek :-) Ja jestem szczęśliwą mama od 9 miesięcy i od października mieszkam w Hamburgu Bergedorf chętnie poznałabym mamusie która ma dużo czasu na spacery jak ja:-)

A co do Twojego postu "natek" zazdroszczę, że tu masz szansę rodzić też miałam możliwość bo mój mąż pracuje tu od roku ale bariera językowa jednak wygrała, a co dfo porodu tutaj słyszałam i czytałam że opieka w HH-szpitalach jest mega dobra dziewczyna z którą rozmawiałam rodziła w szpitalu na bergedorfie i była bardzo zadowolona. Jeszcze trochę czasu przed Wami trzymam kciuki :-) Pozdrawiam.
 
Witam:) mieszkamy z mężem w hamburgu (finkenwerder) od sierpnia/września. Przyjechaliśmy tutaj jak byłam krótko przed porodem i mogę ci polecić szpital Altona. Warunki bardzo dobre,położne i lekarze wyrozumiali jak nie znasz języka.(ja znam tylko ze szkoły )Jamdostalam sale z własna wanna i nawet nie ma co porównywać do naszych szpitali. W szpitalu masz wszystko zapewnione dla siebie i maluszka,jedynie jakiś dres sie przyda pomporodzie i kosmetyki i nic wiecej :) nie ma tutaj obowiązku położnej chyba,ze sama chcesz,ale z tego,co wiem to są długie terminy i cieżko znalezc jest polozna,bynajmniej jak ja szukałam to juz było za późno(2 miesiące przed porodem).

natek wszystko bedzie dobrze!! :))
 
Witajcie :)
Ja tez mieszkam w Hamburgu (Horn) termin porodu wyznaczony na 15 kwietnia wiec powoli szykuje wyprawke :) Co do szpitala to wiele dobrych opini slyszalam o Bergedorf i tam wlasnie zamierzam sie zapisac
Pozdrawiam
 
Hej Berenika88, jezeli chodzi o zasilek to jak najbardziej przysluguje Kindergeld w wysokosci 184euro miesiecznie bez wzgledu na to jak dlugo pracujesz :) Czy mieszkasz w Hamburgu?
Jest tez mozliwosc innych dodatkow przyslugujacych ciezarnej, w razie czego sluze pomoca
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry