reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2,3 latków zapraszamy na pogaduchy-otwarte:)

Wszystko zależy od ustalenia granic i zasad. Wiem, że moje dziecko mnie testuje ale mimo wszystko staram się trzymać fason i nie pozwalać za wiele. Czasem pokrzyczy chwile ale my mamy wiemy dobrze kiedy są to wymuszone reakcje- płacz udawany, krzyk jako wymuszenie itd. Trzeba przez to przejść pokazując granice, bo jak się raz, drugi, trzeci poddamy i pokażemy że dziecko może zrobić wszystko to..... będzie ciężko kiedykolwiek to zmienić.
 
reklama
synek miał nieco ponad 20 miesięcy jak wysłałam go do Puchatka. miejsce bardzo fajne, świetne opiekunki z bardzo dobrym podejściem do dzieci i jedzenie którego nie powstydziłaby się żadna pani domu. bardzo dobry wybór a ja sama mogłam wrócić do pracy!
 
Coś o tym wiem. Mój mały ma 2 latka i 3 miesiące i od małego marudzi, miauczy i wymyśla ze wszystkim Teraz już wszystko na nie, kąpiel nie nie jechać do sklepu, nie chodzić na pole, na spacer. Jak ktoś ma przyjechać to też najlepiej nie;p Jak zabawa to z kimś bo samemu za nudno, tylko mama, mama.. Czasem bywają lepsze dni ale to szybo mija.. Był w żłobku blisko rok temu ale nie wytrzymywał tego emocjonalnie. Aż się boje już co będzie jak pójdzie do przedszkola. Granice z mojej strony ma określone bo tylko sie odezwę to on już wie że nie wolno ale reszta domowników pozwala mu na wszystko..
 
Dodam jeszcze że osoby które nie miały takiego dziecka to mogą tego nie rozumieć, bo ja sama po doświadczeniu w opiece na dwójką byłam lekko rozczarowana. Ale każde dziecko jest inne, inny temperament, inna wytrzymałość nerwowa i bywa różnorodnie:)
 
Hej, żałuję że dopiero teraz się tu zarejestrowałam. Nasza córeczka ma rok i 3 miesiące. Nie możemy się doczekać kolejnego dziecka hihi. Córeczka jest cudowna. Złote dziecko. Z każdym dniem jest madrzejsza, co raz więcej rozumie. Niesamowite!
 
Drogie mamy.. mam pytanie czy są takie dzieci które mają ponad 2 lata i mają nadal smoczek czy to tylko nasz taki uparty..
 
A jak jest u was z buntem dwulatka?ja se radzicie?
Witam:).
U mnie jest ostro, ale moj to książkowy Hnb... Od małego tylko rączki, wózek be, jazda autem koszmar... I tylko mama mama. Ma 22 miesiące. Chciałabym wrócić do pracy ale on nawet z tata nie chce zostać. Wyznaczamy granice, w sklepie czy innych miejscach nie mamy problemów gdy cos chce a my tego nie chcemy mu dać. Ale w domu, ja czyli mama nie może zrobić nic bo potrafi histeryzować tak aż sam robi sobie krzywdę i wymiotuje . Na dodatek koszmarnie zabkuje a teraz czekamy na piątki. Jestem wykończona, ale wiem, że już za chwilę mama powoli będzie coraz mniej potrzebna.
 
reklama
Matulka 20 ściskam Cie mocno i mogę ci podać rękę, u nas też mały wymagał i wymaga dużo.. na rękach, wózek płakał w aucie płakał ale im straszy tym jest łatwiej tylko te cholerne zęby.. Też czekamy na piątki. Dolne wyszły miesiąc temu a teraz od 2 tygodniu emocjonalny rolkoster.. płacz, wrzask, tupanie nogami o małe pierdołki z czym wcześniej nie było problemu, no i dziś wyczułam że na górze wyszła jedna piątka.. Niech to się już skończy, bo jeszcze trochę i nie wytrzymam.. Ale pewnie tak damy rade.. Trzymaj się i daj rade :) Mój mały ma 28 miesięcy.
 
Do góry