reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy za granicą

Beata corki sa z nami i tak juz bedzie :-)
Milena od sierpnia idzie do norweskiego przedszkola,potem do szkoly
Hania do przedszkola pojdzie pozniej

a czy na stale zostaniemy to nie wiemy....napewno tutaj mkozemy zyc spokojniej finansowo i do wielu rzeczy szybciej dojsc,dorobic sie niz w kraju

jesli wrocimy do polski to napewno z taka suma by od reki kupic sobie domek
ale to takie plany na nie wiadomo za ile lat...bo nie wiemy kiedy wrocic....a moze po latach sie tutaj tak zaklimatyzujemy ze nie bedziemy wcale wracac?
tego zadne z nas nie wie.....
 
reklama
Bardzo głupie nie rozumię sensu tych przepisów no ale jak są to trzeba się tego trzymać
Jak nam pięknie ten wątek dzisiaj rozkwitł na nowo
Ja mam jedno poderzenie,ktosmi nawet o tym mowil.
Chodzi o ubezpieczenia.
Jesli kupujesz w Irlandii auto to odrazu ubezpieczasz je w irlandzkiej firmie.
Zysk dla Irlandii.
Jesli przyjezdzasz polskim autem masz juz je ubezpieczone w Pl.
 
Wisienko ale ja nie mieszkam w Uk tylko Irlandia.
I to nie Irlandia Polnocna tylko Republika Irlandii.
Mam 560 euro na 2 dzieci co kwartal. To sie nazywa Early Childcare Suplement i dostaja to wszystkie dzieci ponizej 6 roku zycia.To jest takie jakby "Przedszkolne" ale dostaja je wszystkie dzieci,niewazne czy chodzi do przedszkola czy nie.
Nie mam pojecia czy jest cos takiego w UK.
Aha i my sie o to nie staralismy bo dostaje to aktomatycznie kazde dziecko,ktore ma Child Benefit :tak:

dzieki za odpowiedz :tak:
wiem ze mieszkasz w Irlandi, ale myslalam ze przepisy maja podobne, no ale widac nie bo Child Benefit mamy zalatwiony i nic wiecej nie przychodzi, no poza Child tax credit ;-) :-)
 
witam mamy listopadowe moje malenstwo przyszlo na swiat 3 listopada,jest wczesniakiem,urodzil sie w 32 tygodniu ciazy,wazyl 2,12,dostal 8 pkt.Apgara,spedzil tydzien w szpitalu na NICU,byl obserwowany,po czym po tygodniu wyszedl do domu teraz ma 7,5 miesiaca i chowa sie dobrze,je za 3,oby tak dalej pozdrawiam
 
Do góry