reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki w UK i IRL- prowadzenie ciąży i nasze życie na obczyźnie

No wlasnie wszystko chce zobic tutaj tzn dowod:ale jak robisz umiejscowienie to ten certyfikat ci zabieraja tak?Bo mam certyfikat tylko jeden(mialam dwa)ale jeden w konsulacie zosta i zrobilam jedno tlumaczenie teraz zaluje ze nie wiecej ale baba mnie wkurzyla bo maial zaplacic 50zl a wyszlo ze 100-oszukali mnie bo pisali wieksza trzcionka i wyszly im 2 karki ech
 
reklama
Ewestra ja robilam dowod w PL wiec nie wiem.tam maja jeden akt angieleski i polski........na przyszlosc,wiecej juz brac nie beda bo maja w rejestrze...nawet jak bede tam mieszkac czy cos chciec to juz maja...musialam zostawic.najlpeiej zadzwon
 
ewstra ja teraz umiejscawiam - nie meldowalam . zabiora ci i orginal angielski i kopie- niestety , po kilku dniach dostaniesz 3 odpisy skrocone i pisemna decyzje o wpisaniu do ksiag.
zadzwon do registry office i zamow copie aktu urodzenia to jakies 7 funow albo odrazu ze 2 :) za 2 dni odbierasz i po problenie:tak:
 
Czyli skladam dwa?Ten co wysyla sie chb-gdzie jest tylko imie dziecka i brak danych rodzicow i ten certikad copy? W takim razie czy w register ofi.dzadza mi tez kopie tego 1(bez danych)-nie znam sie a moze w przyszlosci sie do czegos to jeszcze przydac prawda?Obecnie jestem w pl wlasnie tylko z tym copy
 
EWestra kopia raczej bo sa dane wszystkie.....jak jestes w Pl to umiejscow dziecko w pl.latwiej...idz jeszcze jedna kopie zrobic albo i dwie bo pewnie do szkoly kiedys bedzie potzrebna jesli w Pl bedziesz....w Anglii to czerwona honoruja:tak:dowod byl w 2 -3 tyg.upowaznilam moja mame do odbiou a potem mi przyslala chyab czy ktos przywiozl....niepamietam:sorry:
 
Ewster zeby umiejscowic składasz pełny akt urodzenia i jego przysiegle tłumaczenie i to zostaje w urzędzie. Umiejscowiasz w urzędzie stanu cywilnego w miejscu zamrldowania ( bądź ostatniego meldunku stałego) jednego z rodziców .
Pamiętaj tylko ze jeżeli nie meldujesz dziecka tylko Umiejscowiasz akt to dostaniesz tylko skrócony POLSKI AKT urodzenia dziecka a nie PESEL , na podstawie skroconego aktu możesz w każdej chwili zameldował dziecko w polsce , bo maja jego dane , ze istnieje jako polski obywatel. A jeżeli będziesz potrzebować PESEL do np. Paszportu, to możesz w konsulacie polskim złożyć podanie o nadanie peselu dziecku ;-)
 
Dzieki dziewczyny powiem wam ze wszedzie sa schody a panie w urzedach tam poinformowane i mile ze niech je...Co do peselu to bez meldunku to nie da sie go wyrobic?
Jeszcze przez mysl mi przeszlo czy jesli mam tylko umiejscowiony akt i dowod dajmy na to czy panstwo bedzie sie upominac o dziecko w wieku szkolnym?
 
Eewster jezeli zameldujesz to sie upomna o nia w roku szolnum jak przyjdzie czas. a jak tylko umiejscowisz to nie ale peselu nie dostanie.
pesel mozesz wyrobic w konsulacie bez meldunku :tak:
 
Agusia dostała bana za ogłoszenie tutaj...
Średnio co pare dni poprostu usówam posty spammerek biegających po całym forum i wrzucajacych ogloszenia gdzie popadnie..ale tylko uwówam i po krzyku..
Szkoda, ze jeden post zawazyl nad cala wiedza i dobra rada jaka mozna bylo ze strony agusi otrzymac zawsze.
 
reklama
Do góry