reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Ewciulek pastę jajeczną robię tak, że jajka rozdrobnione mieszam z dużą ilością szczypiorku i mieszanki jogurtu naturalnego z majonezem. Ale mała tego nie je. Jej tylko jajecznicę daję ;)
 
reklama
Truskaffka jogurt naturalny daję z sokiem malinowym zwykle albo z dżemem/deserkiem/owocem startym mieszam.
My z jajami uważamy, ale serek biały spróbuję podać jak po jogurtach nic jej nie jest.
Z Oliwią to było ciężko, bo Ona nabiału, jaj nie jadła bo alergia. Dopiero niedawno zaczęliśmy wprowadzać na stałe.
Zmiany wychodzą ale szczerze mówiąc czy po tym? W przedszkolu też różne rzeczy je i nie mam nad tym kontroli choć Panie uważają. Wiedzą co dawać, czego nie.

Ewciulek ojej współczuję, u Nas pobudki też ostatnio tak były, co 15 minut, ręce mi opadały, teraz budzi się kilkakrotnie ale zwalam cały czas na zęby bo innych atrakcji nie było.

Żabka
to super, że Arturek już tak rozbudowaną dietkę ma :-) Tylko się cieszyć że chłopak ma apetyt !!!

A ile Wasze dzieciaczki teraz ważą/śpią, jedzą dwa dania czy tylko zupa i desery, kasze, mleko itp?
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczyny

To ze Ethan będzie miał operacje to wiedziałam jak tylko sie urodził. Czekaliśmy na jego pierwsze siku. Gdyby nie było to operacja odbyła by sie odrazu. Po roku łatwiej ja przeprowadzić wiec cieszyliśmy sie jak Polozna przyszła i powiedziała ze syn zrobił siusiu.
Wyczytałam ze przyczyna mogło byc to ze brałam żelazo w ciąży. Po porodzie miałam taka wysoka hemoglobine ze byli w szoku :)) po porodzie z Laura musieli mi podać tym razem było to zbędne.

Kania Ethan wazy 11kg. Spi tylko raz w południe przez 2h. Nocki od 12-14h. Zjada np dzis: rano mleko z kasza, chlebek, zupa, mleko smakowe, obiadek z ryba, owoce, dwa kubeczki grysikiem z ciastkiem, mleko z kaszka. W ciagu dnia woda do picia.
Cieszę sie ze dziewczyny coraz lepiej i czekam ba fotki z przedstawienia.

Truskafffka niespodzianka była mega wielka. A ty masz fajna pomoc. Odkurzacz niepotrzebny.musze wypróbować te pastę.

Związkom współczuje ci tego złamania. Jak kiedyś sie walnelam w nos to aż łzy mi leciały . Masakra!!! A co synus wcina?

Ewciulek takie pobudki to mega wykańczające. Jak Ethan goraczkowal to jak wariatka latarkami z termometrem z potem odsypialam. Możesz dosypać wewntulane zarwane noce?
 
truskafffka Czyli dajesz jej jajecznicę poprostu na kanapkę? :)
Kania moja w nocy śpi 10-9 godzin ( ale przebudki częste ostatnio) , w dzień ma ostatnio znów 2 drzemki po 1 -1,5 godziny , natomiast co do jedzenia to rano dostaje kaszkę zbożową , póżniej bananka lub inny owoc, następnie obiadek(zupka z mięsem) , czasem poprawia to kanapelką:), póżniej mleczko, deserek owocowy, parówa, na noc kaszka wieloowocowa, w nocy mleko raz.....oczywiście jakieś chrupki kukurydziane, chlebek z masełkiem,jajo a raczej żółtko....przymierzam się teraz do nabiału (jogurtu naturalnego i sera białego) ....przepajam ją wodą( 2 małe butelki wypija w dzień). moja obecnie waży 9 kg:)
Anka raczej nie odsypiam nocek w dzień, jak mała idzie się zdrzemnąć to biorę sie za sprzątanie, przygotowanie jedzenia itd, ona śpi 1-1,5 , więc tylko bym się wkurzyłą jak usnę, a tu juz trzeba wstać.....
 
Hejka:)
Dziś w nocy Niczka miała jakiś mega koszmar, strasznie ciężko oddychała , nie mogłam jej wybudzić ze snu, jak już wybudziłam to dalej ciężko oddychała, zaczęłam ją troszkę nosić i mocno tulić do siebie, póżniej z 10 minut patrzyła się na mnie dużymi, wystraszonymi oczami , aż lampke zaplaiłam,żeby doszła do siebie, powiem Wam dziewczyny KOSZMAR:( jeszcze byłyśmy same w nocy, mąż w pracy:( niesamowite ,że takie małe dzieciątko może mieć koszmary:( wcześniej zdarzało jej się mieć takie straszne sny, ale nigdy tak się nie bała i nie przechodziła tak tego:(
anka mam problemy ze snem , ale w dzień, w nocy czasem, teraz kiedy mała ma takie pobudki w nocy kładę się pożniej , bo jej pierwsza pobudka to miedzy 23-24 , tak więc wtedy daje jej wodę , utulam i się kładę..
 
Bry.
ANka
to Ethan chyba z wagą przystopował, moja waży 9 kg niby nie dużo ale i tak jest co dźwigać :-)
Po żelazie coś takiego mogło mu się przydarzyć? W szoku jestem...
A rybę dajesz taką ze słoiczków, czy sama przygotowujesz? Właśnie sobie zdałam sprawę że moja ryb mało je, bardzo mało i chcę to zmienić tylko szczerze mówiąć nie wiem w jakiej postaci mam dać jej tą rybę, jak przygotować. Oliwia jadła słoikową rybkę a Gabuli mogłabym już sama przygotować. Może podpowiecie jaką rybę i jak przyrządzić by była dobra i smaczna?
Ewciulek to Nasze panny w ciągu dnia podobnie śpią, a co do nocy to Gabula dłużej śpi bo jak zasypia koło 19-20 to z pobudkami i tak śpi do 6-7 rano. Wody dużo Ci pije, moja właśnie niewiele pije, i jak już to wodę tylko. A parówkę jaką jej dajesz?

Gabrysia dziś też zarwała nockę, od 21 do 23 budziła się co 15 minut z rykiem, w końcu poszłam spać do nich, wzięłam ją do siebie, obudziła się po 1, zjadła mleko i spała w łóżeczku do 6, wypiła mleko i zasnęła ze mną jeszczez do 7.30. Teraz drzemkę sobie ucina ale strasznie jest niespokojna, popłakuje, coś ją męczy.
Oliwia papiloty zdjęła już o 23, mamo ja już ich nie chcę i z mężęm spała od tej pory do rana.
 
Kania pewnie też coś jej się śni :( biedactwa takie małe, a już koszmary:( co do spania, to moja od poczatku do śpiochów nie należała , ale już tak było miło i przyjemnie gdy mi szła spać koło 21 i spała do 7 rano , teraz też śpi do 7 , ale mega koszmarne nocki:( dobrze, że Tobie dziewczynki mimo wszystko dały się dziś troszkę przespać w nocy:)::) tak moja dużo pije wody, podobnie jak Twoja ma piciu w małej buteleczce, butelka stoi na wierzchu , także jak jej się zachce podchodzi ,łapie i pije, raz jej wyjdzie samodzielne, a raz ja pomagam przechylając butelkę:)
Parówkę jej daje cielęcą,gdyż wychodzę z założenia,że w tych drobiowych, wieprzowych jest dużo wszystkiego,ale nie mięsa, a z cielęcinki kupuje jej w zaufanej masarni i bardzo je lubi:)
 
Kania tak mysle ze ethan przystępował z waga ale to normalne bo teraz jest non stop w ruchu. Cały czas sie przemieszcza. Mało co usiedzieć w miejscu :)) z Laura miałam tak samo. NK miała 7mc ważyła 8,5kg A 5miesiecy pózniej bo na roczek 10,5kg. Wiec mało przybrała.za to urosła 11cm:))gdyby Ethan poszedł w ślady Laury to na roczek waga będzie pokazywała 11,5kg
Co do ryby to ja daje słoiczek.
Choroba Ethana tak mogła byc wywołana żelazem, genetycznie nie bo nikt nie ma u nas takiej choroby i poza tym jestem po badaniach genetycznych. Innych lekarstw nie brałam które mogły to wywołać. Ostatecznie padło na żelazo

Ewciulek u mniepnoc to standardowa godzina snu. Czasem sie przeciąga ;)h
 
reklama
Dziewczyny Wasze trzymanie kciuków działa cuda! Łucja zaczęła raczkować kilka dni temu! :) Oczywiście nadal się rehabilitujemy, ale to dało mi nadzieję, że może dzięki terapii w końcu ten płyn się unormował, no nic zobaczymy 7.02 mamy neurologa i usg.
Ja się o jedzeniu nie będę chyba wypowiadać, bo mam mega mega niejadka niestety :( Tyle co Ethan zjada przez dzień to Łucja chyba w 3 dni nie dałaby rady.. :sorry2:
A mi się okres spóźnił dwa dni, tak trzęsłam portkami że szok ze strachu :p
 
Do góry