reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

materac do łóżeczka

Pomóżcie mi prosze, ja tez mam materac gryczano kokosowy i nie mam pojęcia jak go wyprać, owszem poszycie jest zdjmowane ale po jednej stronie zostaje wszyta gryka w pokrowiec, i nie wiem czy to wyschnie i czy nie bedzie zacieków
 
reklama
U mnie jest piankowy z pokrowcem z gryką.Piorę pokrowiec w pralce i zacieków nie ma.Tylko sechnie 2 dni na słońcu.Starszy mało korzystał z łożeczka,więc nie musiałam kupować nowego_Odkształceń żadnych.:tak:
 
Na początku miałam materac od bratowej kokosowy-gryczany, ale i tak przez rok używaliśmy tylko kokosowej strony, jak próbowaliśmy żeby synek spał na gryce (miał wtedy kilka tygodni), to się wgłębienia robiły tam gdzie miał główkę, więc zrezygnowaliśmy.
Teraz kupiliśmy nowy materac kokos-pianka-kokos i jestem zadowolona :tak:, jest równy i twardy (w sensie nie ma gryczanych kieszonek, a tym samym wgłębień), a dzięki miękkiej piance wewnątrz jest sprężysty.
Polecam :tak:
 
A panie mam takie pytanie co bardziej polecacie materacyk kokos- pianka-kokos,czy piankowo-gryczano-kokosowy?? Bo moja narzeczona może urodzić szybciej i potrzebuje szybko kupić a nie wiem który lepszy. :confused:









 
Drogie Panie,
sama szukam materaca, ale zanim znalazłam Wasze forum w oczy wpadł mi ciekawy artykuł,
polecam: Materace Dla Dzieci

W kwestii doboru materacy dla dzieci jest tyle nieporozumień i błędnych przekonań, że może budzić to zdumienie.
Pewne sposoby myślenia o materacach dla dzieci utrzymują się w świadomości matek uparcie - i niesłychanie trudno jest je stamtąd usunąć - pomimo, że informacje o poprawnym doborze materacy dla dzieci są od lat łatwo dostępne.
Przede wszystkim - bardzo często zaleca się kupowanie dzieciom twardych materacy. Uzasadnieniem bywa to, że twarde materace dobrze wpływają na rozwój dziecka.
Tymczasem lekarze już od dłuższego czasu wycofali się z polecania twardych materacy dorosłym. Rzekome materace ortopedyczne (ortopedyczne tylko dlatego, że twarde), przestały być nazywane ortopedycznymi, a zaczęły być określany w sposób bardziej odpowiedni: jako zwyczajnie „niewygodne” i „niezdrowe”.
Twardy materac po prostu uciska. Jeśli uciska, nie pozwala Twojemu ciału przybrać wygodnej, zdrowej pozycji. Oczywiste to i logiczne (ale dlaczego trzeba było lat, aby zburzyć mit twardego, zdrowotnego materaca?).
Dla każdego, kto ma jakiekolwiek pojęcie o materacach jasne jest, że materace ortopedyczne to takie, które pozwalają Twojemu ciału (zwłaszcza w jego przykręgosłupowych rejonach), przybrać naturalną, anatomiczną pozycję podczas leżenia.
Skoro dorośli nie powinni leżeć na twardych materacach, dlaczego uszczęśliwiać nimi dzieci?

Dzieciom oferuje się materace z kokosem, trawą morską, gryką - wskazując na ich naturalność, właściwości zdrowotne…
Wszystkim rodzicom, którzy fundują swoim maluchom takie atrakcje (i są z tego dumni!), mam do przekazania jeden krótki komunikat:
Sami na tym śpijcie!
Kokos jest twardy, łatwo się zniekształca. Mimo to często słychać głosy matek: moje dziecko śpi od wielu miesięcy na kokosie - i nic się nie zniekształciło.
Droga mamo, jeśli Ty uważasz, że nic się nie zniekształciło, to możesz mieć rację. Ale możesz jej też nie mieć. Dlaczego? Bo to, co dla Ciebie nie jest zniekształceniem (bo tego nie zauważasz), dla Twojego dziecka, które w dzień i w nocy śpi na czymś takim, może być bardzo odczuwalne.
Wiesz, chodzi o te drobne niedogodności, które potrafią naprawdę dopiec. Coś jak jedna, lekko wystająca sprężyna w łóżku. Ale dziecko nie powie Ci o tym. Nie umie jeszcze mówić. Świadomie nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy. Ale jego ciało wie. I Twoją rolą jest wiedzieć to także.
Materac dla dziecka powinien cechować się elastycznością. I tak, jak w przypadku materacy dla dorosłych: elastycznością punktową. Mówiąc bardziej obrazowo: taki materac powinien sprężynować.
Dlaczego? Aby dostosowywać się do zmieniającej się pozycji ciała Twojego dziecka podczas snu. (Nawet, jeśli małe dziecko porusza się nieznacznie).
To stawia pod znakiem zapytania przydatność materacy, których wypełnienie jest sypkie, takie jak łuska gryki. Gdzie jest ich elastyczność? Dlaczego dorośli, którzy sami sobie fundują co najmniej dobry materac kieszonkowy, swoje dzieci kładą na materacach pozbawionych elastyczności? Jaki defekt w myśleniu się za tym kryje?
Najciekawsze jest w tym wszystkim to, że impuls do tworzenia materacy spełniających te dziwne wymagania matek, chcących sprezentować dziecku na przykład kokosowe atrakcje, wychodzi bardzo często wcale nie od “złych producentów”, chcących zarabiać na krzywdzie dzieci, ale od samych… matek dzieci. (To wymagania rynku wymuszają często produkcję materacy, co do których sami producenci nie mają przekonania).
Materace np. z maty kokosowej są relatywnie tanie. Kiedy więc ktoś z ramienia producentów chce przekonać klientów do materacy lateksowych dla dzieci, zostanie oskarżony o nieobiektywność i spotka się z zarzutem że po prostu chce sprzedać droższy produkt. A taki materac, jak np. Mały VIP? Przecież w tej cenie można kupić materac na łóżko dla dorosłych (no można, tylko jaki to będzie materac…).
Może więc tu leży przyczyna? Ludzie chcą wierzyć, że materace z kokosem czy innym “naturalnym” wypełnieniem są zdrowe dla ich dzieci. Słowo “naturalne” działa na wyobraźnię. No i cena… Są tańsze. To pomaga wielu osobom w trwaniu w błogim samozadowoleniu.
Waga dziecka jest niewielka i nacisk dziecka na materac też jest niewielki. Dlatego często lekceważy się problem tego, na czym dziecko ma spać. Ale co z tego, że nacisk jest niewielki? W końcu nie interesuje nas wygoda materaca, tylko wygoda dziecka. A ten niewielki nacisk dla dziecka będzie proporcjonalnie odczuwalny, tak jak wielki nacisk dla osoby dorosłej.
Oznacza to, że materacyk dziecięcy powinien reagować odpowiednio do nacisku dziecka.
Na czym więc powinno spać dziecko?

Jeśli już nie chcesz specjalnie inwestować w posłanie dla dziecka, wybierz stare rozwiązanie, które choć nie najlepsze, może okazać się lepsze od eksperymentów z nieelastycznymi i twardymi “naturalnymi” rozwiązaniami. Kup tani, materac z pianki poliuretanowej, jakich wiele jest w sklepach dla niemowląt. Wiesz, to jeden z tych materacyków w kwiatki, samochodziki czy misie. Sprawdź tylko, czy ten materacyk posiada właściwe certyfikaty, które umożliwiają jego bezpieczne zastosowanie dla dzieci.
Pianka poliuretanowa to nie najlepszy materiał, który także łatwo ulega deformacjom (pianka, się dogniata, powstają z tych ugnieceń wklęśnięcia i taki jakby “gniazda”), jest to materiał mało higieniczny, ale przynajmniej elastyczny Wszyscy na tym spaliśmy jako dzieci, żyjemy, jeśli więc nie zależy Ci na większym komforcie dla maluszka, lub nie możesz sobie na taki komfort pozwolić, wybierz taki zwykły dziecięcy materacyk – i powinno być dobrze.
A co, jeśli możesz sobie pozwolić na inwestycję w komfort swojego dziecka?

Na drugim biegunie komfortu znajdują się także materace piankowe. Ale jest to już inny rodzaj pianki. Ten, stosowany w inkubatorach, gdzie komfort decyduje o życiu dziecka. Chodzi tu o piankę termoelastyczną, pozwalającą na przyjęcie optymalnie fizjologicznej pozycji przez dziecko, dzięki dopasowaniu w oparciu nie tylko nacisk, wywierany przez dziecko na materac, ale także przez działanie ciepła ciała dziecka na reagującą na to ciepło piankę.
Tego typu materacem jest Mały VIP, materac termoelastyczny dla dzieci (zwróć uwagę na oddychający pokrowiec z funkcją szybkiego odparowania wilgoci). Więcej o tym materacu możesz dowiedzieć się tutaj: materace dla dzieci.
Świetnym materiałem dla dzieci jest także lateks. Materace lateksowe (z wysokojakościowego! lateksu), zapewnią Twojemu dziecku bardzo dobre warunki. Lateks jest naturalnie antybakteryjny, dobrze oddycha i wentyluje się. Nie zatrzymuje wilgoci, i świetnie sprawdza się w łóżeczkach dla dzieci. (Nasza firma nie posiada materacy lateksowych w wymiarach na łóżeczka dziecięce, dlatego w tym wypadku musimy Cię odesłać do sklepów konkurencji).
Dla matek, które za nic w świecie nie dadzą się przekonać, że mata kokosowa nie jest jedynym najlepszym podłożem dla ich dzieci, powstał materac Miki. Ten materac zbudowany jest w oparciu o podkład sprężynowy, na którym znajduje się mata kokosowa. Jeśli już musisz mieć kokos, to zadbaj chociaż o warstwę sprężynującą pod spodem. [Obecnie materac Miki został wycofany z produkcji].
 
Doświadczeni rodzice, proszę o radę: planuję kupić dla mojego maleństwa kojec chicco, ma on wymiary 105x70x80. Szukałam materacy kokosowo-grycznych w tym rozmiarze ale oczywiście idealnego nie odnajdę..... Powiedzcie mi proszę, czy niemowlaczek od pierwszych dni musi mieć taki twardy materacyk czy dokupuje się do później? Zastanawiam się, czy ten który znajduje się w basinetce wystarczy czy mam poszukiwać dalej tego gryczano-kokosowego.


Hej!!
Materacyk i gryk-kokos i inne, na wymiar, jaki tylko chcesz, zamówisz w Krakowie w sklepie Entliczek Pentliczek:
sklep, entliczek pentliczek, mebelki, foteliki, wózki, zabawki, Playshoes, akcesoria dla dzieci

Na str internetowej nie mają ich w ofercie, ale dzwoń, może da się zamówić pocztą (ja zamawiałam i odbierałam osobiście). :)
 
Dziewczyny !!!!!!!! gryka w materacu to najgorsze świństwo, na jakim kładziecie Wasze maleństwo, przecież to odpad przemysłowy, którego w dodatku nikt nie oczyszcza przed wykorzystaniem w materacu, w więc siedlisko grzybów i bakterii . Takim samym przesądem jest układanie maluszka na twardym materacu . Same sobie na takim poleżcie , a zobaczycie , jak to jest. Od kiedy zamieniłam z mężem kanapę na łózko z super wygodnym materacem , zrozumiałam, co znaczy spać wygodnie i komfortowo i to samo zapewniłam swojemu dziecku.
Kupiłam materac piankowy typu memory foam , czyli pianka z pamięcią , która pod wpływem temperatury ciała dopasowuję się do dziecka, ale nie ugina . Zobaczcie produkty z babys-zone i poczytajcie o materacach. Baby's Zone
 
cześć
też słyszałam nie najlepsze opinie o gryce - kokos , tylko chyba sklepy są zawalone głównie tymi . Tak jak w materacach dla dorosłych najlepsze są pianki produkowane w nowoczesnej technologii ( mam coś takiego dla siebie kupione ), tak dla maleństwa też pianka odpowiednio sprofilowana. Dla swojego skarbka kupiłam materac dwustronny z panki Visco Babys-zone. Mała ma dobre podparcie pleców i wygodę.
 
Najlepiej wybrać materac piankowy , jest na rynku duży wybór materacy z pianek wysokoelastycznych , termoelastycznych , a co najważniejsze są materace z pianek atestowanych specjalnie stworzonych dla alergików typu pianka Nawapur lub Climalatex.
 
reklama
Witam

Jak najbardziej polecam materace piankowo - kokosowe. Ani nie są zbyt twarde, ani zbyt miękkie, a maluszkom dobrze i zdrowo się na nich śpi:)

d5be85918296739a800b313d3e4ecd7c.jpg

lozko_dla_dziecka_buk_spokojnysen.biz.jpg
 
Do góry