reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu 11 miesięcznego dziecka

Dziękuję za odpowiedź. Problemów z wypróżnianiem nie ma. A jeżeli chodzi o jedzenie w nocy to zwykle sam się wybudza. Karmienie co 4 h zaproponował mi nasz lekarz, gdy powiedziałam mu że syn nie chce jeść.
 
reklama
Witam ja również mam problem z odpowiednim żywieniem mojego niespełna rocznego dziecka ( ponad 11 miesiecy). Proszę o sugestie dań :) z góry dziękuje za pomoc. :)

ok. 5:00-6:00 - mleko NanPro2 180 ml
9:00 - śniadanie ( jajecznica na parze ze szczypiorkiem/ parówka +bułeczka/chlebek z masełkiem) <i tu mi właśnie brakuje pomysłów :/ >
po 11:00 - kaszka mleczno-ryżowa Bobovita ok. 250 ml
po 13:00 - mleko NanPro2 210 ml
sen ok. 3h
po 16:00 - zupka (niestety nie za dużo ok 150 ml czasem mniej)
po 18:00 - owocek lub deserek (jabłko, banan, serek dla dzieci, budyń)
po 21:00 - kasza Bobovita na mleku NanPro2 ok. 250 ml

Mały w nocy sie nie budzi od samego poczatku przesypia cale noce. Oczywiscie w ciągu dnia coś tam "podziubie" chrupki kukurydziane, biszkopty, marchewke itp. Pije herbatke dla dzieci dostosowana do wieku Hipp badz Bobovita ale w wersji light tzn. 1 łyżeczkę na 200 ml :). Jeszcze mam pytanie jak zachecic dziecko do picia z kubka niekapka, poprostu go nie toleruje za to butle z herbata ma ciagle przy sobie.

Proszę o szybką odpowiedz
 
Mammania30:Jadłospis jest poprawny. Po skończeniu11 miesięcy może jeść już produkty mleczne, zatem może Pani podać mu np. kaszę manną, kaszę jaglaną na mleku, płatki owsiane, gryczane itp. można dodać odrobinę owoców. Jogurt naturalny czy kanapeczkę z pastą twarogowo-warzywną.
 
witam równiez chcialam prosic o porade zywieniowa i weryfikacje jedzonka
6: 180 mleczka modyfikowanego
9:30 180-210 kaszka(gotowe, hipp, nestle bobovita) zamiennie z płatkami owsianymi, orkiszowymi(dodaje po ugotowaniu dwie miarki mleka) z owockami, lub jajeczniczka, chlebek, paróweczka
13:30 obiadek gotuje sama, zupka, warzywka z kurczaczkiem lub rybką
16:30 deserek owocki, budyń, kisiel, biszkopt,
19:30 mleczko na noc synek wypija 240
nie wiem co jeszcze można podac na śniadanko czy podwieczorek?
 
Jadłospis jest właściwy, dodałabym jedynie do II danie jakieś węglowodany np. makaron, ryż lub ziemniaki.
Może dostać kanapeczkę z pastą jajeczną lub pastą rybną lub z twarogu i warzyw, wymiennie z jajecznicą jajko na miękko
Nie pisze Pani o płynach dziecko powinno dostać między posiłkami wodę i/lub sok nie więcej niż 150 ml.
 
Dziekuje za odpowiedz malutki pije wode z kubka nie kapka ma do niej cały czas dostęp i pije kiedy chce a do obiadków dodaje zawsze ryz ziemniaki lub kasze
a jak przygotowac taki twarozek czy paste jajeczna dla maluszka i co jeszcze podac na podwieczorek?
 
Pastę jajeczną można zrobić miksując jajko na twardo z odrobiną jogurtu naturalnego lub śmietany do stworzenia odpowiedniej konsystencji można dodać również posiekaną pietruszkę, podwieczorek to świetna pora na podanie np. budyniu, kisielu lub musu owocowego.
 
Witam Pani Doktor,
Ja również chciałabym zapytać co Pani sądzi o żywieniu mojej coreczki , która za 2 tyg bedzie miala 12 msc.
7:00 - 180ml mleko modyfikowane
9:00 - kaszka owsiana z 120ml mleka
9:15 - 11:30 drzemka
12:00 - 200ml mleko modyfikowane
13:30 deserek (1/2 banan + 1/4jablka lub maly sloiczek owockow z banankiem)
15:00 - 16:00 drzemka
16:15 obiadek (zupka lub danie glowne ok 250ml - kurczak, ziemniaczek/ryz/makaron, brokul, marchewka itp jada wszystkie warzywa plus co drugi dzien zoltko z jajka)
19:00 kolacja pol kanapki z twarozkiem/avocado lub jogurt naturalny/wiejski lub kaszka owsiana lub 125ml mleka mod.
19:30 kapiel
19:45 180ml mleko modyfikowane
20:00 sen do rana
miedzyczasie pije wylacznie wode, zero przekasek, zero slodyczy oraz zero slodzonych serkow itp Nasza corczka jest bardzo okragla, taki paczus z niej. Za 3 tyg mamy wizyte u lekarza i dowiemy sie ile wazy.
Bardzo prosze o Pani opinie.
Pozdrawiam
 
reklama
Witam Pani Agnieszko oraz forumowiczki
proszę o poradę, czy podaję mojej 11 mcznej córeczce właściwy jadłospis, gdyż martwi mnie, że nie uwględniam w nim np kanapeczek, budyniu, jajecznicy czy parówek. Staram się jednak nie podawać cukru, soli, słodzonych soków czy herbat

7:00 mleko m 250ml
10:00 obiadek zupka 200ml
14:00 deserek owocowy 125ml
17:30 kaszka mleczno-wieloznożowa bez cukru
20:00 mleko m 220ml i sen do rana

córeczka nie ma jeszcze ząbków, więc kanapeczki odpadają, a także od 7 mca nawet po pół żółtka wymiotuje do końca dnia, więc jajka nie dostaje. Chciałabym znów je podać po skonczeniu roku. Czym mogę zastąpić żółtko jajka?

pozdrawiam
 
Do góry