reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moje 5 letnie dziecko jest chudziutkie,malutkie,nie chce jeść

reklama
Nie przejmujcie się. Ja tez byłam takim dzieckiem, wiecznie najmniejsza, najchudsza i najdrobniejsza w grupie i klasie. Potrafiłam przez 3 dni nic nie jesć. A w srodku podsatwówki to sie odmieniło i nagle przegoniłam wszystkich, jestem średniego wzrostu, tylko nadal szczupła. O ile tylko morfologia jest w normie, nie ma sie co martwić na zapas :)))
Pozdrawiam mamy wszystkiich chudzielców :)
 
Na śniadanie trzeba zjeśc pożywną i lekką strawe a nie monte :baffled:
Będzie pewnie histeria,ale jak przetrzymasz to nic mu się nie stanie.


wiem ze trzeba ale co jak on niechce[/QUOTE]
Witam! Mialam i jeszcze mam ( choc jest nieco lepiej) ten sam problem.Co do Monte moj syn tez chcial tylko Monte na sniadanie:no:Ja zrobilam tak : zamiast Monte,czekoladowe kuleczki zbozowe (ja uzywam tych z Nestle,sa smaczne) zalewam mala iloscia cieplego mleka i odczekam az zmiekna.W efekcie tez powstaje czekoladowa papka,ktora chetnie zjada a duuuzo pozywniejsza i zdrowsza od Monte.Teraz moj synek tak sie przestawil,ze kuleczki czekoladowe moze jesc nawet codziennie a Monte juz wcale nie lubi:-D
 
Dziewczyny do niedawna mialam ten sam problem.Moj starszy synek Alanek BYL niejadkiem,wiec moze jakos uda mi sie Wam pomoc lub podpowiedziec kilka wskazowek;-):tak:Alanek za kilka dni skonczy 5 lat w tej chwili wazy 24 kg do ok 4,5-4 roku zycia nie mogl przekroczyc wagi 15 kg.Przede wszystkim wprowadzilismy stale posilki,czyli wszyskie posilki jemy o tej samej porze.W kuchni na scianie wisi duza plansza na ktorej przyklejamy nagrody np za zjedzone sniadanko.Nasz plan jedzenia wyglada mniej wiecej tak: dzien w szkole pobudka 7:00 7:30 sniadanko,ok 10 owoce 12 lunch 15:30 obiad 17 budyn(lub: kisiel,truskawki ze smieana,lody batoniki,itd) 19:30(czasami 20:00) kolacja. dzien w domu:pobudka ok 8:00,sniadanko 8:30, serek lub 2,3 danonki+owoc(czasami jak ladnie zje sniadanko to zamiast owocu dostaje paczka lub drozdzowke) 13:30 pierwsze danie-zazwyczaj zupka. ok 16 drugie danie 17:30 cisteczko(ogolnie podwieczorak moze to byc takze budyn cokolwiek) 20 kolacja. Jezeli macie jakies pytania smialo piszcie;-)
 
Moj piecioletni synek wazy 16 kg i ma 102,5 cm wzrostu.
Ja chodze z moimi dziecmi do gastroenterologa.
Moj syn w wieku 3 lat i dwoch miesiecy wazyl 11160!!!Dostawal syrop na apetyt a do tego przeszedl szereg badan
hej
Moja córcia waży niecałe 14 kilo a ma 5 lat. od urodzenia przybywała niewiele. Chciałabym się od Ciebie dowiedzieć jakie badania robiłaś swojemu synowi. Bo ja już mam za sobą badania na pasożyty krew mocz itp. Nawet byłam przez tydzień w szpitalu ale tam zrobili tylko krew i mocz i stwierdzili że jest wszystko ok. Może jest jeszcze jakieś badanie o którym nie wiem a powinno być wykonane?
 
Skąd ja to znam? Mój synek również jest bardzo drobny delikatnie mówiąc i kiedyś bardzo się tym przejmowałam,ale po paru wizytach u lekarzy przestałam.Teraz nie zmuszam synka do jedzenia , podaję mu immulinę i regularnie ważę- dopóki nie chudnie nie ma co się zamartwiać
 
Jeśli wasze dzieci są zdrowe,żywe chętnie się bawią mają energie to nie ma co się martwić!Ja też myślałam że mój syn jest chudy ale pediatra powiedziała że mieśli się w siadce centylowej widać że jest zdrowy widocznie mu tyle wystarczy!Gracjan ma 5 lat waży 17 kg i wzrost 110 cm i jest baaardzo energicznym chłopcem.:-))
 
a ja nie dawno byłam z moim synem 7 letnim na bilansie to masakra powiedzieli ze jest strasznie chudy i ma strasznie odstające łopatki waży tylko 18 kg i skierowali go do szpitala na badania 3 dniowe a kolejki sa straszne i dopiero ma na koniec kwietnia do szpitala.A mi się wydaje że mój synek jest takiej budowy drobnej i jest wszystko w porządku ale dla pewnosci niech go już zbadają
 
Hej Iskierka1
proszę napisz mi jak Twój synek wróci już ze szpitala jakie badanie mu robili. Bo moja córka też była w szpitalu ale tam poza zarażeniem jej grypą jelitową nic nie zrobili :( no nie sorry badanie krwi i moczu żenada :( chyba po prostu nie posmarowałam i tak wyszło masakra :( Ja też wolę dmuchać na zimne i dla świętego spokoju bym zrobila jej jeszcze badania
Pozdrawiam
 
reklama
Hej aga.front Dam znać Tobie jak wróci mój synek ze szpitala :) Powiedz mi tylko jedno też skierowali tak samo twojego synka ze względu że miał niską masę ciała ? Pozdrawiam wiosennie
 
Do góry