reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nagły spadek cukru w ciąży

Izabell_la

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Grudzień 2023
Postów
28
Dziś zaczynam 25 tydzień ciąży. Kilka dni temu miałam sytuację, że spadł mi cukier do 76- był wieczór, byłam po posiłku. Dziś nagle poczułam się słabo. Cukier 66- jakieś 2 godz po posiłku. Mam możliwość zmierzenia cukru bo mój mąż choruje na cukrzyce typu pierwszego i mamy glukometr. Widziałam jak kiedyś miał bardzo niski cukier i dziś czułam się tak samo- było mi niedobrze, zimno, słabo i cała drżałam. W obawie, że zaraz zemdleje zjadłam czekoladę, banana i wypiłam słodki sok- pomogło. Przed ciążą nigdy nie miałam problemów z cukrem. Czytałam, że może to być niebezpieczne dla dziecka. Wcześniej nie miałam takich objawów, na krzywą cukrową idę za kilka dni, liczyłam, że wszystko będzie ok, ale widać coś jest nie tak. Mówiłam też o chorobie męża lekarzowi prowadzącemu, ale tylko machnął ręką. Czy ktoś miał podobne doświadczenia?
 
reklama
Krzywa cukrowa moze cos wyjasnic w tej sprawie. Narazie staraj sie jesc regularnie zbilansowane posilki. Pij duzo wody. Mierz cukier regularnie - na czczo i godzine po posilku i zapisuj. Na czczo cukier do 92, po godzinie do 140.
 
Dziś zaczynam 25 tydzień ciąży. Kilka dni temu miałam sytuację, że spadł mi cukier do 76- był wieczór, byłam po posiłku. Dziś nagle poczułam się słabo. Cukier 66- jakieś 2 godz po posiłku. Mam możliwość zmierzenia cukru bo mój mąż choruje na cukrzyce typu pierwszego i mamy glukometr. Widziałam jak kiedyś miał bardzo niski cukier i dziś czułam się tak samo- było mi niedobrze, zimno, słabo i cała drżałam. W obawie, że zaraz zemdleje zjadłam czekoladę, banana i wypiłam słodki sok- pomogło. Przed ciążą nigdy nie miałam problemów z cukrem. Czytałam, że może to być niebezpieczne dla dziecka. Wcześniej nie miałam takich objawów, na krzywą cukrową idę za kilka dni, liczyłam, że wszystko będzie ok, ale widać coś jest nie tak. Mówiłam też o chorobie męża lekarzowi prowadzącemu, ale tylko machnął ręką. Czy ktoś miał podobne doświadczenia?
Mam cukrzycę ciążową i jestem na diecie o nicki ig. Częściej mam właśnie spadki (do 50) niż za duży. 76 ok 2h po posiłku dla mnie jest spoko. Poniżej 70 pije coś słodkiego.
 

Podobne tematy

Do góry