reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasza waga w ciąży

reklama
ja tez slyszalalm ze my mozemy malo przytyc a dzidzia bedzie duza i odwrotnie...

claudia nie martw sie bedzie dobrze:-) a do usg szybko zleci:-)
 
zleci, w końcu zobaczę moją kruszynkę...
i ta wizyta 3 stycznia mogłaby już być ostatnia, ale pewnie nie będzie
 
ja ostatnie usg mialam w 31-32 tyg ciązy bylo wszytsko ok i lekarz powiedzial ze nie ma potzreby robic kolejnego....ale mi jakos barkuje jeszcze jednego zeby sie upewnic ze nadal jest wszystko dobrze....wtedy Bartus był juz glowka w dół i lekarz mowil ze nie powienien sie przekrecic bo ma malo miejsca ale jestem ciekawa co tam teraz u niego....no nic jak powiedzial ze nie ma potrzeby powtarzac to musze sie uzbroic w cierpliwosc i czekac na poród....
 
w sumie zalecane są 3 usg podczas ciąży : przesiewowe w ciąży wykonywane w: 11 - 14 tygodniu ciąży, 20 tygodniu ciąży (+/- 2 tygodnie ), 30 tygodniu ciąży (+/- 2 tygodnie). I jeżeli nic się nie dzieje w czasie ciąży to nie ma potrzeby robić więcej
 
no własnie i ja te trzy miałam....nawet wiecej bo miałam tez w 7 tygodniu i 10 tyg...
 
Ostatnia edycja:
Ja też miałam wszystkie trzy i dodatkowe jeszcze badanie serduszka no i na początku potwierdzenie ciąży i też jak aniwar i claudia brakuje mi tego przed porodem ponieważ też się martwię czy podrósł i czy na pewno jeszcze jest główką w dół, ale jak nie urodzę w terminie to będę miała jeszcze usg. robione.
 
dziewczyny najczęściej tuż przed porodem jest usg robione właśnie ze względu by sprawdzić ułożenie dziecka i inne zagrożenia bo nie zawsze można stwierdzić że jest główką do dołu i co zacznie ktoś rodzić a tam nóżki:) więc nie martwcie się ale z tego co wiem przed samym porodem już na oddziale robią usg
 
reklama
dziewczyny najczęściej tuż przed porodem jest usg robione właśnie ze względu by sprawdzić ułożenie dziecka i inne zagrożenia bo nie zawsze można stwierdzić że jest główką do dołu i co zacznie ktoś rodzić a tam nóżki:) więc nie martwcie się ale z tego co wiem przed samym porodem już na oddziale robią usg

Czesto, ale nie zawsze tuz przed porodem robia usg :tak:. Nawet pytalam o to wczoraj mojego gina, tak z ciekawosci, bo ja tez u mojego lekarza juz nie bede miala robionego usg /tzn w 31 tyg bylo ostatnie/. I mowil ze czasem robia a czasem nie, zalezy od szpitala i w ogole okolicznosci.

A prawda jest taka, ze kazda dobra polozna po prostu wymaca jak lezy dziecko i do tego usg nie jest jej potrzebne:tak:.
 
Do góry