reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nauka chodzenia, pierwsze kroczki

Dołączył(a)
16 Maj 2005
Postów
8
moja coreczka skonczyla 13miesiecy nie ma zamiaru chodzi co mam robic
 
reklama
[CIERPLIWIE POCZEKAĆ]

W swoim czasie jak już będzie gotowa to pójdzie.U każdego szkraba wygląda to inaczej.Jedne chodzą wcześniej w wieku 11 a inne nawet w 15 miesiącu.mojej koleżanki synek właśnie jak miał 15 miechów to stawiał pierwsze kroczki.A podobno chłopcy są szybsi.Nie martw się,DAJ JEJ CZAS :laugh:
 
Karolicia: a jak dokładniej, zachowuje się Twoja córcia? Czy próbuje sama podciągać się do stania i chodzić przytrzymując się mebli, tylko niepokoi Cię, że nie chodzi całkiem samodzielnie? Czy też nie próbuje wcale wstawać na nóżki i chodzić?
Generalnie, dziecko, które ukończyło 10 miesięcy powinno podciągać się do stania i ewentualnie próbować chodzić. Z samodzielnym chodzeniem dzieci czasami zwlekają nawet do 1,5 roku, tak jak to pisała noelia. Jeżeli tak jest u Twojej córci to spokojnie czekaj. Jednakże, jeżeli córka nie próbuje jeszcze sama wstawac to powinnaś pójść z nią do lekarza. Ja mam taki problem z moim synkiem, który nie chce raczkować i nie próbuje podciągać się do stania i od paru tygodni chodzimy na rehabilitację. Specjaliści stwierdzili, że jest już w takim wieku, że nie ma co dłużej czekać, aż sam zacznie wstawac i trzeba go tego nauczyć.
 
Zgadzam się z tym co pisze Ewcik - jeśli mała zbiera sie do chodzenia to się nie martw mój mąż zacząl chodzić jak miał 14,5 miesiąca

Pozdrawiam
 
Karolicia pisze:
moja coreczka skonczyla 13miesiecy nie ma zamiaru chodzi co mam robic

Jeżeli bardzo sie niepokoisz, to skonsultuj to z lekarzem. Ja mam przykład synka mojej siostry, który zaczął chodzić mając półtora roku. W ogóle nie chciał wstawać, chodził tylko na czworakach, gdy go babcia stawiała na nóżki to podciągał je jak małpka do góry. Siostra uznała, że sam dorośnie do wstawania i chodzenia i tak sie stało - nic na siłę!

Nie martw się, jeszcze się nachodzi całe życie! :laugh:
 
Kochani!
Nasz Antoni bedzie miał roczek za kilkanaście dni.Dopiero nauczył się raczkowac.A i tak szybciej pełza i dużo chetniej w ten właśnie sposób się przemieszcza.Czy mam się martwic że nawet nie próbuje stanąc na nóżki<nawet przy kanapie czy krzesełku>. Jak szybko rozwijają się motorycznie Wasze dzieciaki.?
Pozdrawiamy
 
Nasz Jas ma 9 miesiecy i czworakuje bez najmniejszych problemow. Do chodzenia rwie sie jak glupol. W zasadzie to Jas najbardziej lubi juz niby chodzic gdy trzymamy go za dwie raczki. Radzi sobie na krotkich dystansach gdy trzymamy go za jedna. Sam tez staje przy krzesle, kanapie czy nogach. Tak wyglada to u nas.
Ale ja mam wrazenie, ze wiele zalezy od charakteru dziecka. Nasz Jas jest w goracej wodzie kapany:) Jednego nie umie a chcialby juz wiecej. Bardzo szybko sie nudzi swoimi osiagnieciami:) Smiejemy sie ze jak zacznie chodzic to bedzie chcial latac. Jesli sie martwisz zawsze mozna isc do lekarza, ale chyba jest jeszcze troche za wczesnie. Zanim sie obejrzysz twoj maluch ruszy i dopiero zaczna sie problemy. W sumie to ciesz sie kazdym dniem, bo jak zacznie wstawac to nawet obiadu nie bedziesz mogla spokojnie zrobic:)
 
na wszystko przyjdzie czas, to,że twój synek jeszcze nie chodzi to nic złego, narazie ciesz się jego raczkowaniem:tak:moja jagna zaczęła chodzić jak miała 13,5 miesiąca, i co? żyje:-D
 
Myślę że najważniejsze do niczego dziecka nie zmuszać - każdy maluch ma swój własny rytm rozwoju i jego organizm sam wyznacza kolejne etapy nabywania nowych umiejętności. Moja córcia Zaczęła chodzić jak miała 14,5 miesiąca. Raczkować zaczęła jak miała ponad 10. Myślę że nie ma pojęcia w rozwoju dziecka że ono coś "już powinno...". Motywuj go ewentualnie do wstawania i podnoszenia ale nie rób tego na siłę a Twój Antoś jak pozna smak samodzielnego chodzenia to ty też sobie nie posiedzisz - więc póki co - relaksuj się :-):-):-)...

Pozdrawiamy...
 
reklama
Julka zaczęła chodzić jak skończyła 15 m-cy, ale u nas była to kwestia problemów z napięciem mięśni i asymetrią ułożeniową, czyli problemy nurologiczne ; rehabilitacja pomogła szybko i teraz Julka lata jak inne dzieci, ostatnio już sama łazi po schodach w górę i w dół.
Jeśli nie macie takich problemów to poprostu trzeba cierpliwie czekać i obserwować, bo każde dziecko ma swoje tempo.
 
Do góry