reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nauka chodzenia, pierwsze kroczki

Nadia wlasnie tez tak robi pare krokow a nieraz nawet caly dom przejdzie do poki nie zauważy ze sie czegos lub kogos nie trzyma to wtedy szybko do jakiegos mebla lub na ziemie :)
 
reklama
Mój Marcel 2 tyg temu zrobił swoje samodzielne, bez przytrzymywania 3 kroki. Jednakże sam był w szoku co to mu wyszło. Wydaje mi sie ze nie zdawał sobie sprawy co zrobił i chyba ciut sie tego wystraszył. Poki co szuka mebli, rąk, sam nie pójdzie chyba ze jeden kroczek zeby do czegos dojsc i sie chwycic. Takze nie zawsze zrobienie pierwszego kroku oznacza juz ze dzicko bedzie juz samo brykac:-)
 
Mój synuś zrobił dziś pierwsze kroczki jestem z niego baaaaardzo dumna aż sie wzruszyłam:)od dawna sam już stał.1 listopada zrobił swój pierwszy samodzielny krok potem 25 listopada zrobił swoje 2 kroki i od niedawna zaczął tak śmielej iść po 2-3 kroki. A dziś rewolucja przeszedł pół pokoju i nawet sie nie przewrócił tylko na koniec usiadł ach co za wspomnienia:)chyba ja to bardziej przeżywam niż sam Bartuś:)ach te nasze maleństwa niby robią takie drobnostki a jak wiele to dla nas znaczy:)
 
Witam,

mam roczna corke ktora od jakiegos miesiaca chodzi za raczki dwie lub jedna, sama sie jeszcze boi. Zauwazylam ze gdy stawia kroki i jest bez bucikow to lewa stope stawia na zewnatrz jak kaczka a prawa prosto, czy jest sie to wyrowna z czasem czy juz powinnam interweniowac butami korekcyjnymi czy zwyklymi z wyprofilowana wkladka?
 
spokojnie, mojej najomej corka zaczela chodzic jak miala 2 latka i teraz jest super w szkole i z WFu tez!
ja uzywalam chodzika, choc lekarze nie polecaja, ale ja uwazam ze pomoglo. ogolnie to chlopcy szybciej ucza sie chodzic niz dziewczynki.
 
Ja sie nie martwie ze sama nie chodzi, tylko tym ze zle stawia stopy. Choc na innej stronie wyczytalam ze kaczkowaty chod jest na poczatku normalny, wiec sie troche uspokoilam.
 
dziecko nawet do 18 miesiaca moze nie chodzic, dopiero po tym czasie nalezy sie niepokoic:) moj ukochany chrzesniak zaczal jak mial 10 miesiecy, w 11 miesiacu juz mu sprawilam w prezencie buciki z bartka, zeby sie uczyl w nich chodzic, natomiast jego mlodsza siostra zaczela chodzic jak miala 15 miesiecy dopiero
 
reklama
10 miesiecy to wczesnie.. ale kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie.. ja np pozno zaczelam chodzic, ale moje dzieci tak w wieku 12 miesiecy
 
reklama
Do góry