reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nerwy mi dzisiaj pusciły :(

Dołączył(a)
18 Listopad 2010
Postów
3
Podwyzszone alimenty, problemy z realizacja wyplaty przez FA łódz
Witam i prosze o pomoc poniewaz czuje sie juz bezradna i traktowana jak smiec przez urzednikow zajmujacych sie realizacja swiadczen z fa w lodzi przy ul urzedniczej.
w 2002 r mialam zasadzone alimenty na corke w wys 250zl{wyrok z nartch.klauzula wykonalosci,tatus uznal corke lecz nie stawil sie na spraw i wyrok zaoczny} do chwili obecnej ciagle alimenty wyplacalo mi panstwo tak jak i zasilek rodzinny-czyli tzw ciaglosc swiadczen,moje dochodzy sie nie zmienily od skladania wnioskow na okres 2010-2011.
w pazdzierniku sad w lodzi podwyzszyl mi alimenty do kwoty 450zl od dn 26 sierpnia 2010r.{ wyrok z klauzula natychmiastowa wykonalnoscia i wskazaniem daty od kiedy wyzsza kwota} ,pani w dzielicowej placowce swiadczen rodzinnych i fa na pilsudskiego poinformowala mnie ze mam najpierw przyniesc wyrok do nich pozniej do komornika.
w dn 10go listopada zanioslam wyrok wiec i zapewniono mnie w dziale fa ze 450zl bedzie juz naliczone w listopadzie,jak zapytalam co z wyrownaniem oswiadczono mi iz si nie nalezy .
tego samego dnia czyli 10ego poszlam do komornika,wypelnilam wniosek z nowa kwota ,podbil i wydal wniosek do filii fa na urzedniczej zwyrownaniem i nowa suma.
i zaczal sie cyrk- na urzedniczej nadal wmawiano mi iz wyrownanie mi nie przysluguje od sierpnia lecz naliczone bedzie od dnia zlozenia wyroku u komornika, jak zacytowalam tresc ustawy ,podajac jej numer pani rzucila mi sluchawka.
w dniu dzisiejszym dzwonie do dzialu fa dzielnicowego czy naliczono mi nowa sume alimentow za listopad i okazuje sie ze nie ! dzwonie do filii fa a tam slysze ze nie dostali nic od komornika -informuje ze posiadam zaswiadczenie od komornika o wyslaniu wniosku do filii w dn 10.11. slysze ze jak dojdzie do nich do dn 24-26 listopad to bedzie wyrownanie w mscu listopadzie jeszcze---od pani kierownik to slysze dodam
ide komornika to wnrwiony iz od 1,5 tyg wyslal juz faxy z tym wnioskiem i pokazuje mi ze dzisiaj tez wyslal 2 takie same ! wiec znow na urzednicza a tam slysze od pani kierownik ze----oni jeszcze nic nie maja ,nawet faxu! ale ze do wczoraj mieli nakazane przez komornika wyplacic mi wyrownanie to juz nie powiedziala ,baaa oswiadczyla iz listy z wyplata juz sa zamkniete i byc moze dostane nowa czyli zaszadzona kwote w grudniu z wyrownaniem.
szok..co ja mam zrobic pomozcie
 
reklama
zbierz potwierdzenia od komornika o wysłanych pismach i faksie i złóż skargę na panią kierownik bo to ona rządzi pracownikami lub poprostu załóż jej sprawę,pierwsze słyszę,że są wyrównania z FA gdyż FA wypłaca tylko bieżące alimenty rozumiem pismo idące naszą polską pocztą ale faks idzie tak szybko jak email czy sms
wejdz na tą stronę napewno ktoś ci coś doradzi Prawo rodzinne - forum - rozwód, separacja, alimenty, władza rodzicielska, przysposobienie, wspólność majątkowa - prawnikow.pl - Forum Wieszjak.pl
 
Jeżeli rodzic uzyska więcej, gmina wypłaci mu wyrównanie wysokości świadczenia od daty wskazanej przez Sad.

i jeszcze to -

W przypadku podniesienia wysokości zasądzonych alimentów dokonuje się wyrównania za okres od dnia zmiany wysokości zasądzonych alimentów do dnia wpływu tytułu wykonawczego do komornika sądowego.
Fakt, że decyzja przyznająca świadczenia z funduszu alimentacyjnego została już wykonana, nie wyklucza możliwości dokonania zmiany tej decyzji w trybie art. 163 Kpa oraz art. 24 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.

to ze stronki - Ministerstwo Pracy i Polityki Spo
 
Do góry