reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie Szczepiące Mamy

k8libby

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Lipiec 2011
Postów
3 039
Witam,
temat szczepień jest bardzo kontrowersyjny, więc bardzo proszę bez komentarzy, że jestem wyrodna matką :) Nie interesują mnie opinie przemawiające za szczepieniami, bo te już znam, tylko przeciw nim i jak ich uniknąć.
Szukam mam ze Szczecina, które odroczyły albo wcale nie szczepią swoich pociech. Chciałabym wymienić się doświadczeniami, ewentualnie pediatrami :)
 
reklama
k8liby musmy sie spotkać w takim razie, bo ja szczepienia Oliśka średnio o 6-9 miesięcy póżniej robiłam niz powinnam i nie mialam z tym żadnych problemów.
 
Ja co prawda nie ze Szczecina, ale odraczałam szczepienia mojej córki, pierwszą dawkę o ok. pół roku, nast. o 2 m-ce, bez żadnych problemów, dzwoniłam do przychodni i mówiłam, ze ma katarek albo biegunkę i przekładałam po kilka razy. Nikt mnie nie poganiał. Obecnie jesteśmy przed 3-cią dawką szczepienia
 
Podbiję wątek, bo interesuje mnie ten temat. Mojego 3 miesięcznego synka póki co zaszczepiliśmy przeciw WZW B Engerix B (babcia dziecka chorowała). Co do reszty szczepionek ciągle się waham, czy wybrać 5 w 1 (planowałam iść w przyszłym tygodniu), albo czy lepiej jednak szczepień nie rozdzielić i nie podawać w innym czasie.
Czy Wam ktoś doradzał kiedy i jak zaszczepić dzieci? Bo gdzie nie szukać to z reguły można same skrajne opinie znaleźć. W przychodni oczywiście namawiają na szczepienia, a lekarz niezadowolony, że nie idziemy zgodnie z kalendarzem szczepień...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Ja jestem już po konsultacjach z wieloma osobami, lekarzami, położnymi i pediatrami. Oczywiście opinie są skrajne, ale większość lekarzy swoich dzieci nie szczepi wcale, albo mocno odracza szczepienia.
My zdecydowaliśmy nie szczepić przez pierwsze 6-8 miesięcy, a potem zobaczymy. Rodzice nieszczepiący, chwalą swoją decyzję, dzieci nie chorują, są generalnie zdrowsze, mniej podatne na infekcje, nie mają alergii. Jeśli zaczniemy szczepić, to tylko wybrane szczepienia z kalendarza szczepień, szczepionkami oczyszczonymi nieskojarzonymi w sporych odległościach, minimum 10 tygodni. Oczywiście szczepionkami "etycznymi" czyli nie hodowanymi na płodach poaborcyjnych.
 
Ostatnia edycja:
A mogę zapytać przeciwko jakim chorobom zamierzasz szczepić i o nazwy handlowe szczepionek których planujesz użyć?? Czy lepiej na priva pisać??
Ja próbowałam porozmawiać z pediatrą mojego dziecka, to oczywiście trzeba szczepić, tak jak mówi kalendarz szczepień itp. itd. Dobrze przynajmniej, że w mojej przychodni bajzel mają i nie wydzwaniają, jak do znajomej - maluch ma 2 miesiące i 2 tygodnie i już telefon miała kiedy przyjdzie na szczepienie...
 
reklama
Do góry