reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niejasna sytuacja

reqiem, nie wiem czy można wklejać tutaj linki ale popatrz
Link do: Zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia - komu przysługuje?
Zaskoczona byłam, że takie prawo chroniące osobę niezdolną do pracy funkcjonuje w naszym kraju.
Nie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy, ale Mamaelaela mam nadzieję, że jak piszesz również w takiej sytuacji przysługuje owy tysiąc złotych. To byłoby jednak duże ułatwienie
Będziesz dostawala tzw Kosiniakowe, tj 1000zl przez rok od urodzenia sie dziecka. Tylko wydaje mi sie ze bedziesz musiala złożyć wniosek o to sama w zusie.

Moim zdaniem i tak byloby najlepiej gdybys zarejestrowala sie w urzedzie pracy, bo po porodzie nie bedziez miala sily i czasu żeby tam isc i stac w kolejce pol dnia, a ubezpieczenie to wazna sprawa :)
 
reklama
Do góry