reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieśmiały niemowlak?

akino_m

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Lipiec 2014
Postów
32
Od jakiegoś tygodnia zauważyłam że moje maleństwo (ukonczone 3 mies) gdy je trzymam na rękach i jest zgadywane np przez tatę bardzo się cieszy, uśmiecha i po chwili chowa twarz w moim biuście i po chwili zaś z uśmiechem patrzy na tatę i po zgadywaniu ponownie chowa twarz. Jeżeli leży na łóżku to chowa twarz za swoim ramionkiem. Jestem ciekawa co to zachowanie może znaczyć? Moja córeczka jest nieśmiała czy taki ma sposób cieszenia się?
 
reklama
Od jakiegoś tygodnia zauważyłam że moje maleństwo (ukonczone 3 mies) gdy je trzymam na rękach i jest zgadywane np przez tatę bardzo się cieszy, uśmiecha i po chwili chowa twarz w moim biuście i po chwili zaś z uśmiechem patrzy na tatę i po zgadywaniu ponownie chowa twarz. Jeżeli leży na łóżku to chowa twarz za swoim ramionkiem. Jestem ciekawa co to zachowanie może znaczyć? Moja córeczka jest nieśmiała czy taki ma sposób cieszenia się?
U 3-miesięcznego dziecka nie ma co diagnozować od razu fobii społecznej :)
 
Jaka zaraz fobia społeczna?? Nic nie diagnozę. chciałam się dowiedzieć co to zachowanie znaczy żeby lepiej rozumieć córkę.
 
Może być zmęczone, znudzone lub po prostu nie mieć sił trzymać głowy lub tysiąc innych rzeczy. 3miesieczniak jeszcze nie w pełni kontroluje swoje ciało...
 
Mój synek też często zakrywał rączkami twarz - ale nie miało to związku z nieśmiałością i po kilku miesiącach zupełnie przeszło ;)
 
reklama
Moja córcia niedługo ma 9 mies i dalej tak się zachowuje. Teraz juz samodzielnie siedzi to nie chowa twarzy za rączka tylko tak słodko przechyla główkę do ramienia.
 
Do góry