reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

nieswiezy oddech...

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez renek, 17 Luty 2007.

1. renek

renek Mamy lipcowe'08

Moj synek ma dziesiec miesiecy jest zdrowy, nie ma kataru, migdalkow czy czegos podobnego. Od jakiegos czasu zauwazylam, ze ma nieswiezy oddech :-( . Wydaje mi sie, ze tak male dzieci nie powinny miec przykrego zapachu z ust. Czy ktoras z Was ma podobny problem? Czy to moze byc od zoladka? Zabki a ma ich az szesc :-) sa zdrowe! Co robic?

Pozdrawiam.

2. moniaa_

moniaa_ Mama 2004 i 2009

witam, ja również mam taki problem, z tym że Nicole brzydko pachnie z buźki tylko w nocy. W dzień jest OK.
    Nicole ma wszystkie ząbki, byliśmy dzisiaj n apierwszej kontroli u dentysty i powiedział iż zabki sa OK. Jest zdrowa, więc wydaje mi sie iz to od żoładka, za tydzień mam wizyte u pediatry wiec wtedy dokładnie się o to dopytam.
    Ale może jest mama co już miała z tym styczność i coś na to poradziła? :-)

3. reklama
  4. renek

renek Mamy lipcowe'08

My tez bylismy u lekarza i powiedzial, ze nie ma sie czym martwic. Dodam, ze mieszkamy w Anglii a tu opieka lekarska jest czasem niezadawalajaca. Moze u Was bedzie lepiej. Czekamy na relacje :-) .

Pozdrawiamy cieplutko.
    Renia i Kuba.

5. makaoo

makaoo New Member

I co z tym oddechem? Jakoś cicho. Ja też się zastanawiałam nad tym. Mała ma ząbki, więc może nie dokładnie czyścimy??? Nie jest też tak, ze jest to oddech znewalająco brzydki - po prostu taki nie neutralny :)

6. monika3

monika3 Mama Amelki i Filipka

Kiedyś słyszałam opinię że gdy małe dziecko ma nieświezy oddech to może to oznaczać infekcje dróg moczowych...w sumie to nie była opinia pediatry ani innego lekarza ale w naszym przypadku sprawdziło się...niestety :-:)-:)-(

7. makaoo

makaoo New Member

Czy w przypadku infekcji dróg moczowych - oprócz nieświeżego oddechu - bły inne objawy. Jkie to były bakterie/wirusy i czym leczone?

8. monika3

monika3 Mama Amelki i Filipka

Makaoo...u nas infekcja dróg moczowych została zdiagnozowana w szpitalu przy rutynowym badaniu moczu...okazało się że w moczu Amelki są leukocyty, erytrocyty, bardzo liczne bakterie...zostało to wyleczone antybiotykiem (Augumentin) i Furaginem...po dwóch miesiącach był nawrót choroby i pierwsze co mnie zaniepokoiło to ciężkie noce...Mała budziła się po kilka...kilkanaście razy z płaczem...no i ten oddech...może nie jakiś straszny ale zawsze "coś"...
    W każdym razie co miesiąc kontrolujemy mocz córeczce...

Pozdrawiam

9. renek

renek Mamy lipcowe'08

Moj symek ma problem z alergia i mysle, ze to od tego. A z drugiej strony to im Kuba jest wiekszy to oddech jest gorszy fuj... . niedawno zrobilismy badanie w wlosow na alergie no i sie okazalo, ze na duzo rzeczy jest uczulony ktorych nie podejrzewalismy np na pszenice i produtky przenne ale nie ma alergii na gluten. Dzialamy zeby wyeliminowac alergeny z diety i zobacze co sie stanie z oddechem.
    Ale ciekawi mnie jakie objawy miala twoja corka Moniko bo z Twojej wypowiedzi to wychodzi, ze przez przypadek wykryto te leukocyty, erytrocyty, bardzo liczne bakterie.

10. reklama
  11. Grzegon

Grzegon New Member

koniecznie musicie zrobić badanie USG pod kątem refluksu

12. mamu$ia

mamu$ia Guest

Mój misio ma ponad 3 miesiące i zdarza mu sie mieć nieświeży oddech. Lekarz mówi, że z małym wszystko w porządku myśle, że to przez to, że jest karmiony butelką lub dlatego, że idą mu ząbki.

Poleć forum