reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nietolerancja laktozy

olis23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2010
Postów
937
Miasto
Tbg
Witam,

Moje bliźniaczki (1,5miesiąca) mają nietolerancję laktozy, proszę o podanie czego mam unikać a co mogę jeść, dziękuję
 
reklama
hejka, porozmawiaj z lekarzem pediatrą. Moja córeczka ma nietolerancje laktozy, kiedy karmiłam piersią byłam na diecie matki karmiącej, eliminowałam kolejne składniki, jadłam tylko 5 rzeczy, ale i tak to nic nie pomogło. Laktoza to cukier i jest w Twoim mleku, najwięcej jest jej w fazie początkowej, więc zapytaj lekarza czy w Twoim przypadku nie lepiej odciągać laktatorem pierwszej fazy. Enzym laktozy wytwarza się wraz z dojrzewaniem przewodu pokarmowego u dzieci. My, w ostateczności przeszliśmym na nutramigen.
Moja córcia ma 11 miesięcy i nadal reaguje bardzo alergicznie na latozę.
 
Laktoza występuje w mleku i przetworach mlecznych. Tego unikaj. Jeżeli alergia jest silna, to tak jak pisała patanna, zapytaj pediatrę o inne możliwości :) I bez paniki :)

PS. Śliczne dzieciaczki masz :) Tak hurtowo, od razu dwie sztuki :) też tak chcę... ;P
 
Są takie kropelki Delicol,z enzymem laktaza i stosuje się je na kolki,bo nietolerancja laktozy może je powodować.
Moja Nadia ma skazę białkową,karmię piersią i nie jem żadnego nabiału i piję bebilon pepti.
 
Dziekuje Dziewczyny za rady sytuacja sie rozwiazala sama, ja musialam przestac karmic piersia z powodu powaznego zapalenia a mlode jada na bebilonie pepti i nawet im wchodzi :)
 
jeśli planujecie podawać probiotyki to można śmiało podawać acidolac junior bo jest on przeznaczony także dla osób z nietolerancją laktozy
 
ja osobiście sama dla siebie biore asamax i sanprobi a jak karmiłam małego to też się bałam bo nietolerował laktozy i potem stosowałam acidolac junior
 
Ponawiam, kiedy dzieci z tego dziadostwa wyrastaja?? Nie chca nam przepisywac juz pepti, mamy szorstka czerwona skore i krosty... kiedy sie to skonczy, alergolog nas olala
 
reklama
Ja slyszlalam ze no jak juz zoladek dzieciaczka zacznie dobrze funkcjonowac, to w koncu ten enzym laktaza bedzie spelnial swoja role. Ja robilam testy mojej malutkiej jak miala 4,5 miesiaca, wyszlo wlasnie uczulenie na bialko mleka krowiego i laktoze, odczulalismy ja, ale dalej podaje córci mleko pepti. Miala podobne objawy co twoj dzieciaczek wlasnie szorstka sucha skore na lokciach i we wszystkich zgieciach plus na plecach miedzy łopatkami, na twarzy do tej pory ma ladna skore. Niedawno zaczelam jej podawac posilki stale i cos ja uczulilo w bardzo podobny sposob jak wczesniej bo sie pojawilo czerwona skora jakby obtarcia w zgieciach lokci, narazie je mleczko. W irlandii na szczescie jak sie ma medical card, to nie trzeba alergologa, wystarczy recepta od ogolnego i ma sie refundowane, ale jesli sie nie ma medical card, to pepti kosztuje bez recepty 10e za puszke. w polsce troche gorzej, wiecej zachodu zeby zalatwic recepte.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nietolerancja_laktozy
 
Ostatnia edycja:
Do góry