reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nisko położone łożysko

Witam wszystkich!!
Obecnie jestem w prawie 16tc i czuje sie nienajgorzej,gdyby nie te bole w podbrzuszu...
Dzisiaj zakupilam monitor tetna plodu i co sie okazalo,gdy znalazlam serduszko znajdowalo sie ono bardzo nisko :(...
Dodam tylko,ze od 2 dni mam twarde podbrzusze i odczuwam bol..z Lewej strony jest ono bardziej wypukle niz w prawej...
W tym momencie jestem przerazona bo to moja pierwwsza ciaza i nie wiem co sie dzieje...

Moze Wy jakos podniesiecie mnie na duchu..bo ja juz odchodze od zmyslow:((
 
reklama
Probowalas kontaktowac sie ze swoim lekarzem ?? Bardzo czesto bole to nic powaznego, w srodku Twoje cialo zmienia sie, wszystko sie naciaga i to czasami moze byc powodem, jednak zawsze lepiej sprawdzic. Daj znac jak dowiesz sie czegos wiecej . Mam nadzieje ze wszystko bwedzie ok, i pamietaj, jesli nie ejstes czwgos pewna zawsze warto spytac lekarza.
 
Ginekolog do ktorego jezdze jest teraz w Dublinie...
Do GP(lekarz ogolny) nie mam poco isc bo da mi paracetamol i powie mi to samo co powiedzieli mi w szpitalu,ze poki nie ma krwawien jest wszystko wporzadku..
Dodam,ze pare dni temu dostalam list ze szpitala,ze moj poziom zelaza jest b niski i mam brac tabletki...Wykupilam je i powiem wam,ze musialam je odstawic bo czulam sie po nich fatalnie...skrecalo mnie w brzuchu itd,itp. Dzisiaj juz jej nie wzielam i nie boli mnie brzuch...nadal mam troche twardawy,ale to juz nie to samo co pare dni temu jak zazywalam to zelazo...
Wydaje mi sie,ze to od tego...
 
Nie sadze zeby zelazo mialo cos do czynienia z bolem , ja tez mialam nizki poziom hemoglobiny (anemie) i zazywam zelazo, to powinno pomoc, bo dzieciaczek zabiera caly Twoj zapas. Co do GP (gdzie ejstes w anglii czy irlandii ? ) to wiem dokladnie, moj tez jest bezuzyteczny.
 
Kurcze,ale ja naprwde czuje sie dzis lepiej...Jutro pojde do apteki i sie podpytam...Jestem w Irl i ogolnie szok co do sluzby zdrowia!!
2 tyg temu mialam pierwsze usg a nast mam na pazdziernik :|
Najbardziej jednak martwi mnie ten stwardnialy brzuch na samym dole...wspomnialam otym w szpitalu to "lekarka" powiedziala,ze jest wszystko ok i,ze to normalne...A to moja pierwsza ciaza i sieje panike na lewo i prawo !!...
 
Ja jestem w Anglii, pierwsze USG mialam w 12-tym tygodniu nastepne w 20-tym i to by bylo na tyle gdyby nie to nisko polozne lozysko (dali mi 3-cie na 36-ty tydzien). GP i polozna sa tragiczni, nie da sie od nich dostac zadnej konkretnej informacji dokladnie tak jak w Twoim przypadku paracetamol jest magicznym lekiem na wszystko i o nic sie nie martwic... Tylko ze to normalne ze sie czlowiek martwi szczegolnie z pierwszym dzieciaczkiem i normalne ze sie sieje panike tylko potrzeba kogos kto wszystko wyjasni i uspokoi.
 
Witam

Niedawno dowiedziałam się, że mam łożysko dwupłatowe. W związku z tym zaleca się sprawdzenie czy występują naczynia przodujące w łożysku, gdyż są one poważnym zagrożeniem dla życia dziecka.

Chciała bym dowiedzieć się, gdzie można zrobić badanie na obecność naczyń przodujących. Najlepiej w Wielkopolsce (ale oczywiście odległość ma małe znaczenie). Kiedy powinno się takie badanie przeprowadzić, w którym tygodniu ciąży?

Ginekolog na NFZ rozłożył ręce i zapytał: "jak mam to sprawdzić?".

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.
Ania
 
Najlepiej jest właśnie popytać gdzie jest DOBRY radiolog (specjalista od USG, nie ginekolog-położnik ze sprzętem w gabinecie) czyli tam, gdzie robią TYLKO USG- aparat koniecznie MUSI mieć kolorowy doppler i końcówkę dopochwową. Tylko tak można to sprawdzić. Lekarz musi użyć końcówki dopochwowej aby na obrazie monitora mieć UJŚCIE KANAŁU SZYJKI MACICY - wtedy powinien włączyć KOLOROWY DOPPLER i szukać naczyń - świecą się one na niebiesko i czerwono. i są dość grube. (UWAGA! u mnie ginekolog musiał nacisnąć na podbrzusze aby stały się one widoczne, bo wcześniej coś kolorowego mu tylko "mignęło".) Jeśli znajdzie naczynia (kropki jak znajdzie ich przekrój poprzeczny lub "wężyki" jak znajdzie je "wzdłuż") to musi zmierzyć tętno krwii w tych naczyniach. Jeśłi przez naczynia krewpłynie czynnie - rytmicznie, to mogą to być naczynia płodu - czyli właśnie VASA PREVIA - wtedy tętno będzie w okolicach 120-160, albo naczynia mamy - wtedy normalne tętno dorosłego (w granicach 60-80).
Najlepsze są do tego DOBRE, GINEKOLOGICZNE PRYWATNE kliniki - niestety :/ w Warszawie polecam NOVUM. Oraz dr. Kretowicza (rok temu pracował w Novum, nie wiem gdzie teraz) oraz szpital na Karowej - tam leżałam i oni wszyscy doskonale wiedzieli co to jest i się z takimi przypadkami zetknęłi kilka razy (wszystkie zakończyły się szczęśliwie bo to wykryli). niestety nie wiem jak jest w innych miastach.
pozdrawiam
Samanta
 
Witajcie!
Nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu, ale pisze :)
Zaczęło się od tego że planowaliśmy z mężem dzidziusia, był sierpień, brak okresu od ponad tyg, więc poszłam do lekarza. Pani doktor zbadała mnie, stwierdziła tak: to bardzo wczesna ciąża, usg nie będziemy robić bo i tak nic nie zobaczymy, szyjka jest zamknięta itp. Poszłam zadowolona do domu, powiedziałam mężowi, było super. I tak tydzień czasu żyłam w świadomości że w moim brzuszku rośnie mała fasolka. Była sobota, wróciliśmy ze spacerku, poszłam do WC, a tu nagle kropla krwi na wkładce, przestraszyłam się, zadzwoniłam szybko do Pani doktor, ale ona była na urlopie i kazała mi iść do szpitala. Poszłam. Lekarz który miał akurat dyżur powiedział że to jeszcze za wczesna ciąża i kazał iść do domu, powiedziałam mu parę niemiłych słów i poszłam. Pojechałam natychmiast do innego lekarza, zbadał mnie zrobił usg i stwierdził że ja wcale w ciąży nie byłam, tylko po prostu ze stresu i zmęczenia (remont) przesunął się okres.Pojechaliśmy do domu.
Wrzesień. Znów brak okresu. Poszłam do lekarza, robimy usg a tu nagle torbiel na lewym jajniku, test ciążowy wyszedł mi pozytywnie, lekarz przestraszony, dał skierowanie do szpitala podejrzewając ciążę pozamaciczną. Smutna, zapłakana pojechałam do szpitala, zrobiona mi próbę ciążową z moczu która również wyszła pozytywnie, usg na którym było widać endometrium o grubości 1,45 cm. Lekarz zadecydował, łyżeczkowanie, ponieważ wtedy byłam w ciąży ale wszystko się nie wyczyściło jak trzeba. Zgodziłam się na zabieg. Po zabiegu wszystko było dobrze, żadnych bóli, krwawień. Po 3 tyg poszłam po wynik badania histopatologicznego. Ale wcześniej przy umawianiu się na wizytę Pani doktor kazała mi zrobić test ciążowy, nie wiem czemu. Zrobiłam. i wyszedł pozytywnie. Byłam zaskoczona i zdziwiona, bo przecież nie współżyłam z mężem, a tu dwie kreski. poszłam do Pani doktor, usg, 7 tydzień ciąży. Zrobiłam duże oczy, doktorka jeszcze większe. Nie wydawało mi się to możliwe. Pojechałam do drugiego lekarza żeby potwierdzić ciążę. Był już 9 tydz. Pojechałam do następnego i następnego bo nie wierzyłam. W końcu trafiłam do takiego, który mój przypadek potraktował wyjątkowo. W poniedziałek idę na wizytę, ostatnio wyszło że mam łożysko brzeźnie przodujące, jestem teraz w 18 tyg ciąży, z dzieciaczkiem wszystko ok, tylko boję się ponieważ Pan doktor powiedział że mogę mieć wrośnięte łożysko, lub jakąś wadę macicy. Ma mnie skierować na badania do Warszawy.
Może jest na forum jakaś osoba która miała podobne przeżycia??
pozdrawiam serdecznie :*
 
reklama
Witam Dziewczyny. Mam problem. Tydzien temu lakarz podczas badania 3D powiedzial mi o przodujacym lozysku, zaznacze iz jestem w 22 tygodniu ciazy blizniczej. W przyszlym tygodniu mam zaplanowny dlugi lot zza ocean i nie wiem co mam robic. Czy ktoras miala podobny problem? Prosze podzielcie sie swoimi opiniami. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
 
Do góry