reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne pobudki. Do kiedy?

Dołączył(a)
27 Listopad 2012
Postów
1
Miasto
Starachowice
Jestem nowa na forum, zapewne był kiedyś poruszany taki temat. jednak potrzebuje waszych opinii. Kiedy wasze dzieci zaczeły przesypiać noce? Bo mój mały ostatnio często sie budzi płacze, dziś byłam z nim u lekarza i kazła nam zrobić badania na lambie i podstawowe badanie moczu. Także za kilka dni okaże sie czy Mały jest zdrowy.

Proszę napiszcie jak radziłyście sobie z nieprzespanymi nockami i gdzie szukałyście pomocy, czy czekałyście aż samo przejdzie maluszkowi?:-)
 
reklama
Ile miesięcy ma twoje dziecko?
Moje szczęście ma 10 m. i jeszcze nie przesypia nocy. Doszły do tego chyba sny, budzi się z płaczem, śpi przytulony we mnie. Często płacze przez sen i nie można go uspokoić. Czasami jak ktoś wejdzie do pokoju, to jest czujny i wybudza się. I o 1-2 budzi się na mleczko. Czasami zaśnie od razu po wypiciu, czasami walczymy ze sobą przez godzinę. Tylko u nas problem narasta, bo syn ma atopowe zapalenie skóry, w nocy świąd się nasila i budzi się drapać.
W ciągu 10m. może ze 2 noce przespał całe.
Póki co nie znalazłam sposobu na poradzenie sobie z nieprzespaną nocą. Kiedy wstaje o 6 i zasypia o 8 to śpię z nim do 10. tylko w ten sposób mogę się zregenerować.
 
Moja ma 18 miesięcy i dalej nie przesypia nocy chociaż juz jest lepiej jeszcze kilka miesięcy temu budziła się co 45 minut. Teraz 2-3 razy więc luz. Trzeba czekać aż przejdzie samo.
 
Moja ma prawie 18 miesięcy i budzi sie przeważnie tylko raz no góra 2. Wystarczy przytulić i odłożyć do łóżeczka, i od razu zasypia. Kiedyś to miałam hardcore, bo budziła się co godzinę. Chodziłam wtedy na rzęsach i nie mogłam się doczekać kiedy to się skończy. Ja też jestem zdania, że trzeba przeczekać. I nie przespała do tej pory ani jednej całej nocy :-(
 
Moja zaczela przesypiac nocki jak skonczyla 4 miesiace. Okolo 8 zaczela wybudzac sie w nocy przez zabki i chyba z glodu, trwalo to do teraz. Od 3ch dni przed kapaniem tak 18-19 podaje jej na kolacje gesta kaszke lyzeczka, a po ok 2ch h po kapieli wypija jeszcze ok 120 ml mleka i spi do rana. Budzi sie roznie przedwczoraj o 8, wczoraj pospala do 8:30 :szok: dzis do 7, ale nie wybudza sie na jedzenie tak jak wczesniej o 24 i czasem o 2:30 nad ranem.
 
Kochana, musisz się przyzwyczaić. moja 2,5- letnia córka ostatnio też się na mleczko znów zaczęła budzić bo widzi, ze młodszą (5 miechów) karmie...tak więc, organizm do tego dojrzeje (Twój) i kiedyś doczekasz się przespanych6-7 godzin. ja na razie na o nie liczę...
 
potwierdzam, musisz się przyzwyczaić bo to jest bardzo indywidualne.
Moja córka zaczęła spać przeważnie bez pobudek jak miała około 2,5 roku. Dopóki karmiłam (prawie 2 lata) pobudki były częstsze, ale potem też były ze dwie co noc.

Pocieszę cię tylko że przy drugim dziecku organizm jest już zaprawiony w boju i pobudki nie robią na mnie wrażenia ;)
 
A jak to jest z pruchnica u waszych dzieci? Bo mnie moja lekarka zaczela straszyc, ze jak corka bedzie jadla w nocy to bedzie miala pruchnice. Maja ma prawie 13 mcy ma 8 zebow i wychodza jej 2 kolejne. Myjemy jej zeby Elmeksem dla dzieci raz dziennie, tak zalecaja na op i mam tez ziajke bez fluoru, to rano jej troszke szczotkuje. Maja jeszcze dobrze nie umie wypluwac pasty z buzi...
 
moje dziecko ma prawie 3 lata i też nie należy do śpiochów.
Jak była malutka budziła się bardzo często, po roku zaczeła przesypiać noce, trwało to ok. 3 m-ce. Potem znowu zaczeły się problemy z zasypianiem, wybudzaniem, jedzeniem w nocy. Potem znowu nadszedł etap w miarę spokojnego snu w nocy, bo przestała spać w dzień. Potem znowu przyszedł czas nocnego wstawania.
Do tej pory prawie co noc się budzi 1-2 razy. Pojedyncze noce są przespane.

Próbowałam wszystkiego, melisy przed snem, obfitych kolacji, masaży, wyciszenia, zmęczenia. I poddałam się, pogodziłam się z tym, że moje dziecko takie po prostu jest inie mam już siły z nią walczyć.
Co do jedzenia w nocy, moja córka też jadła w nocy kaszę przez butelkę, nieraz jeszcze teraz budzi się na jedzenie, początkowo próbowałam dawać jej tylko wodę, ograniczyć to jedzenie teraz też już z tym nie walczę. Ja wybudzałam się, córce było trudniej zasnąć i problem się nasilał zamiast maleć. Moja Ania nie ma problemów z próchnicą, ale sporadycznie je słodycze i pilnujemy mycia ząbków. Nawet jak nie wypluwa pasty to myj chociaż wodą.
 
reklama
Moja starsza córeczka przesypiała całe noce od urodzenia, młodsza budziła się do około roczku od kiedy zamieniliśmy łóżeczko na łóżko mala zaczeła przesypiać całe noce.
 
Do góry