reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne pobudki. Do kiedy?

hmm ciekawe czy budzi się z głodu czy z chęci przytulenia do piersi....
a próbowałaś dać mu kaszki na kolację?
Sama przez to przechodziłam i wiem ze może być kilka przyczyn:
1. Nie najada się w dzień i w nocy nadrabia
2. Nie potrafi samodzielnie zasypiać i gdy przebudza się w nocy potrzebuje utulacza (piersi)żeby znowu zasnąć,:-)
Samodzielnie nie samo tnz bez piersi, smoczka butelki bujania itp

U mnie możliwe to było jak odstawiłam pierś czyli po roku i wprowadziłam mm
Dawałam mu kaszkę po kąpieli gdy jeszcze nie był śpiący, myłam ząbki potem puszczałam utulanki , gdy mały robił się śpiący to gasiłam światło kładłam się z nim na łózko i czekałam do skutku aż zaśnie.
Początki bardzo trudne z tego względu , że Damianek nie był zainteresowany taką formą usypiania:-) uciekał z łózeczka albo kręcił się , wynajdywał sobie zabawy nawet po ciemku:-)
teraz ma 16 miesięcy i zasypia tą metodą w 5 minut: tylko mama zawsze musi być obok;_)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mam podobny problem z moja 7-miesieczna coreczka. Budzi sie co godzine albo i czesciej, z czego dwa lub trzy razy z glodu. W pozostalych przypadkach wystarczy ze ja wezme na ramiona i troche pochodze. Czy to moze byc przez zabkowanie?
 
Skoro nie masz problemu z nocnymi pobudkami to po co wchodzisz na ten watek?? Nic nie wnioslas swoim komentarzem ani nikomu nie pomoglas.
 
No to ja muszę nazwać się szczęściarą bo mój maluszek ma 10m i budzi się tylko raz w ciągu każdej nocy :)

Ja też zaliczam się do szczęściar, córa od 2 miesiąca życia zaczęła przesypiać nocki, ostatni posiłek jadła koło 23, a pierwszy po 6. Synek zaczął przesypiać noc bez pobudki na mleko od 3 miesiąca.

Skoro nie masz problemu z nocnymi pobudkami to po co wchodzisz na ten watek?? Nic nie wnioslas swoim komentarzem ani nikomu nie pomoglas.

Autorka tego tematu zadała pytanie
Kiedy wasze dzieci zaczeły przesypiać noce?
więc kasiamak chyba miała prawo wypowiedzieć się w tym wątku ;-)
 
Moja mala za 5 dni skonczy 1,5 roczku a spi cale noce od 3ch tygodni. Tez podawalismy kaszki na kolacje, cudowalismy z herbatkami w nocy, azw koncu poprostu przestala sie budzic, teraz nawet gdy ida jej kly wszystkie na raz, a ponoc sa najbolesniejsze to spi jak zabita. Zdarza sie ze przebudza sie w nocy i szuka smoka, a jak sama nie moze znalesc to siada i gada sobie lub poplakuje, wtedy wstaje i podaje jej smoka i spi dalej.
A syneczek jest jeszcze malutki, za tydzien bedzie 4 mce i budzi sie w nocy dwa razy na mleczko wiec jest niezle :-D
 
Ech, nam synek przesypiał noce od 10 miesiąca do 14stego. I znów pobudki w nocy i nad ranem :p Ale wierzę,że do 18stki może przestanie mnie budzić :D
 
Mój syn ma 4 miesiące i już od długiego czasu śpi całą noc. Czasami zdarza się jedna pobódka, jedzonko i dalsze spanko. Tyle że jak śpi całą noc to koło 6 koniec spania. No ale zasypia przed 19
 
reklama
mój synek ma 7mcy..i budzi się 2-3 razy w nocy ..żeby pocycykać ....
mam nadzieję że zrezygnuje z tych pobudek w najbliższym czasie...
 
Do góry