reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek 3-tydz, czy ok?

Dołączył(a)
25 Kwiecień 2015
Postów
7
Witam, mam taka obserwacje i w zwiazku z tym pytanie. Otoz u mojego 3-tyg malenstwa obserwuje:
- przy przebudzeniu sie odginanie glowki do tylu i prezenie calego cialka, cos jakby sie przeciagal
- taka "pozycja" zdarza mu sie tez jak nie spi
- czesto go uspic, a jak usnie b.ciezko go obudzic
- zjada co 3h (butelka; na zadanie lub po wybudzeniu) jakies 40ml, potem nie chce wiecej, przy odkladaniu do lozeczka znowu prezy sie i zaczyna plakac - wklada sobie raczki do ust (jakby chcial wiecej), ale po wyjeciu rzadko kiedy je
- potrafi, lezac przy piersi ja odpychac, ale nie jest to regula
- nie lubi spac na wznak, glowke zawsze uklada na prawa strone, podobnie jak jest obudzony
- nie zezuje
- jak jest obudzony bardzo krotko potrafi lezec spokojnie, zwykle zaczyna po chwili plakac (i prezyc sie, odginajac glowke); jezeli nie placze to macha raczkami i postekuje jakby z kims walczyl
Usg ciemiaczkowe - ok, EEG nie robione, napiecie miesniowe ocenione jako w porzadku.
Czy powinnam miec powody do niepokoju?
 
reklama
Hmmm... co do trzymania główki na wznak to jeszcze nie ten czas. Trzeba stymulować lewa stronę i układać główkę też na tą drugą stronę. Dzidzusie mają tak na wypadek gdyby im się ulało to ułożenie główki na bok ma chronić przed zachłyśnięciem (tak tłumaczyła mi położna).
Problemy z zasypianiem- może za dużo bodźców?
Jedzenie- jeśli przybiera na wadze to znaczy że tyle mu wystarcza. A upomina się po samodzielnym przebudzeniu o jedzonko?
Spanie- jak długo śpi, że go budzicie? Ja swoją córcie budziłam jak przespała 5h bez jedzenia.(zazwyczaj było tak raz na dobę,poza tym przerwy między karmieniami były krótsze).
Rączka w buzi- to raczej odruch mający uspokoić a nie oznaka głodu.
Nie leży spokojnie- może ma za dużo bodźców,albo przyzwyczaił się do tego że ktoś się nim zajmuje.
Jedyne czego nie kojarzę to tego odciągnia główki... a prężnie u nas było jak była b. głodna i śpiąca a nie mogła się wyciszyć.
Ja specjalista nie jestem ale tu nie widzę niepojących objawów. Jeśli Wasz pediatra jest tego samego zdania to pozostaje tylko cieszyć się zdrowym dzidziusiem:-)
 
Wydaje mi sie ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku. Takie malenstwo to dopiero zaczyna sis do wszystkiego przyzwyczajac, I najprawdopodobniej potrzebuje twojej bliskosci. Chce czuc cieplo,a w lozeczku go nie ma, i byc moze dlatego sie prezy I placze. Wszystko przyjdzie z czasem, pierwsze trzy miesiace sa kluczowe I wszystko jest mozliwe :) ale nie widze powodow do niepokoju :))
 
Po 3 mies chyba mialyscie racje. Dalej jest grymasny, je malo - po 100/120 ml co 4h ale wydaje sie rozwijac prawidlowo. Usmiecha sie i poskrzekuje
 
Mam dziecko dokładnie w tym samym wieku, też jest czasem marudny , zależy od dnia- często ma to związek:tak: z brzuszkiem ( moim zdaniem) U nas to połykane powietrze w czasie jedzenia i moja dieta niestety, nie masz wrażenia że Marysi bardziej tak po 1 godz od karmienia albo gdy jest senny? W tym wieku maluchy jeszcze sporo śpią w ciągu dnia:) pozdrawiam:tak::-):tak:
 
reklama
Do góry