reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

oczyszczacz powietrza

Lulka a to nie przypadkiem porostu rekuperator? Wiesz co jak co, ale to raczej tanie nie jest, tyle, że na lata. Pewnie jakbym kiedyś budowała sobie dom to też bym to zamontowała.
 
reklama
Ja podeszłam do sprawy metodycznie i załatwiłam kilka problemów w za jednym zamachem. Kiedy kupiliśmy dom zainstalowaliśmy wentylację InVENTer. W każdym pomieszczeniu jest w ścianie takie małe urządzenie, które wyprowadza z mieszkania nadmiar kurzu, roztocza, wilgoć to wszystko wpada na specjalny akumulator, który ładuje się wysysanym ciepłym powietrzem, a potem nawiewa czyste powietrze i oddaje to ciepło. W lecie działa odwrotnie, tzn, schładza powietrze i je filtruje. Dzięki temu mamy spore oszczędności na zużyciu gazu, którym ogrzewamy dom.

też mi się idea spodobała...
 
Lulka a to nie przypadkiem porostu rekuperator? Wiesz co jak co, ale to raczej tanie nie jest, tyle, że na lata. Pewnie jakbym kiedyś budowała sobie dom to też bym to zamontowała.
To jest głównie wentylator, z odzyskiwaniem ciepła. Nie zakłada się go jak rekuperatorów, montując wielką machinę w piwnicy i rozprowadzając rury po pomieszczeniach. To są niewielkie urządzenia, które montuje się w ściany zewnętrzne, wybijając stosunkowo niewielki otwór. Natomiast ich działanie jest takie, że przy "wydechu" na tym ustrojstwie wyłapywane jest ciepło, a przy "wdechu" zimne powietrze przechodzi przez nagrzaną część i się podgrzewa. Nie jest bardzo tanie, ale i znacznie tańsze niż systemy rekuperacji, a co ważne, znacznie tańsze w użytkowaniu i też na lata. Aha, jeszcze nie wymaga serwisowania, co przy rekuperatorach jest konieczne i wpisane w umowę.
 
Rodzice sie zapalili do pomysłu. Możliwe ze w tym roku założą pierwszego imventera. Znaleźli jakąś firmę...
 
Oczyszczacze tej firmy, jak patrzę to są w granicach 1600-2000 zł w górę. To dość sporo kasy, a jak z ich działaniem ? Korzystasz z produktów tej firmy ? Jeśli tak to napisz trochę informacji o działaniu itd. Bo w necie za dużo opisów nie mogłem znaleźć.
 
reklama
U nas w domu było zawsze suche powietrze. Pamiętam, że mama wieszała na kaloryferze taki zbiorniczek z wodą. Ta parowała i poprawiała wilgotność.
 
Do góry