reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

od kiedy urlop w wymiarze 26 dni

Kamia_22

mamuśka Tymuśka 02.05.11
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2010
Postów
1 170
Miasto
okolice Gliwic
Witam!

W 2008roku ukonczyłam Technikum Ekonomiczne, od czerwca do grudnia 2008 pracowałam w Biurze Rachunkowym na podstawie umowy o dzieło, od 21.05.2009 do 20.11.2009 w tym samym biurze odbyłam staż z Urzędu Pracy, natomiast od 14.12.2009 zostałam w nim zatrudniona na podstawie umowy o prace na czas nieokreślony. Od 02.11.2010 do 01.05.2011 przebywałam na zwolnieniu lekarskim z powodu ciązy, w okresie od 02.02.2011 do 28.10.2011 przebywalam kolejno na urlopie macierzyńskim,dodatkowym urlopie macierzyńskim, urlopie wypoczynkowym za rok 2011(w wymiarze 20 dni), od 29.10.2011 do 28.10.2012 przebywam na urlopie wychowawczym. W między czasie w lipcu 2011 roku ukonczyłam zaocznie studia licencjackie.
W związku z tym moje pytanie brzmi: kiedy po powrocie do pracy nabywam prawa do urlopu w wymiarze 26 dni?
Głownie chodzi mi o to czy okres przebywania na zwolnieniu lekarskim i urlopach macierzynskim, wypoczynkowym i wychowaczym liczy mi się do 10 letniego okresu zatrudnienia wymaganego do urlopu w wymiarze 26 dni?
z góry dziękuje za odp.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam,

Do stażu wymaganego do zmiany normy urlopowej z 20 na 26 dni wlicza się Pani:
- za technikum 5 lat
- za umowę o dzieło nic
- za staż z UP - 6 m-cy, jeśli w tym czasie posiadała Pani prawo do zasiłku dla bezrobotnych lub otrzymywała stypendium
- od 14.12.2009 cały czas w trakcie zatrudnienia, czyli do dnia dzisiejszego 2,2 lata (niezależnie od przebywania na urlopach macierzyńskim, wychowawczym itd.). Dodam tutaj, że nie zgadzają się podane przez Panią daty - nie mogła Pani być na chorobowym w ciąży do maja 2011, a od 02.02 na macierzyńskim - domyślam się, że macierzyński miał być od 02.05?
W sumie powyższy staż daje nam 7,2 lub 7,7 (ze stażem) roku, co jeszcze jest sporo za mało.

Można też wliczyć studia, wtedy liczymy 8 lat za studia, do tego okres od skończenia studiów czyli od sierpnia 2011 jako staż pracy (nie można niestety sumować studiów i pracy jeśli trwały w tym samym czasie). W tym układzie prawo do dłuższego urlopu nabędzie Pani w lipcu/sierpniu 2013 roku.

Proszę mieć na uwadze, że niezależnie od wyliczonej normy 20 lub 26 dni, w roku powrotu z urlopu wychowawczego faktycznie przysługujący Pani wymiar urlopu będzie proporcjonalnie obniżony, gdyż urlop wypoczynkowy nie przysługuje za pełne miesiące przebywania na wychowawczym.
 
Witam,



Do stażu wymaganego do zmiany normy urlopowej z 20 na 26 dni wlicza się Pani:
- za technikum 5 lat
- za umowę o dzieło nic
- za staż z UP - 6 m-cy, jeśli w tym czasie posiadała Pani prawo do zasiłku dla bezrobotnych lub otrzymywała stypendium
- od 14.12.2009 cały czas w trakcie zatrudnienia, czyli do dnia dzisiejszego 2,2 lata (niezależnie od przebywania na urlopach macierzyńskim, wychowawczym itd.). Dodam tutaj, że nie zgadzają się podane przez Panią daty - nie mogła Pani być na chorobowym w ciąży do maja 2011, a od 02.02 na macierzyńskim - domyślam się, że macierzyński miał być od 02.05?
W sumie powyższy staż daje nam 7,2 lub 7,7 (ze stażem) roku, co jeszcze jest sporo za mało.

Można też wliczyć studia, wtedy liczymy 8 lat za studia, do tego okres od skończenia studiów czyli od sierpnia 2011 jako staż pracy (nie można niestety sumować studiów i pracy jeśli trwały w tym samym czasie). W tym układzie prawo do dłuższego urlopu nabędzie Pani w lipcu/sierpniu 2013 roku.

Proszę mieć na uwadze, że niezależnie od wyliczonej normy 20 lub 26 dni, w roku powrotu z urlopu wychowawczego faktycznie przysługujący Pani wymiar urlopu będzie proporcjonalnie obniżony, gdyż urlop wypoczynkowy nie przysługuje za pełne miesiące przebywania na wychowawczym.

Dokładnie tak.
 
Bardzo dziękuje za wyczerpująca odpowiedź:-) tak, to był zwykły bląd w dacie, urlop macierzyński oczywiście był od 02.05:tak: jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam:-)
 
Do góry