reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpieluchowanie

A jak wam idzie z odpieluchowaniem na dworze w mieście gdzie nie ma zbytnio jak przebrać dziecka i z nockami? Czy suchy pampers z rana wskazuje już na to, żeby próbować w nocy go nie zakładać?
Na dworze w mieście w aktualną pogodę najłatwiej :) Kilka sztuk cienkich rzeczy na zmianę i jazda. Ale tak czy siak ciągle pytałam się czy chce siku, wysadzałam raz na godzinę nawet jak nic nie poleciało. Do tej pory mimo, że syn ma 3,5 roku to pytam się czy nie chce siku raz na jakiś czas 😂W nocy patrzyłam na suchego pampersa tak jak piszesz, ale to też nie wyznacznik. Syn dużo sika. Nic nie pije przed snem, a i tak raz w nocy siku iść musi. Wysadzam go jak w nocy przydreptuje to nas do łóżka 🤷🏼‍♀️
 
reklama
U nas nie ma narazie pobudek na siku w nocy ale dopiero tydz jest na odpieluchowaniu mówi przed snem o siku. Muszę spróbować na dworze teraz bez pampersa i zobaczymy jak będzie
 
A jak wam idzie z odpieluchowaniem na dworze w mieście gdzie nie ma zbytnio jak przebrać dziecka i z nockami? Czy suchy pampers z rana wskazuje już na to, żeby próbować w nocy go nie zakładać?
Na takie sytuacje dobre sa pieluchomajteczki - ciensze, z gumka, mozna je sciagac i podciagac wielokrotnie, jak zwykle majtki, a nie ma problemu, ze dziecko przesika spodenki czy rajstopy.
Sa tez skladane tekturowe nocniczki, w ktore wklada sie worek foliowy - mozesz nosic ze soba na spacery i uzywac.
 
My też próbujemy ale już kończą mi się pomysły. Mamy AZS, przez co synek strasznie się drapie po pisiolku. Pediatra zaleciła właśnie odpieluchowanie. Sama widzę że on już nie chce tego pampersa. Ale ... Ucieka do korytarza zrobić siku, przyjdzie i powie że zrobił. Może cały dzień chodzić obsikany i nic. Raz nawet kupkę zrobił i to też mu nie przeszkadzało.
 
Dzięki dziewczyny za Wasze rady:) jesteśmy trzeci dzień bez żadnej wpadki więc chyba się udało
 
My też próbujemy ale już kończą mi się pomysły. Mamy AZS, przez co synek strasznie się drapie po pisiolku. Pediatra zaleciła właśnie odpieluchowanie. Sama widzę że on już nie chce tego pampersa. Ale ... Ucieka do korytarza zrobić siku, przyjdzie i powie że zrobił. Może cały dzień chodzić obsikany i nic. Raz nawet kupkę zrobił i to też mu nie przeszkadzało.
nie wiem w jakim wieku jest synek ale może książeczki pomogą? jest tego sporo można od tego na spokojnie aczac :)
 
Do góry