reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODŻYWIANIE PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Ja mleka nie piję wogóle. Spożywam tylko mleczne przetwory - kefiry , jogurty, ser biały. Takie dostałąm zalecenia od położnej. Wiem jednak ,że opini na ten temat jest dużo, jedni mówią ,że można mleko pić , inni ze w zględu na jego właściwości uczulające mleka nie polecają.
 
reklama
ja nie piję mleka bo mały ma wysypkę po nim, toleruje jedynie jogurty: naturalny, jagodowy i bananowy, żadnych serów, serków itp bo też jest po tym wysypany :( ogórka kiszonego też bym zjadła ;) mama mi dziś przyniosła pyszny obiad: ugotowany filet z makreli w sosie warzywnym (marchew i ziemniaki) - PYCHA ;D objadłam się ::)
 
Tez nie pije mleka, bo dzieci ciezko trawia i nie chce zeby mial alergie; siostra miala skaze bialkowa :( darowalam sobie-tylko odrobina do kawusi ;)
 
ja zajadam się serkami danone waniliowymi i kefirami (2 podejście) - na razie jest spokój - jem już od tygodnia i gdyby coś było to już by wyszło.
Co do mleka to daje sobie spokój - za silny alergen :-[
 
Moja Kinga ma alergie wiec wszystkie przetwory mleczne odstawione moze pomoze jak nie to bedziemy szukac innej przyczyny>pozdrawiam
 
Izabelka, ja też piję odrobinkę mleka do kawy :) a skazę białkową niestety sama miałam więc chcę oszczędzić tego Bartulkowi, buziaczki dla Oskarka :)
 
Dziewczyny, jak jak wiecie tez mam wysypaną córeczke. Sama juz nie wiem czy to skaza łojotokowa a moze jednak alergia... Powiedzcie co mam jesc zeby wyaliminowac ryzyko alergii??
Zdesperowana Ania
 
Anusia!

Najsilniejszymi alergenami są:
-czekolada
-orzeszki ziemne
-mleko( przetwory takie jak kefiry , jogurty są w miarę bezpieczne)
-owoce cytrusowe
-owoce tzw. drobnopestkowe-truskawki , poziomki

Powinno się unikać żywności zawierającej sztuczne barwniki i konserwanty.

 
reklama
anusiakanusia pisze:
Dziewczyny, jak jak wiecie tez mam wysypaną córeczke. Sama juz nie wiem czy to skaza łojotokowa a moze jednak alergia... Powiedzcie co mam jesc zeby wyaliminowac ryzyko alergii??
Zdesperowana Ania

wczoraj bedac w przychodni spotkalismy pana alergologa... naszego znajomego poniewaz oboje z mezem jetesmy alergikami.. to zapytalismy kiedy nalezy wykonac testy aby wykryc na co mlody moze miec alergie.. okolo 2-3 miesiaca (pobieraja krew dzecka i robia pelna analize). ale niewazne jakiego typu alergie maja rodzice (pokarmowa czy np na psa,,,) u dzecka pierwszym objawem sa zmiany na skorze tzn wysypka.. Ania jak nie jetes pewna.. idz do alergologa niech ci dokladnie powie co i jak....
 
Do góry