reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie w ciąży i w trakcie karmienia piersią

Anna, tylko nimfi nie karmi piersią albo nie karmi tylko piersią (nie pamiętam dokładnie) a wtedy dietę rozszerza się od 4 miesiąca, więc to troszkę inna sytuacja.


Karmie mieszanie... Kuba jest na Bebiko i dwa razy dziennie dostaje jeszcze piers, ale zawsze po niej musi dojesc MM wiec mojego mleczka ma malo.

margana
zobacz dziciom to sie tak liczy ze na poczatku tygodnie - 1,2,3,4 i jak ma 4 tygodnie to juz SKOŃCZONY pierwszy miesiac. A wiec teraz dalej.... dziecko ma 1 miesiac, 2 miesiac, 3 miesiac (tu jestesmy teraz) potem 4 miesiac nasze dzieci beda konczyly w marcu. To sie liczy tak samo jak lata. Tj dziecko ktore ma pierwsze urodziny to mowi sie ze skonczylo pierwszy rok swojego zycia. I az do drugich urodzin mowi sie o niem ze ma jeden roczek.


i tak jak wspominalam za miesiac zaczynamy od soku z jablka.
Przypomina mi sie gdy Maciek dostal pierwsza lyzeczke soku z jablek. Oblizywal sie ze smakiem i "prosil" o jeszcze. Nie mialam serca mu odmuwic :p Choc zalecenie pediatry bylo takie aby najpierw dostal tylko jedna lyzeczke soku to dalam mu chyba z 30-40ml w sumie... przeżyl ;) A jablka kocha do dzisiejszego dnia.


Wiecie ja dlugo karmilam go papkowym jedzneiem. I zrobilam tu blad, bo nie mial okazji poprobowac nowego w tym okresie gdy dziecko chetnie probuje tj 12-18msc.
Ale i tak mistrzem w tej dziedzinie jest moja sasiadka ktora swoja trzyletnia corke jeszcze karmi papkowymi zupami na obiad:-p Nie wiem jak ona to zrobila
 
Ostatnia edycja:
reklama
onanana - ja też wracam do pracy w maju na etacie, do gabinetu wracam już w kwietniu, ale będę pracować tylko w soboty i cieszę się z tych stałych pokarmów, bo może będzie mi łatwiej to wszystko pogodzić i mały się troszkę od cyca odklei. Czas pokaże, dla mnie to nowe doświadczenie, bo z Szymonem praktycznie byłam 2 lata w domu...i teraz na pewno się na to nie zgodzę.
A zaufany pediatra to naprawdę skarb :)

A w sprawie utrzymania laktacji w czasie pracy...poradzimy się Kasi :tak:
 
agutek onanana ja niestety nie amm gdzie wracać :/ Od marca/kwietnia chciałabym cv porozwozić po przedszkolach i żłobkach, bo jakby coś się znalazło to pewnie od września. Nawet jakbym miała wrócić do DD za tysiąc zł na rękę to bym tego nie zrobiła, bo małej nie mam z kim zostawić, niania najmniej z 600 zł by m iwzięła, czyli nawet na pampersy i ropę bym nie zarobiła :-( Buu
 
Ja wracam do pracy we wrześniu więc Lena będzie miała 9 miesięcy. Mój plan jest taki, że do 6 miesiąca chcę karmić tylko piersią, a po skończeniu 6 miesiąca zacznę rozszerzać dietę i nadal karmić piersią przynajmniej do powrotu do pracy. Z tym, że ja mam zamiar łączyć karmienie papkami z BLW (Co to jest Baby-led weaning?) ograniczając papki do minimum.
 
Ostatnia edycja:
Moja córka była na słoiczkach do 14 miesiąca i sobie to chwale- dopóki jadła je dopóty miała apetyt jak przestała to zaczęły się problemy z jedzeniem i tak jest do dziś ma 128cm i 24 kg. Teraz tez tak bedzie mam nadzieję, że będa mu smakowały tak jak nimfii zaczynamy za miesiąc.:-D
 
Agutku jestem ciekawa jak idzie pogodzić karmienie piersią z powrotem do pracy. Nie chciałabym musieć rezygnować z karmienia po tym jak o nie walczyłam... Kasia na pewno coś zaradzi:tak:
Gola ale kicha z pracą:-( Mam nadzieję że znajdziesz cos fajnego jak już zdecydujesz sie na powrót..
 
pepsi muszę poczytać o tej metodzie :tak:

a właśnie zamierzacie karmić papkami ze słoiczków czy same będziecie przyrządzać:rofl2:
 
onanana, ja bym chciała po powrocie do pracy nadal karmić, ale już tylko 3 razy dziennie, rano, po pracy i wieczorem, laktacja powinna się dostosować, a dziecko nadal dostaje to co w mleku matki najlepsze, nie wiem tylko czy się mi uda
 
pepsi ale czy karmienie 3 razy dziennie wystarczy dziecku?? Czy wtedy dodatkowo wprowadza się mm?? Czy te stałe posiłki będą zaspakajały głód na tyle żeby dzieci nie chciały już cycusia?? ja myślę że będę próbowała w razie czego odciągać. W pracy mam warunki, mam lodówkę więc spróbuję:tak:
 
reklama
onanana, ja się kieruję tym systemem rozszerzania diety Baby under Construction / Baby in Development: rozszerzanie diety dzieci według niego powinno dla 9 miesięcznego dziecka (moja będzie miała 9 miesięcy jak do pracy wrócę) być 5 karmień w tym karmienie piersią. No to jak będę karmiła 3 razy piersią i dwa razy inne rzeczy to chyba wystarczy, ale jeszcze tak daleko nie analizowałam i nie konsultowałam się z moimi przyjaciółkami-pediatrami.
 
Do góry