reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olsztyńskie mamy.

Hej dziewczyny :) Nazywam się Beata :) Jestem tu nowa, choć przy pierwszym dziecku sporo Was podczytywałam ;) Teraz postanowiłam dołączyć. Zapewne to pytanie już tu padało i przepraszam, jeśli się powtarzam. Jakiego ginekologa w Olsztynie polecacie? Chodzi mi głównie o lekarza na NFZ, moją pierwszą ciążę prowadził dr Kaczor i ogólnie byłam zadowolona, ale niestety traktowanie było trochę taśmowe, może za dużo wymagam od wizyt na NFZ, może wszędzie tak jest... Prywatnie zawsze chodziłam do dr Wodzyńskiego (ale nie w ciąży), a z kolei koleżanka polecała mi Gimełę. Macie sprawdzonych lekarzy na NFZ, którzy poświęcają czas pacjentce w ciąży, czy takie cuda tylko prywatnie?
 
reklama
Gimełła ma dobre opinie. Co do innych to polecam najpierw pomyśleć w jakim szpitalu chcesz rodzić i wtedy wybierać lekarza.
 
Hej dziewczyny :) Nazywam się Beata :) Jestem tu nowa, choć przy pierwszym dziecku sporo Was podczytywałam ;) Teraz postanowiłam dołączyć. Zapewne to pytanie już tu padało i przepraszam, jeśli się powtarzam. Jakiego ginekologa w Olsztynie polecacie? Chodzi mi głównie o lekarza na NFZ, moją pierwszą ciążę prowadził dr Kaczor i ogólnie byłam zadowolona, ale niestety traktowanie było trochę taśmowe, może za dużo wymagam od wizyt na NFZ, może wszędzie tak jest... Prywatnie zawsze chodziłam do dr Wodzyńskiego (ale nie w ciąży), a z kolei koleżanka polecała mi Gimełę. Macie sprawdzonych lekarzy na NFZ, którzy poświęcają czas pacjentce w ciąży, czy takie cuda tylko prywatnie?

Ja chodzę do poradni w Sz Wojewódzkim do dr Małgorzaty Hoppe i jestem zadowolona. Zleca dużo badań, wszystko na NFZ, był taki czas że usg miałam co 2 tygodnie. Przyjmuje tam także dr Opacki.
 
W Wojewódzkim na pewno rodzić bym nie chciała. Ile mniej więcej czeka się na wizytę u dr Hoppe? Poprzednim razem rodziłam w Miejskim i na porodówce traktowano mnie jak g***o, ale za to na położniczym było super. Myślałam z kolei o Malarkiewiczu, w sensie, żeby tam rodzić.
 
Paprykha u Malarkiewicza masz tylko podstawowa opieke i jak cos sie bedzie dziac to trafisz do Wojewodzkiego. A jesli idzie o wizyty na NFZ to jak w ciazy jestes to musisz miec w konkretnym czasie i pewnie sie da.
 
Poprzednim razem rodziłam w Miejskim i na porodówce traktowano mnie jak g***o
No ja z tego powodu nie chcę w miejskim. Początkowo chciałam rodzić tylko w wojewódzkim, a teraz też zastanawiam się nad Malarkiewiczem. Wszystko zależy od tego czy zaczną się jakieś problemy, bo na razie wszystko jest w porządku. Chodziłam na szkołę rodzenia, którą prowadziła położna z malarkiewicza. Jednak tam mają więcej czasu na zajęcie się rodzącą i mogą bardziej "ucywilizować" poród niż w wojewódzkim. Obawiam się że tam nikt nie zawraca sobie głowy np. kangurowaniem, czy prośbą by nie dokarmiać dziecka z butelki jeśli nie ma wskazań... No ale to opcja tylko na bezproblemowe sytuacje, bo jednak przejazd z malarkiewicza do wojewódzkiego trochę trwa, zwłaszcza w dzień, a liczyć może się każda minuta.
Byłam ostatnio na wycieczce u malarkiewicza, oprowadzała właśnie ta położna i całkiem mi się tam podobało. Przede wszystkim spokój i czystość
 
Hej Dziewczyny :)
Ależ tu można się dowiedzieć wielu przydatnych rzeczy, zwłaszcza jeśli oczekuje się na pierwsze dziecko :)
Jak się okazało najprawdopodobniej będzie Dziewczynka (ostatnio same dziewuchy dookoła ;)) Teraz trwa gorączka ustalania imienia i... jeszcze decyzja nie zapadła.
Co do ostatnio poruszanego tematu - sporo moich koleżanek bliższych i dalszych poleca Malarkiewicza, zwłaszcza pod kątem opieki, a teraz również warunków (po remoncie). Ja, głównie z uwagi na fakt, iż w Miejskim pracuje bliska mi osoba, będę rodziła tam. Mam nadzieję, że odpowiednio się mną zajmą, jak już będzie po napiszę opinie :) W sumie to teraz chyba wszędzie powinni zadbać o nas odpowiednio, czego nam wszystkim życzę niezależnie od tego, gdzie która zdecyduje się rodzić - obyśmy miały poczucie, że są tam dla nas :)
Co do lekarzy, do dr Hoppe chodzę prywatnie na to specjalistyczne usg i polecam, jest konkretny i sympatyczny (ostatnio byłam w tym nowym lokum przy Ratuszu). Znajoma (która miała problemy z zajściem w ciążę) jest jego pacjentką już od dawna i bardzo sobie chwali. Na NFZ chodzę do Niczyporowicza, mi pasuje pod względem i opieki i jego specyficznego poczucia humoru (pytam o wszystko, nie odmawia badań, wyjaśnia, prowadził ciążę mojej koleżanki i było ok, poza tym mam blisko i nie ma problemu z umawianiem wizyt na NFZ itd). Ja jestem zadowolona, choć opinie o nim słyszałam różne. Moja siostra z kolei chodzi prywatnie do Boczkowskiej, już z 2-gą ciążą i też jest bardzo zadowolona. Ja z kolei muszę zadzwonić, żeby zapisać się do jakiejś pielęgniarki środowiskowej... mam nadzieję, że trafię dobrze i że nie będzie z tym problemu...
A wybiera się może któraś z Was na spotkanie Mamo to Ja do hotelu Omega w środę ? Zapisałam się, a nie wiem czy będzie tam coś faktycznie przydatnego czy bardziej tylko pod kątem reklamy produktów rzeczy dla dzieciaczków ? :)

Póki co, życzę udanych wyborów szpitali i lekarzy ;) Fajnego tygodnia Wam życzę i do usłyszenia :)
 
reklama
Witam!
Mam nadzieję reanimować ten wątek.
Jestem mamą od września, Olsztynianką również od niedawna. Nie będę ukrywać, chciałabym poznać inne młode mamy, które tak jak ja nie mają towarzystwa do spacerów z wózkiem. Oczywiście samo dziecko też jest towarzystwem, ale wiecie :)
Kto się zgłasza? Jeśli będzie Nas więcej, może uda się zorganizować jakieś ciekawe spotkanie, np wymiana ciuszków po szkrabach? Jest podobno lokal Mama Cafe, była tam któraś z Was?
 
Do góry