reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

paciorkowiec, Gbs

ONA1227

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2014
Postów
6 171
Miasto
LUBELSKIE
Witam.z ostatniego badania wyszla mi bakteria paciorkowca,wzrost obfity.Jak to jest gdy odejda wody przed podaniem antybiotyku? I czy cesarka uchrania przed ewentualnym zagrozeniem?
 
reklama
Ja miałam gbs+, najpierw odeszły mi wody i dopiero podano antybiotyk, wszystko było ok :) rodziłam naturalnie :)
 
Ja tez mialam i wszystko bylo ok.
Z tego co sie orientuje, to cesarka moze zredukowac ryzyko, ale nie wyeliminuje go w 100%. Ogolnie nie zaleca sie cesarki jako srodka zapobiegawczego.
 
Jak wody odchodzą powoli to ryzyko jest mniejsze a gdy odejdą nagle, to z pewnością szybko pojedziesz do szpitala i od razu dadzą antybiotyk. Pierwsze o co pytają w takich przypadkach to wynik badania GBS.
Też miałam dodatni, ale wody na poczatku tylko sie sączyły, więc antybiotyk dostałam po paru godzinach.
Wszystko dobrze się skończyło :)
 
Witam, mnie nikt o to nie zapytał,ale z pewnością będziesz miała to wpisane w kartę ciąży. W moim przypadku nikt tego nie zauważył, więc musiałam przypomnieć położnej kilkakrotnie.
 
Do góry