reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Picie mleka.....

Wiem, ze dziecko się szybko przestawia, bo jak pisałam fakt odstawinia butelki wieczornej przeszedł bez echa :tak: Tylko mleka juz nie chce !!!

A swoją drogą uważam, że obecne nagonki na nas matki z każdej strony typu: butla tylko do 1 roku zycia, smoczek do 2 roku zycia, pieluszki do 2 lat itp itd są chore. Przecież każde dziecko jest inne......Rozumiem, że 3 latek ze smokiem (a są i takie ) w buzi to trochę przesada, także ta butla już powinna w tym czasie zniknąć ale nie dajmy się zwariować......
Bo co zaproponować 10 miesięcznemu jesli odstawimy butelkę :baffled: Wieczorne mleko z niekapka, tak na siedząco czy na leżąco ?? Koleżanka stomatolog od wad zgryzu mówiła mi że te niekapki gorsze od butelek są dla zgryzów właśnie - najlepszy zwykły kubek. A butla zabrana po wypiciu ( nie mymlana przez 30 minut) i higiena ząbków jest ok.
Sama piłam z butli 3 lata potem niedługo urodziła mi się siostra i jeszcze po niej spijałam :-D bedzie w sumie z 6 lat :szok: A zęby proste, równe.....żadnej wady zgryzu.....ale dentysta nigdy nie był mi straszny nawet jak miałam 6 lat i rwałam mleczaki:baffled:
Zęby się dziedziczy i o zęby trzeba dbać bo bez dbania nawet picie z kubka nic nie da.
 
reklama
JJ zgadzam sie z Twoja wypowiedzia :tak:
moja strasza corka pije z kubka mleko od nie dawna,ma proste zeby i zdrowe
stomatolog nam powiedziala,ze wazne by dziecko po wypiciu mleka/kakao umylo zabki
my myjemy zawsze
mlodsza corka ma roczek i nie zamierzam od butelki jej oduczac,dlatego,ze z kubka niekapka,bidonow pic nie chce,a na normalny kubek jest za mala,pozatym nie widze nic zlego w butelce poniewaz wypicie 210ml mleka nie zajmuje jej nawet 3 minut

a z tym smoczkiem to gdzie ty wyczytalas ze do 2 lat mozna?? :-D:-D
kochana ostatnio w programie dzieciowym fizjoterapeuta (!?) mowil,ze dziecko trzeba oduczac smoczka od...1 meisiaca zycia!!! :szok: :-D

mi mama (i pewnie wszystkich tu zszokuje) mleko w butelce przynosila do czasu pierwszej komuni swietej:rofl2: po komuni powiedzialam NIE butelce i sie skonczylo
zeby mam proste,zadnych wad wymowy itp. zeby oczywiscie zdrowe,bo od dziecka mama kladla nacisk na ich chigiene
dlatego nie dajmy sie zwariowac

JJ a co do tematu,to tak jak ktos ci juz pisal,mleko mozna zastapic innymi produktami
w plasterku sera zoltego znajduje sie zapotrzebowanie calodzinne na wapn:tak:
takze nie martw sie

pozdrawiam
 
ta najlepiej jak sama mamusia jest zywym smoczkiem;-):-p

lilka ja twoim sposobem Helenie podalam mleko przez slomke, efekt?

wypila 300ml:-D

u Hani nie przeszlo ale to jest specyficzny przypadek
 
Ja też już wyczaiłam te smakowe :tak: też zrobię podejście przez słomkę - ale za często chyba nie mozna tez bo jak poczytałam opakowanie to tam sama chemia :baffled: ale za to jaka dobra w smaku :-D.
 
JJ te smakowe to zależy od firmy, jedne są bardziej dozwolone a inne nie powinno się dawać dzieciom. Ja się spytam na innym wątku bo koleżanka mi kiedyś mówiła czego unikać w tych mlekach.
 
Mój Kacper dostaje mleko raz dziennie z płatkami.I tylko wtedy kiedy nie je żadnego innego nabiału albo kiedy się tego bardzo domaga. Ponieważ do niedawna walczyliśmy ze skazą białkową więc w grę wchodził tylko Bebilon pepti.Od mca jemy normalne mleczko 0,5 %.,jogurt i serki smakowe,ziarniste. Ser żółty niestety nie,bo Kacper go nie lubi ale to i dobrze,bo wyszła nam alergia na pleśń i lekarz zabronił żółtego sera :-:)-:)-(.
Myślę,że małe dziecko jedzące inne produkty mleczne wcale nie musi pić mleka.Wystarczą serki i jogurciki,maślanka.
 
Mlekovity mleko smakowe zawiera dwutlenek tytanu do niedawna zakazany w żywności lepiej, żeby dzieci nie spożywały za dużo mleka z tym składnikiem.
 
Moja niunia w lutym skonczy 3 latka. Nadal pije mleko z butelki w dodatku modyfikowane bebiko 4 i ja jej w cale tego nie bronie. Maja pije mleko i od razu po wypiciu odstawia butelke i idzie spac a wieczorkiem jeszcze myje zabki zeby robaczki nie zaatakowaly. To prawda ze zeby sie dziedziczy. Ja w dziecinstwie pilam malo mleka i mam okropne zeby a maz pil duzo i to z butelki i ma zabki pierwsza klasa. Ja malej nigdy nie pozwalalam na trzymanie butelki w buzi po wypiciu mleczka. Teraz mala ma piekne zdrowe proste zabki i nadal wypija hektolitry mleka modyfikowanego bo na normalne ma uczulenie i rozstuj zoladka.
pozdrawiam
 
... Bo co zaproponować 10 miesięcznemu jesli odstawimy butelkę :baffled: Wieczorne mleko z niekapka, tak na siedząco czy na leżąco ??

Po odstawieniu butelki i smoczków WeroNisie karmiliśmy łyżeczką (mleko na miseczke i podawalismy łyżeczką). Bez ptoblemu zjadała.
 
reklama
Moja córka piła mleko do 9 roku zycia z butelki na zmiane kasze manne;]:-)nie mogła sie ozdwyczaic teraz ma 13 lat daje jej witaminy specjalne dla dzieci pudelko 200 zł:tak:troche drogie do tego je owoce warzywa ;-)pije duzo soków i mleko tez pije nieraz kakao:-pbardzo lubi miete;]dzieki temu wcale mi nie choruje wiec uwierzcie mi na slowo ze wasze dziecko mając 3 lata jak najbardziej powiinoo pic mleko z butelki:tak:nie ma sie tu czemu dziwic naprawde :-)dodam jeszcze ze mam malego syna i z nim jest to samo mięte piliby litrami nieraz córka je te kaszki dla dzieci;p nie mam jednym słowiem sie tu niczym martwic;p pamietam jeszcze jak wypluwała jak byla mala, deserki z bobovity a teraz jadla by je tonami pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry