reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Picie mleka.....

Jeśli maluch ma wstręt do mleka, to w żadnym razie nie powinno się go zmuszać do picia go. Część społeczeństwa ( i to spora) ma niedobór laktazy, który właśnie objawia się przeróżnymi dolegliwościami brzusznymi, przerostem migdałka gardłowego, przewlekłym katarem, refluksem itp., najczęściej to właśnie rozpoznaje się w ten sposób, że ktoś po prostu czuje wstręt do mleka. Bez niego naprawdę można żyć. Wystarczy, że maluch zje sobie w ciągu dnia jogurt, twarożek czy trójkącik serka topionego i ma już zapewnioną dostawę wapnia.

mi też lekarze zabraniali dawać na siłę. u mojej córki jest to problem genetyczny, mąż i połowa jego rodziny nienawidzi mleka:no::no: .
no a moja mała kakao wypije, ale zimne:-D:-D
ją brzydzi mleko najbardziej przegotowane ble ble i kasza na sam widok i powąchanie zaczynała wymiotować brr

a czy ma niedobór laktozy? o chyba nie, żadnych innych dolegliwości nie ma, ulewać też nie ulewała:blink:
 
reklama
Witam!
Nurtuje mnie oststnio taki oto problem. Mój synio pił do tej pory mleko z butelki - wieczorem zawsze a rano czasami chciał mleczko. Jakies 2-3 tygodnie temu pożegnalismy butlę, kupiliśmy kubek, który sam sobie wybrał i miało byc tak różowo................ale nie jest :no: O ile brak butli przeszedł bez wiekszego echa (bo przeciez inne napoje pije z kubka) tak sam fakt picia mleka odszedł w niebyt :-(. Franek nie chce pić mleka i nie pije go bo przecież mu go siłą nie wleję. Rano zjada jogurt z płatkami. Ale mleko w kubeczku ....Nieeeeee. Nie lubi tez kakao.

Czy wasze maluchy piją mleko? Bo mnie ten fakt troche martwi, choć wiem od naszej lekarki, że dzieci są przebiałczane a wapń jest w wielu innych produktach w wielu przypadkach lepiej przyswajalny niz z mleka. :eek:.
Czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam
Jeśli syn nie toleruje mleka ale chętnie zjada inne mleczne produkty, to nie musisz się martwić, ponieważ swoją porcję wapnia i białka zjada. Mleko pod innymi postaciami jest również wskazane, ważne żeby była w nich odpowiednia porcja składników odżywczych, które występują w mleku. 
 
u nas też z początku nie chciał pić z kubeczka mleka, wodę owszem ale jak widział mleko w kubku to nawet nie chciał brać tego kubka, ale małymi kroczkami go nauczyliśmy, ale miał wtedy roczek
do 3 roku podawaliśmy mleko modyfikowane w kubeczku, a teraz już normalne mleko ale oczywiście nie UHT, teraz rzadko pije samo mleko od kiedy zaczął pić kakao w przedszkolu ;)
 
Mój synek odkąd skończył pół roku odrzucił całkowicie mleko a piersią karmiłam go do 9 miesiąca:) jadał oprócz tego kaszki na mleku modyfikowanym, jogurty, serk, płatki z mlekiem, kakao i nawet w tym wieku czasami zawoła kaszkę na śniadanko:) Pediatra mówiła że nie mam się czym martwić skoro zajada chętnie inne mleczne produkty:)
 
Do góry