reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy Maluchow i kopniaki!!!

A ja juz czuje jek malenstwo mi sie wierci.Szczerzee mowiac czuje juz od ok 2 tygodni,najpierw myslalam ,ze to jelita,ale teraz z cala pewnoscia wiem,ze to dzidzia,bo ruchy sa wyczuwalne bardziej z przodu brzucha ,jakby calkiem niedaleko od skory :-)Wlasnie siedze i czuje co chwile takie male babelki w brzuchu.Niesamowite!!:rofl2: Chcialabym tak czuc caly czas.Pocieszam sie jeszcze tym,ze teraz to z dnia na dzien ruchy beda mocniejsze :tak::-DNajlepsze jest to,ze jak przyloze reke to akurat nie chce sie poruszac to moje male zlosliwe.
 
reklama
Ja tez, ja tez...
a130.gif

c011.gif
c011.gif
c011.gif
c011.gif
c011.gif
 
:) Hej
Ja nieśmiało chciałam napisać że od tygodnia wydaje mi się ze coś czuję. Jak na razie to są jakieś pojedyncze jakby przemieszczania. trochę mi to nie pasowało na ruchy no bo to czułam 1 może 2 w ciągu dnia Jak dla mnie ani to motyle ani rybki. Bardziej czuję jakby coś cię delikatnie przemieściło. Dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy czuję to już 4 raz w ciągu 15 minut. Hmm moze to nasz mały pasozyt??
 
Gratulacje za piersze kopniaczki!!!
Mi się wczoraj wydawało, że coś mnie tam zaczepia od środka ;-) Zobaczymy, czy dziś się powtórzy;-)
 
Ja jestem w 16 tygodniu, ale czasami mi się zdaję, że czuję już jak moje maleństwo daje znać o sobie:) Ale tak do końca to nie jestem pewna:) Dziewczyny, czy któraś z was spotkała się z detektorami tętna płodu? ja myślę o kupnie, są teraz na allegro "angelsounds" ale nie wiem czy to rozsądny zakup? ale słuchanie bicia serduszka malęństwa i świadomość, że nic się nie dzieje złego niezwykle uspokaja...tym bardziej, że mam teraz problemy i muszę leżec:( co o tym sądzicie?
 
Koleżanka kupiła i na podstawie jej doświadczeń nie polewcam. Owszem fajnie jest sobie posłuchać serduszka, tyle, że jeśli nie masz przeszkolenia medycznego, to niezwykle trudno będzie Ci serce dziecka namierzyć i wysłuchać, co w przypadku mojej koleżanki skutkowało zamiast uspokojeniem, dzikimi histeriami, że dziecku serce nie bije...... generalnie zabawka dla ludzi o mocnych nerwach :) Poza tym, tak czy inaczej: 16 tydzień to jeszcze za wcześnie; rozmawiałam ze swoją lekarką i powiedziała mi, że jeśli już koniecznie muszę sobie fundować takie rozrywki (przemyśliwałam, czy by od koleżanki rzeczonego aparatu nie pożyczyć), to po 22 tygodniu są nieco większe szanse natrafienia na serce dziecka i wysłuchania go.
 
survivor26 dzięki za rade:) rzeczywiście, jeśli nie słyszałabym nic to dopiero by się działo:) bardzo mnie korci ten aparacik, ale sprawa do przemyślenia....
 
Kochane, wszystkim odczuwajacym kopniaczki maluszkow wielgachce gratulacje! A tym ktore nie czuja lub nie sa pewne: cierpliwosci, bo to juz lada dzien....
 
reklama
Do góry