reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Planujemy wyjazd do Irlandii/Od czego zacząc w Irlandii

reklama
A tak na marginesie 350 E tyg. (minus podatek = ? E) to dużo czy mało, płacąc tylko za prąd itd. w mieszkaniu i oczywiście jedzenie :-p:confused:
 
Ostatnia edycja:
oig000 350 e na tydzien i jakie sa oplaty czynssz prad.czasami gaz jest no i moze net wydaje mi sie ze nawet ze nie jest tak zle tu tak wszyscy zaczynaja od najniszej
 
podpisuję się pod słowami Bioli. Na początku może być troszkę cieżko, bo wiadomo-trzeba się w nowym miejscu urządzić, ale mnóstwo ludzi zarabia najniższą stawke i radzą sobie bez problemu.
 
To dzięki za słowa otuchy, tylko mam wrażenie że płacąc za wynajem mieszkania (jak rodzinka przyjedzie) i niezbędne rzeczy to będzie na styk lub nie wystarczy tych E :no:. Mam nadzieję że się mylę...
 
Chodzi Ci o to, że jedna osoba zarabia najniższą pensję krajową i ma za to utrzymać rodzine?? Bo jeśli tak, to niemozliwe raczej. Moze gdyby druga osoba otrzymywała dodatkowe świadczenia (fis, child benefit, czy też inne), miałoby to rację sens. No i wszystko jeszcze zależy od tego gdzie się mieszka. W Dublinie cena jednosypialnianego apartamentu jest taka sama jak w niektórych okolicach cena wynajmu domu 3-4 sypialnianego.
 
ja znam wlasnie taka rodzince..co maz zarazbia wlasnie najnzsza ..ona nie pracuje..wynamuja domek za 750 e i jakos daja rade..od niedawna dostaja fis..i ciagle czekaja na child benefit...wiec jak sie chce to mozna dac rade..:)


a w Twojej miejscowosci za domek 4 - 5 sypialni ( pokoji) zaplacisz do 800 e max...oczywiscie rownez mozesz domecze wynajac taniej bow takich malych miasteczkach jest taniej niz w tych duuzo wekszych takich jak Dublin..Cork czy moze nawet GAlway

nap taki slizn domeczek www.daft.ie/2572492
 
reklama
A jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem bo mi w NFZ powiedzieli że oni nie mogą mi dać ubezpieczenia za granicą jeśli w PL nie pracuje :wściekła/y::angry:
 
Do góry