reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płatny urlop wychowawczy

przepraszam, już to pytanie zadałam w innym poscie.
Prosze mi obliczyć czy przysługuje mi płatny urlop wychowawczy.
moje przychody w 2010 r. 24651,88, koszty uzysk. przych. 1335, dochód 23316,88, zal. pobrana przez pł. 1446. Męża przychody 27890,35, koszty uzysk. przych. 1223,75, dochód 26666,60, zaliczka pobr. przez pł. 1834. Osób w rodzienie 4
 
reklama
przepraszam, już to pytanie zadałam w innym poscie.
Prosze mi obliczyć czy przysługuje mi płatny urlop wychowawczy.
moje przychody w 2010 r. 24651,88, koszty uzysk. przych. 1335, dochód 23316,88, zal. pobrana przez pł. 1446. Męża przychody 27890,35, koszty uzysk. przych. 1223,75, dochód 26666,60, zaliczka pobr. przez pł. 1834. Osób w rodzienie 4

regulamin pkt 2
 
Witam,

w sierpniu 2011 urodziłam synka. Obecne jestem na urlopie macierzyńskim. W przyszłym roku będę chciała pójść na urlop wychowawczy. Rozumiem, że muszę do opieki przedstawić dochody z 2010r.? We wrześniu 2010 roku wyszłam za mąż i miałam już jedno dziecko w 2010r. Do dochodów z 2010r. mam przedstawić również dochody małżonka? Na ile osób dzielić dochody na 4 (z nowym członkiem rodziny) czy na 3 osoby?

Dziękuję i pozdrawiam.
 
Witam,

w sierpniu 2011 urodziłam synka. Obecne jestem na urlopie macierzyńskim. W przyszłym roku będę chciała pójść na urlop wychowawczy. Rozumiem, że muszę do opieki przedstawić dochody z 2010r.? We wrześniu 2010 roku wyszłam za mąż i miałam już jedno dziecko w 2010r. Do dochodów z 2010r. mam przedstawić również dochody małżonka? Na ile osób dzielić dochody na 4 (z nowym członkiem rodziny) czy na 3 osoby?

Dziękuję i pozdrawiam.

Tak - za 2010. Tak - swoje i męża. Dzielimy dochody na 4.
 
Dziękuję za szybką odpowiedź. A proszę mi powiedzieć co to jest dochód utracony? Bo czytam i nie bardzo rozumiem.

Dochód utracony to taki, który będzie figurował w zaświadczeniu o dochodach, a faktycznie bie bedzie występował.
Typowym przykładem jest dochód z pracy rodzica, który przechodzi na urlop wychowawczy, który to urlop jest bezpłatny.
To samo dotyczy np. utraty pracy itp.
 
Proszę o pomoc-zasiłek wychowawczy

Od 15 października idę na urlop wychowawczy. W tym okresie zasiłkowym nie miałam przyznanego świadczenia rodzinnego, bo za "dużo" zarobiliśmy. Na nowy okres zasiłkowy 2011/2012 złożyłam już dokumenty a na październik kazano mi przyjść na początku października. I poszłam dzisiaj, tylko okazało się, że przyjmująca dzisiaj strony inna Pani powiedziała, że za październik nie dostanę pieniędzy więc mam nawet nie składać wniosku, ponieważ w tym miesiącu jeszcze mam dochód i dochód utracony będzie liczony dopiero od kolejnego miesiąca. Proszę o pomoc czy ktoś był w takiej sytuacji?Bo z tego wynika, że źle zrobiłąm, bo mogłam iść od 1-go i z dodatkami dostałabym więcej pieniędzy niż za te parę dni dostanę wypłaty. Dla mnie jest to nie zrozumiałe skoro idę na urlop wychowawczy dlaczego mam być pozbawiona pieniędzy za te dni.
Dziękuję.
 
Proszę o pomoc-zasiłek wychowawczy

Od 15 października idę na urlop wychowawczy. W tym okresie zasiłkowym nie miałam przyznanego świadczenia rodzinnego, bo za "dużo" zarobiliśmy. Na nowy okres zasiłkowy 2011/2012 złożyłam już dokumenty a na październik kazano mi przyjść na początku października. I poszłam dzisiaj, tylko okazało się, że przyjmująca dzisiaj strony inna Pani powiedziała, że za październik nie dostanę pieniędzy więc mam nawet nie składać wniosku, ponieważ w tym miesiącu jeszcze mam dochód i dochód utracony będzie liczony dopiero od kolejnego miesiąca. Proszę o pomoc czy ktoś był w takiej sytuacji?Bo z tego wynika, że źle zrobiłąm, bo mogłam iść od 1-go i z dodatkami dostałabym więcej pieniędzy niż za te parę dni dostanę wypłaty. Dla mnie jest to nie zrozumiałe skoro idę na urlop wychowawczy dlaczego mam być pozbawiona pieniędzy za te dni.
Dziękuję.

O dochodzie utraconym można mówić dopiero wtedy, gdy rzeczywiscie dochód Pani utraci - zatem po 15 października.
 
Witam.
Dziękuję za odpowiedź. Ale czy to znaczy, że mogę złożyć wniosek o wypłatę zasiłku rodzinnego i dodatków za miesiąc październik?
 
reklama
Witam.
Dziękuję za odpowiedź. Ale czy to znaczy, że mogę złożyć wniosek o wypłatę zasiłku rodzinnego i dodatków za miesiąc październik?

Jeżeli Państwa obecny dochód uprawnia do zasiłku, dostanie Pani zasiłek od października.
Jesli do zasiłku będziecie mieli Państwo prawo dopiero po utracie Pani dochodów, zasiłek będzie przysługiwał od listopada.
 
Do góry