reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po czym poznać,że dziecko ma alergię na krowie mleko??

reklama
U nas objawy alergii są zawsze takie same:
- rzadka kupka
- ropne ranki za uszami
- spuchnięte brwi z małymi krostkami
- suche, czerwone strupki na nogach i brzuchu utrzymujące się kilkanaście dni
 
wysypka na ciele po uczuleniu na proszek a jesli chodzi o pokarmy to krostki i opuchlizna.
 
ja z nietolerancji napiszę co ja miałam gdy byłam mała:
tak jak inni piszą ranki za uszami (utrzymywały się do 10 rż)
wcześniej do około 6 miałam problemy skórne tego samego typu przy linii włosów nad czołem i za uszami przy włosach,taką samą skórę miałam na pępku,wysypki na zgięciu łokci i kolan- pojawiły się tylko kilka razy.Wyleczono mnie u dermatologa po wielu latach,lekarze w kierunku dermatologii szli a nie alergii
W wieku dorosłym bóle brzucha (dopiero w wieku 20 lat) po odstawieniu laktozy wszystkie objawy zniknęło z dnia na dzień.

U dziecka to może być rzadka śluzowata kupka,u mojego były białawe kupki nawet,zielonkawe czasami,po roku cuchnące papkowate zielonawe kupy.
Możesz przetestować z tymi kroplami dla dzieci nietolerujących laktozy Delicol jeśli będzie poprawa to będzie to zwykła nietolerancja
 
Moja córka przez 4,5 roku miała straszną alergię na laktozę i mimo chodzenia do poradni oraz leczenia prywatnego nadal się nasilała. Udałam się po poradę do dietetyka i w 3 miesiące została wyleczona. Co prawda nadal nie może pić samego mleka i to się raczej nigdy nie zmieni, ale może jeść wszystkie jego przetwory.
Dla zainteresowanych mogę na priv napisać więcej, a tutaj podaję link do audycji, która to wszystko wyjaśni, a nawet wiele więcej. Polecam jej przesłuchanie :
Pokonaj grypę… cukrem! - Trójka - polskieradio.pl
 
Któraś z mam twierdzi że trzeba zrezygnować z karmienia jeśli dziecko jest uczulone na białko. Mi pediatra mówiła że nawet największa alergia nie powinna być powodem rezygnacji z karmienia - mleko mamy jest zawsze najlepsze, według niej. Trzeba tylko odpowiednio zmodyfikować własna dietę.
Dodam jeszcze że czasami alergia na jakiś pokarm objawia się niechęcią dziecka do jedzenia właśnie tego pokarmu. Bez wysypek i zmian skórnych, po prostu niechęć.
 
typowe objawy to krosty na klatce piersiowe i twarzy, zaczerwienienie skóry w tych okolicach, płacz po spożyciu mleka
 
reklama
Do góry