reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobranie krwi pępowinowej?

takie historie sprawiają, że jestem jeszcze bardziej pewna, że podjełam słuszną decyzję, nawet jeśli mam nadzieje płacić i nigdy nie skorzystać ze zdeponowanych komórek
spokojnej ciąży
 
reklama
takie historie sprawiają, że jestem jeszcze bardziej pewna, że podjełam słuszną decyzję, nawet jeśli mam nadzieje płacić i nigdy nie skorzystać ze zdeponowanych komórek
spokojnej ciąży

dziękuję, również spokojnej ciąży, ja się zdecydowałam na zabankowanie krwi, wybrałam PBKM. Pozdrawiam wszystkich!
 
Cześć dziewczyny, ja jestem na początku ciąży, ale już zastanawiam się nad pobraniem i przechowaniem krwi pępowinowej. Przybliżycie mi proszę choć trochę koszty...
 
Aga ja mniej więcej się orientuje jeśli chodzi o PBKM, bo sama z jego usług korzystam
opłata wstępna to około 600
opłata po pobraniu około 1600
rocznie około 420-430
Czasem są jakieś promocke w opłatach i można "zaoszczędzić" 100-200 zeta. Jak już zdeponujesz krew i ktoś kogo znasz poda przy podpisywaniu umowy, że Ty mu poleciłaś to masz tok za darmo.
Ceny podaje z głowy, jak sama korzystałam, więc mogło się coś pozmieniać, ale podejrzewam, że nie więsek niż 50-100.
spokojnej ciąży
 
my juz na poczatku ciazy wiedzielismy, ze chcemy. w rodzinie mojego m byla bialaczka, a on sam jest chory na SM, wiec dmuchamy na zimne (trwaja badania nad leczeniem SM za pomoca komorek macierzystych). Skorzystalismy z Future Health Bio Bank i cala procedura poszla super, dhl odebral probki ze szpitala. Zdecydowlaismy sie na przechowywanie krwi i tkanki pepowinowej, za kilka lat zastnowimy sie nad przechowywaniem mlecznych zebow (to rowniez bogate zrodlo). Krew i tkanka sa przechowywane w UK, pobieralismy w Szwajcarii, w PL tez mozna. U nas koszt wyszedl z tego co pamietam jakies 3800 chf - oplata wstepna, pobranie, 25 lat przechowywania.
Niestety czesto jest tak, ze nie da sie leczyc dziecka jego wlasna krwia pepowinowa, poniewaz juz ona moze zawierac chorobliwy syf ale np krew rodzenstwa jest bardzo cenna. My planujemy drugie dziecko i wtedy tez oddamy krew do przechowania. mi lekarze tlumaczyli, ze jelsi w rodzinie nie wystepuja jakies straszne chorobska, to zaleca sie oddanie do banku publicznego, a w pozostalych rzadkich przypadkach (my) do prywatnego. nie wiem czy jasno sie wyslawiam :dry:
 
reklama
Dziewczyny dziękuję :) Ja właśnie na poważnie się zastanawiam. Bo nigdy nie wiadomo jak to będzie. Ja jak na razie słyszałam, że Novum przechowuje krew (zresztą to u nich z ulotek się dowiedziałam o tym więcej). Podpytam jak to u nich wygląda...
 
Do góry