reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podawanie więcej mleka dla 3,5 miesięcznego dziecka? Cześć

Dołączył(a)
17 Styczeń 2016
Postów
3
Mam problem z moja 3,5 miesięczną córeczką mianowicie lekarz pediatra zabronił mi dawac jej 150/170 ml mm ponieważ to rozpycha żołądek tylko jest taki problem że mała jak zje 120/130 ml mm to co 2 h jest niesamowity płacz i krzyk. Dodam że w nocy śpi spokojnie od godziny 19 do 6 rana wtedy zjada 120 ml mm i śpi do 8/9 rano. Wtedy o 9 dostaje 120 ml mm wtedy za 2 h dostaje obiadek(po obiadkach nie ma żadnych problemów) po obiadku mam 3 h spokoju dostaje 120 ml mm robi sobie 1,5 h drzemki i 30 min zabawy zjada 120 ml wtedy dostaje za kolejne 2h 120 ml mm i po kolejnych 2 h dostaje ok 120 ml kaszki na mm i wtedy już przeważnie chwilę się bawi i idzie spać. I w związku z tym czy nie lepiej by było dawać 150/170 ml mm rzadziej? Dodatkowo dodam że mała praktycznie każde mleko ma zageszczane przynajmniej 1 miarka kaszki. Waga urodzenia 3400 g obecnie 5600
 
reklama
? Ekspertem nie jestem, ale moja w tym wieku też jadła często i właśnie koło 80-120 ml. Nawet jak czasami np. dłużej pospała i minęły 3 czy 4 h od ostatniego karmienia to jadła tyle samo :) jak chcesz spróbować żeby jadła rzadziej spróbuj stopniowo te przerwy wydłużać, najpierw 5-10 minut i zobaczysz czy Mała da radę.
 
Jeżeli lekarz zalecił nie dawać więcej niż 120 ml mleka, to ja bym nie polemizowała. Pewnie ma rację w tym, że nie warto rozpychać maleństwu żołądka. Pomyśl, że jak się żołądek przyzwyczai do 170 ml i będzie już rozepchany, to po jakimś czasie i 170 ml będzie za mało. Jaki efekt? Dziecko już jako niemowlę może mieć nadwagę. Ja rozumiem, że to denerwujące tak co 2h małe porcje, ale przecież i dorośli powinni tak jeść, prawda? Mniejsze porcje, ale częściej. Jak chcesz więcej wiedzy, to zajrzyj na http://emaluszki.pl/ - tam też do pobrania darmowe e-booki na temat żywienia niemowląt. I ciesz się, że córeczka ładnie przesypia całą noc :) Nie każdy ma tyle szczęścia.
 
Do góry