reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pora do kuchni ;-)

reklama
Przepis ze Swiata Kobiet (dorwalam ostatnio w Polsce :))
SERNIK NA ZIMNO:
2 opakowania biszkoptow
galaretki wisniowa, agrestowa, brzoskwiniowa
3 pudelka serkow wan.
2 opakowania smietany kremowki
5 lyzek cukru pudru
6 lyzeczek zelatyny
maslo do posmarowania tortownicy
Galaretki rozpuscic w 1,5 szkl. wody kazda. Poczekac az zastygna
Zelatyne zalac niewielka iloscia wody, gdy specznieje rozpuscic ja powoli podgrzewajac. Smietane ubic z cukrem pudrem, wymieszac z serkiem wan. i polaczyc z rozpuszczona zelatyna.
Stezale galaretki pokroic w kostke i wymieszac z masa serowa. Spod wysmarowanej tluszczem tortownicy wylozyc biszkoptami i zalac masa serowa. Odstwic do lodowki na ok. 2 godziny.
 
Wlasnie skusilam sie na muffinki twarozkowe, mam swoiski ser i brak pomyslu co z nim zrobic - a sa juz 2 pasty i jeszcze zostal. Ciekawe jakie wyjda Twoje muffinki Kathinko? ;) w przyszlym tygodniu mam urodziny i bylyby jak znalazl dla kolegow z kursu :) pozdrawiam lakomczuchow i prosze o wiecej przepisow ;-)
 
Najprostszy chleb na drożdżach:

oczywiscie proporcje wg potrzeby można zmniejszyc

1 kg mąki
2,5 szkl płatków owsianych
1 szkl pestek słonecznika
1 szkl pestek dyni
1/2 szkl siemienia lnianego
1 opakowanie drozdży (100g)
1 litr letniej wody
2 łyżki cukru
2 łyżki soli (albo nawet troche wiecej)

1. Mąkę, pestki dyni i słonecznika, siemie - wymieszać w misce
2. Drożdże pokruszyć z cukrem i letnia woda - odstawić na 10 min
3. Wymieszać wszystko razem
4. Włożyć do keksówek wyłożonych papierem do pieczenia (przepis na 2 długie, lub 3 zwykłe keksówki), ciasto ma być do połowy foremki, przykryć sciereczka i odstawić na godzine.
5. wstawić do zimnego piekarnika, nastawić 200st i piec ok 60 min.



a tego jeszcze nie probowalam
Chleb na zakwasie

Zakwas wyjac z lodówki, dokarmić 2 łyżkami mąki i odrobina wody, zostawić na pare godzin.

Zaczyn - 2 łyżki zakwasu, 70g wody, 70g mąki pszennej, zostawić na 10-12 h.

Chleb:
440 gr mąki (min połowa pszennej, druga połowa moze być pszenna razowa, żytnia, mieszanka jakas)
180-200 g wody
15 gr cukru
10 gr soli
2 łyżki oliwy
zaczyn

Wszystko wymieszać i wyrobić, zostawić na 10-12h, przełożyć do foremki - keksówki, piec 30-40 min w 200st.
 
Obiecany przepis

KURCZAK W MARYNACIE JOGURTOWEJ

Składniki na marynatę:
Jogurt
Posiekany szczypiorek
Sól
Pieprz
Czosnek granulowany
Papryka mielona

Niestety tylko tyle jest napisane w przepisie, dołączam też fotkę. Na moje oko to składniki trzeba wymieszać, przełożyć to tego Brathhülle, włożyć udka i potrząsnąć żeby wszystko ładnie się rozprowadziło, czyli tak jak się robi z tymi woreczkami Winiary. Na obrazku to chyba nie było pieczone w woreczku, ale ja zaryzykuję i upiekę w woreczku, bo wtedy kurczak nie jest taki suchy :)

ImageUploadedByForum BabyBoom1400584918.085485.jpg

Że też wcześniej tu nie zaglądałam, widzę fajne przepisy na sałatki, na pewno którąś zrobię na roczek :)
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1400584918.085485.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1400584918.085485.jpg
    22,2 KB · Wyświetleń: 140
Do góry