reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poradnia rehabilitacyjna dla dzieci w Krakowie i okolicach

ja polecam p. Paulinę Filipowicz (ma gabinet na os. Dąbie) ale do nas przyjezdzała do domu. Mielismy skierowanie od neurologa na rehabilitacje met. ndt-bobath a ta fizjoterapeutką prowadzi dzieciaki właśnie tę metodą. Spotkaliśmy się jakoś 7-8 razy i na kolejnej kontroli u neurologa nie było już śladu po asymetrii. Z dojazdem do domu płaciłam 70 zł za pełną godzinę terapii, czasami nawet wychodziło dłużej. Córcia szybko zrobiła postępy.
 
reklama
Nie wiem czy dla dzieci też jest tak wspaniała jak dla dorosłych, ale ja chodziłam do dr Dąbrowskiej , przyjmuje na Urzędniczej. To co podoba mi sie w jej pracy między innymi to możliwość rejestracji przez internet, zazwyczaj rehabilitanci nie odbierają telefonów i pół dnia jest zmarnowane na próbę połączenia.
 
Ostatnia edycja:
Polecam Gabinet Terapii Funkcjonalnej na Kremerowskiej 11 i panią Justynę Niedźwiecką, która pracuje z dziećmi z problemami neurologicznymi, metodą NDT Bobath. Terminy są od ręki a ceny przystępne, poza tym przychodnia jest super, nowa i kolorowa, taka, zeby dzieciaki fajnie się czuły. Polecam
 
W odpowiedziach wyżej wspomniano już o centrum rehabilitacji RST. Mój mąż miał przez długi czas borykał się z bólem kręgosłupa i terapia manualna przywróciła go normalnego funkcjonowania. Doświadczeni specjaliści doradzili mężowi co i jak i sprawili że na jego twarzy pojawił się znowu uśmiech, bo bóle kręgosłupa odeszły daleko w zapomnienie.
 
Ja z moją córcią chodziłam do pani Madzi Brunagel. Chodziłyśmy na rehabilitację po tym jak córka złamała sobie nadgarstek i rehabilitacja była po prostu konieczna. Pani Magda ma dobre podejście do dzieci, potrafi sprawić że ćwiczenia wyglądają jak zabawa :), a to dla dziecka jest bardzo ważne.
 
Moja Emilka do 16 miesiąca miała problemy z wstawaniem. Przytrzymywana stała w miejscu ale w czasie prób nauki chodzenia płakała i szybko wracała do bezpiecznego raczkowania. Jej brat już w tym wieku chodził podtrzymując się o p szafki, ściany itp. Po wizycie u ortopedy okazało się że ma jedną nóżkę krótsza czego nikt wcześniej nie zauważył. Byłam zrozpaczona i jak najszybciej zaczełam szukać pomocy żeby zapewnić córcę równy start z innymi dziećmi. I wtedy trafiłam w Krakowie na centrum osteoterapi i fizjoterapi Fizjomed - Fizjomed kraków. Świetni fachowcy z bardzo dobrym podejściem do dzieci. Nowoczesny sprzęt i przaca mojej córci i lekarzy sprawiły, że obecnie nie widać dużej różnicy w jej sposobie chodzenia. Oprócz rehabilitacji zabieramy Emile na basen i stosujemy wkładki. Więcej nie było trzeba. Ciesze się że trafiliśmy na takich specjalistów.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja leczę się w cmp na ul.Komorowskiego i też mogę polecić i to nie tylko oddział rehabilitacji ale w zasadzie każdy. No i mają wszystkich specjalistów w jednym miejscu.
 
Do góry