reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powikłania po drenażu uszu

Ja czytałam, że fiberoskopia jest złotym standardem, a RTG obecnie nie jest już diagnostycznie zalecane :) Oczywiście miłe to nie było, ale trwa chwilę. Jak jesteś spokojna, to oczywiście nic więcej nie rób. Ja miałam wewnętrzne poczucie, że jednak muszę dalej drążyć, dlatego opisałam naszą historię, bo jak widać lekarze są bardzo różni.
Dlatego mnie to przeraża jak można tak ludzi wprowadzać w błąd. Podobnie było z mężem. Na jesieni często miał chore migdały to jeden lekarz powiedział mu że powinien je usunąć ponieważ to będzie cały czas nawracac i nawet będzie groziło tym że dostanie się bakterie do organizmu i może być źle, a drugi powiedział żeby tego na razie nie ruszać i od tej pory jest spokój w ogóle nie choruje nic mu nie jest po prostu takie uroki jesieni i infekcji przynoszone z przedszkola przez dzieci ....
jeszcze by go na stare lata okaleczyli.
 
reklama
Moja mama nie zgodziła się u mnie na wycięcie migdałków i ja mam żal.
Teraz mam 34 lata i muszę się z tym bujać sama 🤷‍♀️
 
U nas w CZD chcieli zrezygnować z usunięcia trzeciego migdała, który był przerośnięty „na granicy”, bo syn w ogóle nie miał objawów i nie chorował. Mimo to skorzystałam ze skierowania, pojechaliśmy do Kajetan na zasadzie najwyżej nas nie zakwalifikują. W Kajetanach nie spodobało im się ucho w środku, zostaliśmy na usunięcie, a w trakcie operacji okazało się, że syn miał bezobjawowe obustronne ostre zapalenie obojga uszu, z czego w lewym uchu zarosty na kosteczkach słuchowych 🤯 Gdyby nie ta operacja, to byśmy o tym nie wiedzieli i miałby uszkodzony słuch. To tak a propos różnych opinii różnych lekarzy w różnych placówkach… Drenów nie mieliśmy, powikłań po adenotomii i zabiegu oczyszczania tych zarostów i stanów zapalnych również. Cieszę się, że nie zrezygnowałam, zwłaszcza, że w taki sposób straciłam słuch na jedno ucho w dzieciństwie, dlatego tak drążyłam, mimo że syn „na zewnątrz” był totalnie zdrowy.
Czy możesz polecić jakiegoś lekarza w Kajetanach specjalizującego się w uszach?
 
Do góry