reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pracować....czy nie pracować w ciąży???

a ja nie pracuję praktycznie od kiedy dowiedziałam sie o ciąży. Ponieważ moja ostatnia ciąża zakończyła się obumarciem płodów - teraz musiałam od początku chuchać "na zimne".
Mój lekarz zawsze na L4 wpisuje symbol "1" - czyli mam leżeć - faktem jest, że nie łażę gdzie popadnie i nie wyjeżdżam poza miasto, ale czasami gdzieś tam pójdę.
 
reklama
ja troszkę poczytałam na innych forach na temat kontroli ZUS i nie jest zbyt ciekawie... :( Kobiety w ciąży też są pod obstrzałem
 
hej,
L4 w ciąży jest 100% płatne, ale nie odciągają składki ZUS, czyli ten okres nie będzie wliczal się nam do emerytury. Czy też przez to wasze pensje są troszkę większe? Mi odciągają podatek,ale przy składach zdrowotnych mam 0%. Czy też tam macie?
 
L4 wlicza się do emerytury jako okres bezskładkowy. Od zasiłku chorobowego pobierany jest tylko podatek, nie ma składki zdrowotnej, ale jest się ubezpieczonym. Dokładnie tak ma być ;-)

Nie powinno być dużo więcej, bo zasiłek oblicza się od kwoty wynagrodzenia po odjęciu składek na ubezpieczenia społeczne.
 
Do obliczenia zasiłku bierze się średnią z 12 miesięcy, może miałaś po drodze jakieś premie albo coś w tym guście i dlatego wyszło więcej :-)
 
reklama
Do góry