reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przepisy dla karmiącej mamy

reklama
ooooo no może i tak ale chciałam zauważyć że nie ja mu zdjęcie zrobiłam :)
oj kasia Kasia...chyba muszę wznowić tematy prokreacyjne :):):):):)
 
Podaję przepis na frittata con i macaroni czyli jajecznicę z makaronem
Składniki:
opakowanie spaghetti
puszka pomidorów najlepiej w kawałkach
4 jajka
mozzarella lub inny ser
czosnek, olej, sól
Spaghetti gotować połowę czasu który jest napisany na opakowaniu w osolonej wodzie.
Pomidory poddusić na oliwie i czosnku, doprawić do smaku, można wrzucić bazylię.Między czasie roztrzepać jajka, do nich dodać soli i mozzarelli pokrojoną w drobną kostkę.
Odcedzić makaron, przelać zimną wodą i polać oliwą
Do makaronu dodać jajka z mozzarellą i sos pomidorowy. Wszystko dokładnie wymieszać.
Na dużej patelni rozgrzać trochę oliwy i włożyć tam makaron. Smażyć na lekkim ogniu, przesuwając patelnie aby wszędzie się podpiekło. Jak już pierwsza strona się zarumieni to trzeba przerzucić na drugą. Ja używam tego pokrywki.
Ten makaron można jeść na ciepło lub na zimno. Tylko,ze u nas nie zdążył wystygnąć ,a już go nie było.

PS kroić w trójkąty
 
hmmm ciekawa ta jajeczniczka, Wypróbujemy w weekend :)

to teraz fotki, sorki za jakość ale na szybko totalnie i miałam dosłownie pół minuty na robienie zdjęć bo goście się spieszyli :)
 

Załączniki

  • P1120283.jpg
    P1120283.jpg
    32,5 KB · Wyświetleń: 179
  • P1120286.jpg
    P1120286.jpg
    28 KB · Wyświetleń: 178
  • P1120290.jpg
    P1120290.jpg
    36,1 KB · Wyświetleń: 172
aaaaa..jednak czekały koleżanki co????
wszystko w swoim czasie...próbowałam łepek kłapouszka zrobić ale by nie pasował do żabek a i tak lukru nie miałam zabarwionego...ale tortów przede mną teraz mnóstwo do roboty to damy radę......
wiesz co?? ja dałam wiśnie do środka jeszcze i posypałam po masie tartą białą czekoladą i super wyszło, a czekoladę rozpuściłam w kąpieli wodnej i potem tylko wymieszałam ze śmietaną i już nie grzałam :)
aa i ten przepis na biszkopt fajny... :) bo mi wyszedł :)

no i to jest przepis na lukier
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry