reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przepisy dla karmiącej mamy

reklama
zrób zrób :)
no strona fajna, przed świętami napewno zakupy duże zrobię
a lukier możesz zrobić wsześniej i w folię i do lodówki tudzież zamrażarki podobno
Ja kolejny torcik robię w przyszłym tygodniu na urodzinki małża:-)...to sobie zrobię więcej kolorków :) i potrenuję zwierzęce kształty:-):-):-):-):-):-)
 
Bajgle
4 szklanki mąki
40 g drożdży świeżych
1/2 szklanki oleju
1 szklanka wody
1 łyżeczka cukru
1 łyżeczka soli
Nadzienie:
ok. 20 dag żółtego sera
oregano
pieprz czarny
pieprz czerwony , jak nie to odrobina papryki ostrej
Sezam na koniec
Drożdże kruszymy, zasypujemy cukrem i odstawiamy w ciepłe miejsce.
Mąkę mieszamy z solą. Gdy drożdże się rozpuszczą (mozna im pomóc rozcierając łyżeczką) dodajemy do maki, następnie olej. Mieszamy ręką i dodajemy stopniowo wodę. Ciasto wyrabiamy rękami,przykrywamy i odstawiamy w ciepłe miejsce. Ser scieramy na tarce z dużymi oczkami i mieszamy z przyprawami. Po ok. 25 minutach (jak ciasto urośnie nieco) Robimy z ciasta kuleczki wielkości mniej więcej jajka. Kulki spłaszczamy i smarujemy każdą odrobiną oleju. Następnie należy rozwałkować kule na owale. Układamy nadzienie i zawijamy ruloniki. Ruloniki zlepiamy w kółka. Na koniec zanużamy kółka na sekundę w wodzie i obtaczamy w sezamie. Układamy na blaszce do pieczenia i czekamy około 10 minut. W tym czasie podgrzewamy piekarnik do temp. około 160-180 C i pieczemy około 20 minut. Aż będą brązowe.

Szybko się robi:tak:

ciasto 3 bit - naprawdę pyszne
wykładam blaszkę herbatnikami
potem kłade krem karpatkowy (ja kupiłam w proszku, szybko, łatwo i tez dobry)
następnie znów herbatniki
na to wylewam karmel - masę krówkową (kajmak)
następnie znów herbatniki
a na koniec bita śmietana, około 500ml śmietanki 30 % ubijamy, a potem dodajemy żelatyne rozpuszczoną w goracym posłodzonym mleku, żeby było sztywno (ja dałam gotową,ale w lodówce oklapła)
i można posypac startą gorzka czekoladą

A jutro będę robic to:
kurczaka curry w bananach - danie proste i szybko się je przyrządza:)

dla 2 osób potrzeba jedną podwójną pierś z kuraka,
2 większe albo 3 mniejsze banany,
pieprz no i oczywiście curry.
pokrojoną w cząstki pierś smażymy na odrobinie jakiegoś tłuszczu, gdy zaczną się te kawałki rumienić dodajemy curry i pieprz a na sam koniec pokrojone w plasterki banany. można dłużej smażyć i banany się "rozmaślą" albo od razu wyłączyć gaz i będą w plasterkach. Do tego pasuje ryżyk i np. kukurydza:) Danie oryginalne, proste i szybki przygotowaniu:) Jeśli ktoś lubi kombinować w kuchni to polecam:)

a wszystkie to wynalazłam na bb na wątku z przepisami:-D,
 
Kotlety Capresi:

piersi z kurczaka
serek Capresi - do wyboru z ziołami, papryką, wędzony...
koperek
masło

Piersi kroimy na kotlety rozbijamy na dosyć cienkie (byleby się nie rozwaliły)
przyprawiamy warzywkiem, kładziemy kawałek masełka (ja taką malutką kosteczkę kładę), dodajemy pokrojonego koperku i zawijamy taką roladkę... w bułkę potem w jajo potem znowu w bułkę i na patelnie... na małym ogniu tak żeby mięcho w środku dobrze się zrobiło... no i bajka... gotowe... :-)

Smacznego :)
 
apropos pierniczków, przypomnialo mi się, że w zeszłym roku robiłam jeszcze lebkuchen, nie pamiętam z jakiego przepisu, ale znalazłam inny, ktory wygląda obiecująco: Lebkuchen, no i one są miękkie prawie od razu;)
 
Kic, on jest prosty i co, moim zdaniem, jest w nim świetne, to to, że nie trzeba wyjmować stolnicy i paprać się z wałkowaniem, bo pierniczki nakłada się łyżeczką. A w ogóle, po raz kolejny, polecam tę stronę: ja zamierzam zrobić z niej w tym roku kilka rodzajów ciastek (tylko nic mamie nie mówię, bo palpitacji dostanie, że bożonarodzeniowym obiedzie, nie będzie tradycyjnych ciast:-p)
 
Surv no u mnie jakoś zawsze "stawiamy" na cos innego :tak:każdego roku moja mama piecze jakieś nowości i zawsze są pyszne:tak:ja tam ręki nie mam do ciasta a może bardziej mi się nie chce:-p
 
reklama
moje kochane czy moze wesprzeć mnie czyli BeztalencieKulinarne:-p i pomóc mi wymysleć coś na pierwszy dzien świąt?? bo w sumie na Wigilie to 'se" ustwiłam jadlospis rybny ale w zasadzie nic nie powiedzialam co mają mamy ugotowac z mięs:sorry2: i mam w planach skrzydełka w miodzie, bitki i tu się inewncja twórcza kończy (a dodam, ze jeszcze oprócz 11 osob wigilijnych zaprosiłam 12 osób (ot taką trochę dalsza rodzinę):eek: i w sumie przerażenie na dwa dni przed mnie dopdalo:sorry2::-p pliskiiiiiii
 
Do góry