reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przepisy dla karmiącej mamy

Tosika, jak przeczytałam dla jakiej grupy osób będziesz gotować, to już mi słabo... Ja nie pomogę, bo mistrzem kuchni nie jestem...
 
reklama
Tosika, z większych rzeczy może być indyk nadziewany albo kaczki, schab ze śliwkami, schab z pomarańczami, schab ze wszystkim innym;) polędwica Wellingtona itp. pieczeniopodobne;); z wielkogabarytowych, a mniej pracochlonnych to może Boef Strogonoff?
 
Kurczak z serem w cieście francuskim




Dodane przez:
[wedith1]
Czas przygotowania: 45 minut
Czas pieczenia: 25 minut
Ilość porcji: 4 Składniki


  • 400 g piersi z kurczaka,
  • 300 g pieczarek,
  • 0,5 cebuli,
  • 100 g sera żółtego (gouda),
  • 1 łyżeczka przecieru pomidorowego,
  • 1 łyżeczka bazylii,
  • ciasto francuskie,
  • pieprz,
  • olej do smażenia,
  • przyprawa do kurczaka,
  • do smaku kucharek,
  • białko


Takie małe urozmaicenie obiadu:)
Etapy przygotowania

Kurczaka pokroić w kosteczkę, posypać przyprawą do kurczaka, pieprzem, odstawić.
Pieczarki pokroić w plastry, cebulkę w piórka, podsmażyć na maśle, przyprawić kucharkiem i pieprzem. Kurczaka usmażyć na łyżce oleju.
Przygotować sos pomidorowy: wymieszać przecier z bazylią dodać łyżeczkę wody.
Ciasto francuskie podzielić na 8 kawałków, posmarować sosem pomidorowym, ułożyć po skosie kurczaka, pieczarki, posypać startym serem, zawinąć z dwóch przeciwnych rogów, z wierzchu posmarować białkiem. Piec w rozgrzanym piekarniku 180 stopni 15 minut.
Smacznego!
 
Mufinki
2szl.maki
2/3 szklanki cukru(nie mylic 2 lub 3 szklanki,ja tak zrobilam za pierwszym razem i nie wyszly)
2lyzeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
1szklanka mleka
100gr rozpuszczonego masla
1 jajko
1 cukier waniliowy
2 tabliczki czekolady(bialej,mlecznej lub gorzkiej jak kto woli) lub szkl.orzechow wloskich lub bakali-ja czasami daje jedna czekolade z duzymi orzchami np. ta z okienkiem
W misce wymieszac skladniki suche, w drugiej mokre.Polaczyc suche z mokrymi.Dodac czekolade lub bakalie,piec ok 20min w 200 st i juz
 
Delicja serowo-jabłkowa

Ciasto:
-3 szklanki mąki
-2 łyżki miodu (ciepły)
-2 łyżki śmietany
-3/4 szklanki cukru pudru
-10 dag margaryny
-1 jajko
-1 łyżeczka sody
Ciasto zagnieść tak jak kruche i upiec 3 placki. Gdy blacha jest duża, należy zrobić z półtorej porcji.

Masa jabłkowa:
-1 kg jabłek lub słoik litrowy jabłek prażonych
-1/2 szklanki cukru (w przypadku jabłek ze słoika mniej)
-1 galaretka cytrynowa lub brzoskwiniowa
Jabłka doprowadzić do wrzenia, dodać cukier i galaretkę. Gorącymi przełożyć dwa placki.

Masa serowa:
½ kg sera
-3 jajka
-1/2 szklanki mleka + 1 budyń
-1 szklanka cukru
-1/2 kostki masła
Rozpuścić masło z cukrem, dodać ser i zmiksować dokładając po 1 jajku. Postawić na ogniu, doprowadzić do wrzenia. Wlać mleko z budyniem. Gorącym przełożyć placki

Ja robiłam z półtorej porcji i dałam galaretkę brzoskwiniową
 
Kasia..poszłaś nieżle z tym przepisem.To porządny świąteczny przepis :), ja robię właśnie tak sernik z polewa na wierzchu
Dzieki za przepis zapisałam i wykorzytstam w święta :) bo trochę pracochłonne jest :)
ja wkońcu zrobię dla młodej
sernik zMichałkami,pamiętem że Dorka pisała że smaczny
o taki
http://przystole.blox.pl/2011/09/Sernik-z-bialymi-Michalkami.html

a dla młodego
mufinki Dorkowe
bo ja mam imprezę jedną w czwartek a jedną w piątek
 
Ostatnia edycja:
Do góry