reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy, porady prawne, co załatwić po porodzie

reklama
To też ciekawe jeżeli któraś z nas będzie zatrudniać opiekunkę legalnie. Ja raczej będę.
Legalne zatrudnienie opiekunki do dziecka - Wiadomości24

albo i nie. Bo jak dobrze czytam to tak można zatrudnić dopiero jak dziecko będzie miało 20 miesięcy życia.
Czy któraś z Was już coś wie na ten temat. Ale ze mnie ślepok przecież tam pisze od 20 tygodnia dziecka do 3 lat. Ale w innym artykule zobaczyłam 20 miesiąc i się zamieszałam. Ustawa wchodzi w życie dopiero w październiku.
 
Ostatnia edycja:
20 tygodni, to wychodzi zaraz po macierzyńskim...
ale my do października musimy sobie jakoś inaczej poradzić
 
no i mam problem:(

po urlopie wychowawczym dyrektor powiedział ze albo biore pol etatu albo mnie zwalnia:( nie wiem co robic jestem zatrudniona na karte nauczyciela..i myslalam ze w oświacie chroni się matki z dziećmi. Może macie jakieś doswiadczenie? ale któraś z was jest prawnikiem;)
 
ferulka kiepska sytuacja. Ja bym sie chyba zgodzila na pol etatu i szukala w tym czasie pracy. A czemu nie chce ie zatrudnic na caly etat?? i tez tak od razu Cie nie moze zwolnic bo jestes 3 miesiace pod ochrona jak wracasz do pracy.
 
niestety p.dyrektor stwierdzila ze juz moje stanowisko nie jest jej tak potrzebne. Chyba da poł mojego etatu dziewczynie ktora była za mnie na zastępstwo. Ochrona przysługuje równiez po wychowawczym?
 
ferulka - chodzi ci chyba o macierzyński, bo po wychowawczym nie ma ochrony. Z tego, co wiem, to wystarczy skrócić wymiar choćby odrobinę, ja np. 7/8 etatu, zeby być pod ochroną przez rok. Nie mam pojęcia, co mówi karta :( Może skontaktuj się z jakąś organizacją związkową lub inspekcją pracy? Przeczytaj sobie Praca zawodowa a opieka nad dzieckiem - eGospodarka.pl - Prawo pracy i tam są jeszcze odnośniki do innych artykułów. Sprawdź sobie, jak wygląda sytuacja w przypadku likwidacji stanowiska pracy, jeśli twój pracodawca zatrudnia powyzej 15 osób. No, ale przede wszystkim przeczytaj kartę :)
 
reklama
To też ciekawe jeżeli któraś z nas będzie zatrudniać opiekunkę legalnie. Ja raczej będę.
Legalne zatrudnienie opiekunki do dziecka - Wiadomości24

albo i nie. Bo jak dobrze czytam to tak można zatrudnić dopiero jak dziecko będzie miało 20 miesięcy życia.
Czy któraś z Was już coś wie na ten temat. Ale ze mnie ślepok przecież tam pisze od 20 tygodnia dziecka do 3 lat. Ale w innym artykule zobaczyłam 20 miesiąc i się zamieszałam. Ustawa wchodzi w życie dopiero w październiku.
Ciekawa jestem jak to wyjdzie finansowo rodzica zatrudniającego nianię legalnie? Czy zupełnie nic nie trzeba będzie opłacać? Tylko pensja dla niani? Jakoś nie do uwierzenia jest, aby nasze państwo takie hojne było i odprowadziło wszelkie składki :)
 
reklama
Do góry