reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przewracanie z pleców na brzuch kiedy??

Witam, dopiero co dołączyłam do portalu. Mam właśnie pytanie na temat przewracania się na brzuszek :)
Mój synek ma 6 i pół miesiąca, jest bardzo ruchliwym dzieckiem, łapie się za nóżki, przewraca na boki, próbuje siadać jednak nie przekręca się na brzuszek. Martwię się, znajomi i inne mamy mówią mi żeby się nie martwić, kiedy byliśmy u lekarza to powiedział że wszystko jest ok i każde dziecko rozwija się inaczej. Jednak i tak mnie to martwi. Co o tym sądzicie ? Czy jest się czym martwić ? A może znacie jakieś sposoby aby zachęcić dziecko do przekręcania się na brzuszek i odwrotnie ?
Z góry dziękuje i pozdrawiam :0

Z jednej strony czytałam gdzieś w necie, że jeśli dziecko ma już 6 miesięcy to za późno na kładzenie go na brzuchu bo wtedy zaczyna już siadać z drugiej, jak ma raczkować bez leżenia na brzuchu? Córka mojej siostry mało leżała na brzuszku jak była niemowlakiem i teraz jako dziecko w wieku szkolnym musi ćwiczyć turlanie się właśne z tego powodu. Może spróbój poćwiczyć z synkiem? Oczywiście nie jestem specjlistą i sama weszłam na to forum, żeby poszukać porad, bo moja córcia nie lubi leżeć na brzuszku i nie przewraca się wogóle a niby 10-tygodniowe niemowle powinno już opanować tę sztukę ;\
 
reklama
Moja kruszynka ma już 6 mc i nie chce się przekręcac na brzuch i z powrotem. Boję się że coś jest nie tak, powoli coś tam próbuje siedzieć ale tylko wtedy jak ja posadze to chwilę się utrzyma ale jeszcze jest za słaba. Przynajmniej tak mi się wydaje. Kładę ja na brzuszku na podłodze ładnie trzyma główka. Niewiem czy sama zacznie się obracać za jakiś czas czy skonsultować to z lekarzem
 
Mój malutki Franuś początkowo przewracał się z brzuszka na plecy zupełnie przypadkowo. Razu pewnego powiedziałam, ale Nasz Franuś się mało coś przewraca. Na drugi dzień zrobił mi niespodziankę i przewracał się kilka razy pod rząd;D
Każde dziecko ma swoje tempo i już:D
 
Do góry