reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębienie :((

Nie przejmuje się. To tylko mała infekcja. Takie rzeczy się zdarzają. Można to opanować. Wystarczy, że podasz maluchowi gorąca herbatkę z sokiem i miodem. Dobrze działa tez czosnek, ale nie wszystkim dzieciom smakują. ja swoje przyzwyczaiłam do grzanki czosnkowej i daje im ją kiedy są przeziębione, ale to nie działa tak u wszystkich. Dobry jest tran, ale trzeba kupować ten smakowy, bo dziecko może zwymiotować. Czasem stosuje suplementację. Kupuję np. takie preparaty na bół gardła u dzieci: http://www.gardimax.pl.Mam do nich zaufanie, bo są skuteczne, a co ważniejsze smakują moim dzieciakom. Próbowałam już różnych rzeczy, a te są bardzo dobre…
 
reklama
Podczas przeziębienia podaje Pelavo multi. To syrop, który podkręca system immunologiczny i organizm malucha ma więcej siły na walkę z przeziębieniem.
 
Moje dzieciaczki też chodzą do przedszkola ostatnio dopadło ich przeziębienie w aptece polecili mi pelafen kid taki syrop o smaku owocowym, myślałam że nie pomoże ale jednak pomógł. Teraz to tylko ten stosuje jak ich coś łapie bo chętnie go biorą. A dla takich najmniejszych powyżej 6 miesiąca to też były ale kapsułki twist-off z zawiesiną:) I też są niby dobre bo siostra podawała je swojemu maluszkowi:)
 
Ostatnia edycja:
Doskonale na przeziebienie działa ciepłe mleko z miodem i czosnkiem
Czy można zamiast czosnku dodać cebulkę? Lub dać małą ilość czosnku z cebulą?

Myślę, że idealnym sposobem jest również odpowiednia "dieta" bogata w witaminę C?
Jednak w kwestii diety będzie potrzebny dietetyk
 
Ostatnia edycja:
Siostra też podaje prosto do buzi najszybciej i najwygodniej:) chociaż na początku się bała że jej ta kapsułka wypadnie ale jak to wzięła chwyciła to raz dwa. Ja na szczęście mam w syropie i dodatkowo do niego jest dołączony kubeczek i strzykawka. Wiec o wiele prościej:)
 

Załączniki

  • Zdjęcie0896 - Kopia (375x500).jpg
    Zdjęcie0896 - Kopia (375x500).jpg
    65 KB · Wyświetleń: 234
ja korzystam z pyramidonka, ale jest od 4 roku żcyia i mój synek już się łąpie na ten lek.
Syrop teraz jest od 3 r.ż, przynajmniej na moim jest taka info, oni chyba zmienili trochę skład i przez to też wiek się zmienił, dzisiaj młody skończył butelkę, trzeba będzie dokupić, bo po 2ch tyg w przedszkolu ma teraz lekki katar i trak jest o niebo lepiej niż wczesniej, gdzie zaraz szedł i kaszel i temperatura, teraz tylko na katarze się skończyło.
 
reklama
Do góry