reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeżuwanie i wypluwanie jedzenia

gorzka.kawa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Styczeń 2023
Postów
2 051
Cześć, temat dotyczy mojej dwuletniej córki.
Do tej pory córka jadła większość produktów, bez względu na konsystencje. Super wchodziły kawałki, różne smaki. Nie mieliśmy problemów z jedzeniem. Oczywiście są produkty które lubi bardziej, a są takie które lubi mniej.
Od jakiegos czasu córka często jakby wytyka język. Żadnych krostek, nic nie dostrzegam.
I zjada praktycznie same papki. Jak ma jakiś kawałek jedzenia to weźmie do buzi, przegryzie i zazwyczaj po chwili wypluje.
Może któraś z mam miała podobnie i coś doradzi? Na początku myślałam, ze może to idą piątki. A teraz już sama nie wiem i zaczynam się martwić. Trwa to juz gdzieś ze 3tygodnie.

Z góry dziękuje za sugestie:)
 
reklama
Cześć, temat dotyczy mojej dwuletniej córki.
Do tej pory córka jadła większość produktów, bez względu na konsystencje. Super wchodziły kawałki, różne smaki. Nie mieliśmy problemów z jedzeniem. Oczywiście są produkty które lubi bardziej, a są takie które lubi mniej.
Od jakiegos czasu córka często jakby wytyka język. Żadnych krostek, nic nie dostrzegam.
I zjada praktycznie same papki. Jak ma jakiś kawałek jedzenia to weźmie do buzi, przegryzie i zazwyczaj po chwili wypluje.
Może któraś z mam miała podobnie i coś doradzi? Na początku myślałam, ze może to idą piątki. A teraz już sama nie wiem i zaczynam się martwić. Trwa to juz gdzieś ze 3tygodnie.

Z góry dziękuje za sugestie:)
A migdały sprawdzone?
 
nie, a powinnismy?
Ja bym sprawdziła. Jesli żuje kawałki, ale nie przelyka, to podejrzewałabym, ze problem moze byc nie w jamie ustnej, a dalej. Podobnie przy migdałach język wędruje często na zewnątrz. Nie widzę dziecka, wiec trudno o jednoznaczną ocenę, ale migdaly mi sinasunęły jako pierwsze.
 
Ja bym sprawdziła. Jesli żuje kawałki, ale nie przelyka, to podejrzewałabym, ze problem moze byc nie w jamie ustnej, a dalej. Podobnie przy migdałach język wędruje często na zewnątrz. Nie widzę dziecka, wiec trudno o jednoznaczną ocenę, ale migdaly mi sinasunęły jako pierwsze.
dziękuje za sugestię:) Musimy się wybrać na bilans wiec oczywiście zapytam o to. Ale czy przy migdałach nie łapała by jakichkolwiek infekcji?
 
Do góry